Завірив ст. майстер
ПЛАН УРОКУ
«4» березня 2010р.
Група СР-23; курс ІІІ; професія –«Різьбяр по дереву та бересті»; кваліфікація – 3 розряд
ТЕМА ПРОГРАМИ - КОНТУРНЕ РІЗЬБЛЕННЯ
ТЕМА УРОКУ – ПІДГОТОВКА МАТЕРІАЛУ ПІД ЯВОРІВЬКЕ РІЗЬБЛЕННЯ
МЕТА УРОКУ:
-
навчальна – вдосконалення вмінь по виконанню операцій циклювання, шліфування поверхні деревини, нанесення лаку; формування умінь і навичок при опорядженні барвниками, перенесенні орнаменту на заготовку;
-
розвиваюча - розвивати професійну самостійність та творчій підхід під час виконання завдання;
-
виховна - залучати до витоків української культури; прищеплювати любов та повагу до традицій українського різьблення; прищеплювати естетичний смак.
-
методична – активізація діяльності учнів за допомогою використання нетрадиційних форм та впровадження інноваційних технологій в навчально-виробничій процес.
ТИП УРОКУ - вивчення трудових прийомів і операцій.
ВИД УРОКУ – вправи.
ФОРМА ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ – індивідуальна, ланкова.
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ:
-
матеріалознавство: «Види опорядження», «Лаки»;
-
технологія різьбярських робіт: «Контурне різьблення»;
-
охорона праці: «Безпека праці при лакуванні»
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕСПЕЧЕННЯ УРОКУ
-
Інструменти та прилади - тампони, пензлі, щітки, олівці, кулькові списані ручки, лінійки, ємності для води та барвників;
-
Матеріали – заготовки з фанери, шліфувальні колодки ,барвники, лак, малярна стрічка;
-
Дидактичні матеріали – інструкційно-технологічна карта «Підготовка поверхні під яворівське різьблення», роздаткові матеріали, дефектна карта при лакуванні.
-
ТЗН - комп’ютер, мультимедійний проектор, екран.
ХІД УРОКУ
І.ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА – до 3 хвилин.
-
шикування учнів;
-
перевірка наявності учнів;
-
перевірка зовнішнього вигляду та готовність до заняття;
ІІ.ВСТУПНИЙ ІНСТРУКТАЖ – до хвилин.
-
Повідомлення теми та мети уроку.
-
Актуалізація опорних знань. Перевірка знань учнями попередньо пройденого
матеріалу та теоретичних знань з предмету спец технології, матеріалознавства, охорони праці
-
Дати характеристику контурному різьбленню.
-
Яки види контурного різьблення ви знаєте ?
-
Яка організація робочого місця для виконання контурного різьблення?
-
Які інструменти потрібні для різьблення?
-
Як готується поверхня деревини під контурне різьблення по нетонованому фону?
-
Яка техніка безпеки при роботі з лаками?
-
Пояснення нового матеріалу.
-
Яворівська різьба один з видів контурного різьблення.
-
Демонстрація виробів з різьбленням, демонстрація відео фрагменту «Яворівська різьба».
-
Підготовка поверхні до різьблення, демонстрація відео фрагменту «Підготовка поверхні під різьблення».
-
Шліфування поверхні заготовки та торцевих зрізів.
-
Зволоження поверхні заготовки.
-
Просушування заготовки.
-
Зняття ворсу.
-
Нанесення барвника основного кольору.
-
Нанесення барвника темного кольору по периметру заготовки.
-
Розтушовка переходу між кольорами.
-
Просушування заготовки.
-
Нанесення лаку.
-
Просушування заготовки.
-
Нанесення орнаменту на заготовку.
-
Вивчення документів письмового інструктування.
-
Пояснення і показ способів організації робочого місця при виконанні
виробничого завдання.
-
Показ прийомів роботи.
-
Аналіз можливих помилок учнів при виконанні роботи, пояснення способів їх
усунення.
-
Повторення правил охорони праці та сан. гігієни при роботі.
-
Перевірка засвоєння знань нового матеріалу - фронтальне опитування учнів
11. Видача денного завдання – підготувати заготовку під різьблення.
III. ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
1-й обхід з метою – перевірка чи всі учні приступили до роботи (якщо ні, то що заважає цьому – усунути)……………………………………………………………………..
2-й обхід з метою – ступень підготовки робочого місця; ступень засвоєння учнями показаних прийомів правильності виконання операцій; дотримання правил безпеки праці.
Наступні обходи з метою: - дотримання правил ТБ при роботі, перевірка правильності виконання технологічного процесу.
ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ
-
Підведення підсумків уроку, аналіз виконання робіт кожним учнем.
-
Демонстрація кращих робіт. Порівняння робіт, виконаних учнями, з еталонами (зразками) робіт.
-
Аналіз типових помилок та характерних недоліків, що мали місце при виконанні навчально-виробничих робіт.
-
Аналіз дотримання правил безпеки праці.
-
Оцінювання ЗУН.
-
Повідомлення теми наступного уроку.
-
Домашнє завдання.
-
Прибирання робочих місць та майстерні.
майстер в/н Шеверда ТВ
майстер в/н Шеверда АМ