Формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів як джерела мікроелементів та вітамінів.
Завдання:
Обладнання: картинки з зображенням овочів, фруктів, ягід, кольори настрою, презентації,ноутбук, телевізор, картки з кросвордами, мікрофон, зошити Абетка харчування, маски вітаміни, чисті аркуші паперу, кольорові олівці, матеріал для гри «Мозаїка».
Тип проведення: практичне заняття - граЗагальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 2
Кіровоградської міської ради
Кіровоградської області
ВІТАМІНИ ТА МІНЕРАЛИ –
РОДИНА
(практичне заняття - гра)
Підггтувала та провела
вчитель початкових класів
Доленко Ірина Олександрівна
Тема. Вітаміни та мінерали - родина
Мета. Формувати в учнів знання про значення фруктів та овочів як джерела мікроелементів та вітамінів.
Завдання:
харчових продуктів рослинного та тваринного походження;
піклуватись про своє здоров’я.
Ключові поняття: овочі, фрукти, ягоди, мінерали, вітаміни
Обладнання: картинки з зображенням овочів, фруктів, ягід, кольори настрою, презентації,ноутбук, телевізор, картки з кросвордами, мікрофон, зошити Абетка харчування, маски вітаміни, чисті аркуші паперу, кольорові олівці, матеріал для гри «Мозаїка».
Тип проведення: практичне заняття - гра
Хід заняття
І. Організаційний момент
Психогімнастика. «Колір твого настрою»
- Діти, давайте спочатку посміхнемось та привітаємо один одного і побажаємо «Доброго здоров’я! Доброго дня!»
- А тепер я хочу, щоб ви вибрали якого кольору у вас сьогодні настрій (зелений – гарний настрій, жовтий – не дуже, червоний – поганий настрій). Я думаю, що у всіх він хороший. Подивіться один на одного, посміхніться і обміняйтеся смайликами своїми.
ІІ. Основна частина
- Їжа – джерело тепла, енергії, росту, здоров´я. Не пропливе рікою пароплав, не поїде по рейках тепловоз, не підніметься вгору космічний корабель, якщо двигун не отримає пального. Щоб рости, працювати, бігати, гратися необхідна енергія, сила.
Ця енергія виробляється організмом людини з їжі. Їжа – джерело енергії. Завдяки їжі наш організм підтримує постійну температуру, їжа потрібна організмові і як будівельний матеріал. Наша їжа не однакова за своїм складом і значенням для організму. До складу продуктів харчування входять: білки, жири, вуглеводи. Але є ще один із основних складників здорової їжі. (слайд 1)
- Давайте дізнаємось, що є одним із основних складників здорової іжі, і що стимулює наш апетит
Робота в парах (на кожній парті лежить кросворд)
Завдання : Розв'язати кросворд. (слайд 2 )
Крім білків, жирів і вуглеводів люди повинні споживати вітаміни. Сьогодні можна купити в аптеці, але можна і споживати їх з продуктами.
Метод «Мікрофон»
– Чому ж такі важливі вітаміни? / відповіді дітей /
Робота в зошиті, с.12-13
- Вітаміни, вітаміни,
Чи потрібні ви людині?
Виходять діти-вітаміни.
вітамін А (слайд 4) . Я потрібен, щоб рости,
Щоб очам допомогти,
Щоб на грип ви не хворіли.
В чому, дітки, ви мене вже їли?
/Діти називають овочі , фрукти , що містять вітамін А /
( Морква, шипшина, помідори, зелений горошок, абрикоси, обліпиха)
вітамін В (слайд 5) . За братів скажу своїх .
Ми потрібні для кісток
І для крові діточок.
В чому ж є ми, нам скажіть?
/ Учні називають продукти /
( Соя, квасоля, в гречаній, перловій, вівсяній, пшеничній, рисовій
крупах, капуста, цибуля, морква, яблука)
вітамін С (слайд 6) . Щоб не чхав, не кашляв ти
Швидко вітамін С знайди.
/ Діти перераховують, в чому міститься вітамін С /
( Картопля, шипшина, чорна смородина, обліпиха, кріп, петрушка, цибуля, помідори, суниці, капуста, солодкий перець, лимон, апельсин, аґрус, редиска, малина, яблука)
вітамін Д (слайд 7) . Щоб кістки міцні були,
Зуби гарними росли,
Що потрібно споживати?
Вітамін Д відшукайте.
/ Діти перераховують, в чому міститься вітамін Д /
( Риб’ячий жир, печінка, яєчний жовток, сонячне світло.)
- Існує ще велика кількість ін. Вітамінів, всі вони необхідні для нашого здоров’я. Варто звернути увагу на те, що у великих кількостях вітаміни можуть бути шкідливими.
Існують такі види вітамінної нестачі: авітаміноз – відсутність в організмі якого – небудь вітаміну, гіповітаміноз – часткова нестача вітаміну, гіпервітаміноз – надлишок якогось вітаміну в організмі.
Фізкультхвилинка (слайд 9)
Вправа «Комора здоров’я».
Вчитель.
Із-за гір, з-за океанів,
І у різний, звісно, час,
Овочі найвищих санів
Телеграм наслали нам.
Полюбилась їм нівроку
Українськая землиця.
Й поселилися без строку,
Стали жити і плодиться.
Людям нашим підсобляти
І в достатку, і біді,
Навіть стали лікувати –
До них з серцем лиш прийди.
Телеграма 1.
Я – великий і бокастий,
Жовтогрудий і смугастий.
Я чудовий дар осінній,
З гарним та смачним насінням.
Хто їсть кашу цю чудову,
Буде сильним і здоровим. (Гарбуз).
Телеграма 2.
Кожен знає, ця дівиця
На городі – мов цариця.
Коси довгі, кучеряві,
Та ще й платтячко яскраве.
Я смачна і вітамінна,
І не гірше апельсина.
Той, хто мене поважає,
До ста років доживає. (Морква).
Телеграма 3.
Ой, розхвалилася, дивіться!
Ти не схожа на царицю!
Я від тебе красивіший:
Червоніший і товстіший.
Український борщ чудовий
По усіх краях відомий.
У борщі я головний,
Борщ без мене не смачний! (Буряк).
Телеграма 4.
Я – солодка, соковита,
Покуштуй – не схочеш пити.
А як їстимеш саму,
Всі хвороби прожену! (Диня).
Телеграма 5.
Я – смачний, кругленький,
Маю щічки червоненькі.
До смаку я в кожній страві.
Роблять соки і приправи.
Соус, борщик і салат
Люди з радістю їдять. (Помідор).
Телеграма 6.
А на мене нарікають,
Що до сліз я допікаю.
Вибачте, та я не винна,
Бо я лікарська рослина.
Соком з медом почастую
І здоров’я подарую. (Цибуля).
Телеграма 7.
А я хлопчик білозубий.
Ви мене не бійтесь, люди.
Хоч гіркий я – та корисний.
Всім мене потрібно їсти.
Хто мій зуб з’їдає сміло –
Здоровим буде неодмінно. (Часник).
Телеграма 8.
А зелені сини й дочки
Всі вживають залюбки.
Нас шанують недаремно:
Дух наш свіжий і приємний,
На канапці, і в салаті,
Ми і в будень, і на святі. (Огірки).
Телеграма 9.
Мене полюбляє кожна сім’я.
Щоб спокійно зимувати.
Садять всі мене багато.
Люблять вранці й на обід,
Так і кажуть: другий хліб. (Картопля).
Робота в групах
Робота в зошиті, с.14-15
Практична робота с.15.
Гра «Мозаїка»
А В С Д
морква квасоля перець риб’ячий жир
абрикос капуста лимон сонце
помідор горох смородина яєчний жовток
ІІІ. Підсумок заняття
«Я бажаю тобі бути здоровим, для цього їж …»
- Дорогі, дітки! Ви помітили, що дуже багато вітамінів є у фруктах та овочах. Тому кожного дня їжте їх побільше та будете здорові .
Щоб росли ви дужими,
Не будьте досебе байдужими.
Здоров’я своє бережіть,
З вітамінами дружіть.
Вітаміни різні споживай,
здоров’я добре й гарне май.
(слайд 10)
ІV. Домашнє завдання (слайд 10-11)
І і ІІ групи – придумати загадки про овочі та фрукти
ІІІ і ІV групи – скласти казку, в якій героями будуть різні овочі, фрукти та ягоди