Урок. "Вода та напої, їх цінність"

Про матеріал

Урок знайомить із різними видами напоїв та їх цінністю для здоров'я; формує знання про значення води для життя та вміння правильного її вживання; пояснює різницю між водою та напоями (соки, мінеральні води та інші); пояснює учням необхідність уживання достатньої кількості води, вітамінів і поживних речовин, обмеження вживання солодких напоїв; розвиває мислення, мовлення; вдосконалює навички здорового харчування.


Перегляд файлу

Комунальний заклад освіти

Жовтоводська середня загальноосвітня школа №10

з профільними класами

 

 

 

 

 

 

Вода та напої

                   Абетка харчування

 

2 – Б клас

 

 

Картинки по запросу картинки о воде и соках для детей

 

 

 

 

 

                                       Вчитель: Бабенко Т.В.

 

 

 

 

 

 

Урок: основи здоров’я

Клас: 2 – Б

Тема. Вода та напої. Їх цінність.

Мета. Ознайомити із різними видами напоїв та їх цінністю для здоров’я; формувати знання про значення води для життя та вміння правильного її вживання; пояснити різницю між водою та напоями (соки, мінеральні води та інші); пояснити учням необхідність уживання достатньої кількості води, вітамінів і поживних речовин, обмеження вживання солодких напоїв; розвивати мислення, мовлення; вдосконалювати навички здорового харчування.
 

Ключові поняття: вода, рідина, напої.

 

Учні повинні знати: корисні  та шкідливі напої, їх негативний вплив на дитячий організм;

 

Учні повинні вміти: обирати для споживання корисні напої; дбати про здоровий спосіб життя; 

 

Тип уроку: урок вироблення практичних умінь та навичок учнів з

використанням проектної технології та ІКТ, комбінований.

 

Обладнання: комп’ютер, фільм, склянки з соком, очищеною питною водою, мінеральною водою, соки, вислів: «Вода - джерело життя», проекти.

 

Методи та прийоми: слово вчителя,  презентація, тестування, захист проектів, опитування учнів, робота в зошиті.

 

Випереджувальне завдання:

індивідуальне - збір теоретичного матеріалу про фруктові соки; про мінеральну та очищену питну воду.

 

 

 

 

 

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

   Ось дзвінок нам дав сигнал –
   Працювати час настав.
   Тож і ми часу не гаймо,
   Вивчати абетку харчування починаймо.

II. Емоційне налаштування

Доброго здоров’я всім, доброго вам дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня,

Хай сміється мирне небо та дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

III. Мотивація начальної діяльності учнів

      Буває хмаркою вона,

      Пушинкою буває,

      Бува, як скло,

      Крихка й тверда -

      Звичайна, підкажіть... (Вода)

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося  про воду та напої, їх вплив на  здоров’я людини.

 

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1) розповідь учителя з елементами бесіди   (Фільм)

Більшу частину поверхні Землі займає вода. Вона знаходиться в океанах і морях, річках і озерах, під землею. У повітрі також є вода.

Більшу частину нашого тіла становить вода. Велике значення має вода і для тварин. Для деяких тварин, наприклад для риб, вода, крім усього, є єдиним місцем життя. Без води не можуть жити рослини.

Висновок: вода необхідна всім живим істотам. Без води живий організм гине. Запаси води небезмежні, тому воду треба берегти. Як?

 

2) Метод «Мікрофон».

Завдання від друга Питайлика. Діти передають мікрофоні дають відповіді на питання.

  • Як ви розумієте вислів: «Вода - джерело життя»?
Значення води для життя величезне. Вода незмінна харчова речовина.
Скільки людина може прожити без води?

Без їжі людина може прожити 20 діб і більше, без води – лише 5 – 7 діб.

  • Чи складається тіло людини з води?

Тіло людини на 50 – 60 % складається з води.

  • Як надходить вода в організм?
Вода надходить до організму у складі їжі та з напоями.
  • Яке значення має вода для тварин?

Вода є не тільки джерелом життя людини, а ще й домівкою для деяких тварин.

 

2. Гра «Смачні соки». Ваші знання перевіряє Смачнуля.

            - Що є джерелом поживних речовин для людини?

Найкращим джерелом поживних речовин вважають соки.

 Соки допомагають підтримувати здоров’я.

 Сік вичавлюють зі свіжих фруктів та овочів. Він багатий

 на вітаміни.

 Багато соків мають профілактичну або лікувальну дію.

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА  КРАПЛИНКА

 

3. Робота в зошиті.

   «Готуємо соки з овочів, фруктів»

Вчитель читає загадки, а учні з’єднують склянку з фруктами та овочами.

Наче яблуко великий,
І смачний, і соковитий...
Є гладкий, є бархатистий,
Весь червоно-золотистий!

                                                Персик

 

Кульки гілки обліпили,
Жовтим все заполонили...
Помаранч чарує світ,
Помаранчі з усіх віт!

                                                Апельсин

 

Чи то жовта,

Чи то синя

Соковита господиня.

Чи то сонце,

 Чи то злива –

Пригостить нас влітку… Слива

 

 

Соковите, червоненьке,

Круглобоке, солоденьке.

                                                                 Яблуко

Жовті сонечка у листі -
Дерево як у намисті!
А смачнючі, а м’ясисті,
Мов янтар, всі золотисті!

                                                                Абрикос

 

У шкориночці-хатинці

є для діточок гостинці.

Зріють вкупочці зернини

як коштовні намистини.

                                                               Гранат

 

Сидить дівчина в коморі,

 А коса її надворі.                                 Морква

 

Зелений чуб, червоний бік, 
Смачний із нього чавлять сік. 
Ґадзині варять з ним борщі, 
Росте в городі на кущі. 
                                                                 Помідор 

 

4. Гра «Корисні напої»

   - Які ще напої ви знаєте?

Мінеральну воду добувають із джерел. Вона буває столовою та лікувальною.  

Столову воду вживають як напої, що втамовують спрагу. Лікувальну вживають за призначенням лікаря.

Компоти варять зі свіжих фруктів та води.

Узвар – відвар із сухофруктів.

Чаї бувають різноманітні: з чайного листя, з лікарських трав та ягід.

Молоко дає корова. Воно багате на мінерали.

Якщо додати молока, можна приготувати поживний та смачний напій – какао.

V. Закріплення вивченого матеріалу

     1. Гра «Вгадай страву за описом»

Чай

        Готувать його - не жарти.

        Обдамо окропом чайник

        (Обережненько,  звичайно).

        Виллєм залишки води –

       І заварочки туди.

Знов окропом заливаєм,

Під серветкою тримаєм

Ще хвилинку.  Можна пити!

Люблять  … дорослі й діти!

 

Компот

Як закипить у каструлі водичка,

Ягоди вкинем: малину, суничку,

Можна смородину, можна і вишню.

Цукру насиплемо - не буде він лишнім.

Знову повинен компот закипіти.

Все. Прохолоне -  і можемо пити.

 

Молоко

 На сметану, масло, сир
Нам воно згодиться.
І корисне, і смачне,
Тече, як водиця.
Колір в нього, наче сніг,
Пригощу їм вас усіх!

 

Відпочинок для очей.

2. Індивідуальна робота

У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

3. Гра «Найздогадливіший»

Поспішаючи на урок,

По дорозі знайшла  корзинку. 

Відразу  заглянути я не змогла.

Чи  допоможе  мені  дітвора?

Учитель. Чи хочеться вам дізнатись, що в корзинці? (Так.)

         Спробую я підказати. Уважно слухаємо.

Вона - донечка води,

Пада з хмароньки завжди,

Мов прозора намистинка,

А зовуть її... (Краплинка)

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

    - Навіщо потрібна вода? (вчитель вивішує краплинки).

    - Чому потрібно вживати соки?

     Яка в нас вийшла краплинка? (Усміхнена, радісна, задоволена сьогоднішнім  уроком.) Я також приєднуюся до краплинки і хочу всіх - всіх похвалити та подякувати за роботу на уроці.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

        Диференційоване домашнє завдання

- для серця: вживати лише корисні для вашого організму напої та берегти своє здоров’я;

- для розуму: знайти  цікаву інформацію про різні види напоїв;

- для рук: виготовити проект про ці напої.

 

       Краплинка дарує воду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

 

     У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

 

     

     У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

     

У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

 

 

У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

 

У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а 1 - біля тієї, що вживаєш найменше.

        Вода 

 

        Компот

                                

        Мінеральна вода

 

        Сік 

                                   

        Чаї  

                                  

        Молоко

 

 

 

doc
Додано
29 липня 2018
Переглядів
1525
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку