Урок розроблений відповідно до підручника О.Авраменка. Наявні посилання та QR - код для інтерактивних вправ
Тема: Числівник як частина мови. Загальне значення, морфологічні ознаки та синтаксична роль.
Мета: Ознайомити учнів із числівником як частиною мови. Сформувати вміння розпізнавати числівники серед інших частин мови. Розвивати мовленнєві навички через інтерактивні вправи. Виховувати спостережливість, увагу до слова.
Обладнання та ресурси : інтерактивна дошка ,роздаткові картки
Хід уроку
Гра «Назви число»
Учитель каже фрази, а учні мають швидко назвати відповідне число:
– Скільки днів у тижні?
– Скільки пальців на руці?
– Скільки місяців у році?
- Скільки учнів у нашому класі?
- Скільки дівчат?
- Скільки хлопців?
Чи можна ваші відповіді замінити цифрами?
Один учень записує відповідь цифрою, інший – словом
3. Мотиваційний етап (5 хв)
Учитель ставить проблемне запитання:
Як ви думаєте, якою частиною мови є слова , які ви записали ?
Учні роблять припущення → спільно формулюють тему уроку.
Коротке пояснення з опорою на порівняння:
Таблиця для візуалізації:
|
Ознака |
Приклад |
|
Називає кількість |
три, п’ять, сорок два |
|
Називає порядок |
перший, сьомий, двадцять перший |
|
Змінюється за відмінками |
двох, двом, двома |
|
Не означає дії, ознаки чи предмети як інші частини мови |
|
|
|
|
|
|
Вправа 2, колективне виконання вправи Вправа 3 – робота в парах Виконання тесту (сайт »Всеосвіта»). https://vseosvita.ua/test/start/zbx359 6. Підсумок уроку (3 хв) . Рефлексія
7. Домашнє завдання
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|