Урок " Властивості кутів, що утворюються в результаті перетину паралельних прямих січною"

Про матеріал
Урок засвоєння вивчених знань. На уроці використано елемент дослідницької діяльності.
Перегляд файлу

КЗ « Миколаївська загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів»

Миколаївської сільської ради                             

  Петропавлівського району

 

 

 

 

 

 

                                                               

 

 

 

 

                                                                Урок у 7 класі

                                                                Учитель математики

Грінько Олени Володимирівни

                         

                        

 


Цілі.

Формування компетентностей:

 

  • предметні компетентності: домогтися засвоєння властивостей кутів, що утворилися в результаті перетину паралельних прямих січною; формувати вміння застосовувати ці властивості до розв’язування задач;
  • ключові компетентності:
  • спілкування державною мовою: доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію;
  • інформаційно – числова: визначати достатність даних для розв’язування задач;
  • уміння вчитися: організовувати та планувати свою навчальну діяльність;
  • соціальна та громадянська: висловлювати власну думку, слухати і чути інших.

 

Хід уроку

 

 

«Якщо відразу немає успіху, то спробуй ще і ще»

Джоан Хіксон

І. Організаційний момент.

Доброго дня, діти. Я рада вас бачити, тому кожному з вас я хочу побажати, щоб на уроці ви були:

«У» - усміхненими;

«С» - спокійними;

«П» - прогресивними;

«І» - ініціативними;

«Х» - хоробрими.

Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!

В нашій роботі нам допоможе вислів Джоани Хіксон: «Якщо відразу немає успіху, то спробуй ще і ще».

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Самоперевірка. На дошці записано розв’язок домашнього завдання. Учні самостійно перевіряють його і виправляють помилки.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Однією з важливих складових успіху є досвід, тобто набуті знання. Пропоную вам повторити вивчений матеріал.

                                                      Чи вірні твердження?

  1. 5 і 8 – вертикальні;
  2. 6 і 2 – внутрішні односторонні;
  3. 7 і 3 – відповідні;
  4. 3 і 4 – суміжні;
  5. 1 і 8 – внутрішні різносторонні;
  6. 4 і 6 – внутрішні односторонні;
  7. 5 і 4 – внутрішні різносторонні;
  8. 6 і 2 – відповідні;
  9. 2 і 7 – вертикальні;

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

так

ні

так

так

ні

так

так

так

ні

так

так

так

так

так

ні

 

 

Прямі a і b паралельні, якщо

  1. 3 = 6;
  2. 6 = 7;
  3. 4 = 8;
  4. 3 + 5 = 180˚;
  5. 7 + 8 = 180˚;
  6. 1 = 7.

 

А тепер пропоную вам повторити ознаки паралельності прямих.

                       Казка

Погане життя було у діда і баби без дітей. Зробив дід хлопчика – соломинку, а Безымянный2.bmpвін і ожив. Назвали його Терешечка. Старі ненатішуться ним. Почав Терешечка підростать і запитання задавати. Тату подивися у мене

. Скажи, чи паралельні у мене моя ніжка КМ та ручка ВА?  ВА і СF?

Дідусь здвинув плечима.

Діти , давайте допоможемо дідусю.

 

 

 

 

 

IV. Мотивація навчальної діяльності учнів. Формулювання мети й завдань уроку

Проблемна ситуація. Чи можна, користуючись зображенням прямих, робити висновки щодо їх паралельності?

Чи є паралельними прямі які ви бачите ? Як це визначити?

Якими властивостями наділені кути ,що утворюються при перетині паралельних прямих січною ? Це і треба буде з’ясувати на нашому уроці.

Ілюзія Герінга (ілюзія вєєра)

 

https://fc.naurok.com.ua/000r8g-938d/001.gif

 

https://fc.naurok.com.ua/000r8g-938d/002.png

Попрацюємо в парах. Якщо ми дружно попрацюємо, то зможемо вивести «формулу успіху», що допомагатиме боротися з труднощами не тільки в математиці, але й у реальному житті.

Я роздаю вам завдання.

Вам потрібно ,чітко дотримуючись інструкції провести дослідження кутів, утворених при перетині паралельних прямих січною і записати висновок

Дозволяється радитися , щоб сформувати спільну думку.

Приступайте до роботи.

 

1 ряд. (завдання до готового рис.)

  1. Визначте назви пар кутів
  2. Виміряйте їх величину за допомогою транспортира.
  3. Порівняйте градусні міри кутів
  4. Запишіть результати вимірів у зошит.

 

2 ряд . (завдання до готового рис.)

  1. Визначте назви пар кутів
  2. Виміряйте їх величину за допомогою транспортира.
  3. Додайте градусні міри пар кутів

4.Запишіть результати вимірів у зошит.

 

3 ряд . (завдання до готового рис.)

  1. Визначте назви пар кутів
  2. Виміряйте їх величину за допомогою транспортира.
  3. Порівняйте градусні міри кутів
  4. Запишіть результати вимірів у зошит.

Час вичерпано. Переходимо до формування спільної думки.

Один учень з ряду презентує свої висновки біля дошки.

Допишіть ті висновки , яких у вас в зошиті не вистачає.

ВИСНОВОК.
Якщо дві паралельні прямі перетинаються січною, то:

  • - внутрішні різносторонні кути рівні
  • - внутрішні односторонні кути в сумі становлять 1800 ;
  •      - відповідні кути рівні ;

Ми провели велику дослідницьку роботу і можемо тепер вивести

« формула успіху» (Успіх = працелюбність + впевненість + цілеспрямованість + наполегливість + прагнення досягти успіху + бажання перемогти.

V. Розв’язування вправ

1.Усно за готовим рис

Прямі a і b , m і n будуть паралельними?  Чи правильно вказані кути.

https://fc.naurok.com.ua/000r8g-938d/004.png

 

2. Виконання письмових вправ.

      Завдання 1.

     Дано: а ║b,

      Знайти:

Розв’язання.

За умовою задачі  а ║b, тоді за властивістю внутрішніх різносторонніх кутів, утворених при перетині паралельних прямих а іb січною с

, як внутрішні односторонні кути при а ║b й січній с.

= 180˚ - 55˚ = 125˚.

= = 55˚, як відповідні кути при а ║b й січній с.

Відповідь: , = 55˚.

 

Завдання 2.

 

 

Дано: m ║n, .

Знайти:

 

Розв’язання.

За умовою m ║n, тоді за властивістю внутрішніх різносторонніх кутів, утворених при перетині паралельних прямих m і n січною k Отже,

.

Відповідь:

 

Завдання 3

   

 

 Дано: а ║b,

      Знайти

    

Розв’язання.

За умовою , тоді за властивістю внутрішніх різносторонніх кутів, творених при перетині паралельних прямих а і b січною с,

Нехай градусна міра

Маємо рівняння

х + 4х = 180˚;

5х = 180˚;

х = 36˚.

Відповідь:

VI.Завдання додому.

1.Доведення властивостей кутів.

2. §10, № 199, 203, 213(2).

 

VII.Підсумок уроку.

Продовжіть речення:

Якщо дві паралельні прямі перетнути третьою,то…………

Діти, чи існує універсальна фор­мула успіху?

Це питання нале­жить до розряду проблем пошуку філософського каменя, створення вічного двигуна, побудови маши­ни часу. Але без віри людини у можливість їх створення не було б кроку вперед, не було б прогресу.

На згадку про наш урок я хочу подарувати вам ось таку зірочку з іще од­ним рецептом успіху: «Успіх — це тільки 10 % таланту і 90 % щоден­ної наполегливої праці».

Дякую вам за урок, хочу сказати, що я вірю у ваш успіх.

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Скок Людмила
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 лютого 2020
Переглядів
847
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку