Урок "Вода. Якою вона буває? Звідки хмарка воду набирає?"

Про матеріал
конспект до предмету Я досліджую світ для 1 класу. На тему" Вода" Мета уроку дати учням уявлення про властивості води,про зміни станів води;розкрити значення води для рослин,тварин, людини;розвивати активне пізнавальне ставлення.
Перегляд файлу

Тема: Вода. Якою вона буває? Звідки хмарка воду набирає?

Мета: дати учням уявлення про властивості води, про зміни станів води;

 розкрити значення води для рослин, тварин, людини;

розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід;

виховувати бережливе ставлення до води.

Формування ключових компетентностей:

 вміння вчитися–організовувати своє робоче місце, планувати свої дії; доводити роботу до кінця;

загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;  

соціальної – продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі;

громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ;

 

 

Хід уроку

Орг.момент

Вчитель: Наші гості примостились

Клас уже всі роздивились

Ми до них привіталися, посміхнулися і до мене повернулися.

Привітання. Утворивши коло учні промовляють:

Я всміхаюсь сонечку:

-Здрастуй, золоте!

Зичу я  краплиночці:

 

-Хай вона росте!

Я всміхаюсь дощику:

-Лийся, мов з відра!

Усміхаюсь людям,

Зичу їм добра!

Вправа «Посмішка для товариша»

  • Поверніться до своїх однокласників, посміхніться їм, побажайте вдалого навчального дня. Сідайте.
  • А щоб робота була продуктивною на уроці пригадаєм правила:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Швидко відповідати,

Творчо міркувати,

Старанно працювати,

Один одному допомагати,

Й інших поважати

Щоденні новини.

Призначення помічника , давайте послухаємо повідомлення синоптика.

Сьогодні

 день тижня: понеділок

 число: 30

Місяць:  листопад

Пора року: осінь

Коли вранці я йшов до школи, небо було (Ясним, похмурим). Опади ( були/не було)

Проблемне запитання

  • А чи знаєте ви на яку тему ми будемо сьогодні розмовляти?

А якщо я загадаю загадку? Послухайте уважно.

Мене п'ють, мене ллють.
Усім потрібна я,
Хто я така? (вода) Так, сьогодні ми поговоримо про воду.

 

Інтерактивна технологія «Асоціативний кущ»

Подумайте, які асоціації викликає у вас  слово «вода»

( море,дощ, відпочинок,хмара,калюжа,лід,річка)

 

Виступ завчасно підготовлених учнів

  • А що ви знаєте про воду? Давайте ще послухаємо виступи наших учнів. Вони підготували нам цікаву інформаційну хвилинку

 Більшу частину поверхні Землі займає вода.

Вона знаходиться в океанах і морях, річках і озерах, під землею.

 

 Більшу частину нашого тіла становить вода.  А також велике значення має вода і для тварин.

Для деяких з них, наприклад, риб - вода, крім усього, є єдиним місцем  для життя.

 

  Рослини,тварини і люди п’ють воду для того, щоб постійно оновлювати її

запаси  в організмі.

 

Вивчення нового матеріалу

– Діти, ви повинні знати, що кожна крапля води є дорогоцінним даром природи. Із водою дуже добре знайомий кожен, хто звик умиватися вранці, влітку плавати у морі, взимку кататися на ковзанах. Пити чай і ліпити снігову бабу. Незважаючи на те, що ви багато про неї знаєте, багато властивостей води можуть вас здивувати.

Слухання. Пісенька «Капітошка»

https://www.youtube.com/watch?v=n41URdFYuCA

– Хто співає цю веселу пісеньку? ( Виношу кульку із прикр. Капітошкою)

А хто такий Капітошка?

 Капітошка – весела райдужна крапелька чистого літнього дощу, яка познайомить нас зараз з властивостями води,

 розповість в яких станах може бути вода, та покаже фільм про кругообіг води в природі.

А ось для вас сюрприз. Розфарбуйте Капітошку, вдихніть у нього життя і свою любов(Малюнки)

Капітошка запрошує усіх до « Чарівної лабораторії» - обираю лаборанта, який познайомить із властивостями води

 1.  Діти, перед вами два стаканчики, один – з водою, інший – порожній. Пропоную  охайно перелити воду з одного стаканчика в інший.

  • Ллється вода? Чому? (Тому, що вона рідка).
  • Що було б, якби вода не була рідкою? (Якби вона не була рідкою, вона не змогла б текти в річках , не текла б з крана.)

 

2. А ось теж вода тільки вона замерзла і перетворилась на лід. Отже вона у твердому стані.

 

3. А ще вода може перетворюватись на пару і перебувати в  газоподібному стані.

Вода справжня чарівниця.

Вправа «Якою буває вода?»

  • Давайте розглянемо таблиці та зробимо висновок, скільки станів води існує в природі?

Вода. Властивості води. | Тест з природознавства – «На Урок»

 

Гра « Який стан води»

Щоб вам було зрозуміло, як вода переходить у різні стани, пограймось.(Учитель називає воду в різних станах. Діти зображують різні стани,Твердий стан -кулачок, рідкий стан –долонька,газоподібний стан- рука піднята догори).

Рідкий

(долонька)

 

Дощ

Крига

Роса

Твердий

(кулачок)

Сніг

Водяна пара

Море

Газоподібний

( рука доверху)

Лід

Іній

Фіз.хвилинка «Подивись на небо»

https://www.youtube.com/watch?v=jqy7Rm8n4Fk

Вода не тільки чарівниця , а й мандрівниця

  • Зараз ви переглянете маленький мультфільм і зможете дати відповідь на таке запитання.
  •  Звідки хмарка воду набирає? Цікавого перегляду.

https://www.youtube.com/watch?v=g9zrExiuDHg

Річки їй посилали сотні краплинок тому вона зростала.

Колективна робота.

Учні на плакаті наклеюють краплі і стрілочки. Закріплюють послідовність кругообігу води в природі

Щ е одне завдання « Зібрати картинки,на яких зображено: « Хто живе у воді?» (Що росте уводі?)

Завдання на зв’язок з життям

  • Навіщо потрібна вода?
  • Чи може людина, тварини, рослини прожити без води?

Підсумок

Фантастичні гіпотези.

 Пофантазуйте, що б сталося, якби вода зникла?

 

Якби на всьому світі не стало вмить води,

І висохли б всі річки, озера і ставки,

Тоді б не падав білий сніг,не капав дощ,

Ніхто з гори на санках кататися б не зміг.

 

 Якби на всьому світі не стало вмить води,

 Пожовкли б всі городи, загинули б сади.

В морях і океані загинули б кити.

Щоб чиста і цілюща вода була завжди,

Ми її повинні, діти, берегти!

 

 

 

Самостійна творча робота. (знайомство з професією садівника)

  • Нехай ваші знання примножуються так само як квіти від вранішньої роси або від гарного догляду та регулярного поливу. Спробуйте і ви себе у ролі садівника. Він щоранку має обережно поливати квіти. Так само гарно, як ви будете зараз поєднувати крапочки на своїх картках.

Картинки по запросу прописи вода

Картинки по запросу прописи вода

 

 

Вчитель читає вірш

Ви сьогодні молодці!

Стали трішки ми мудріші. Про водичку взнали більше.

Що бува вона тверда, а не тільки лиш рідка.

Може й парою ставати , й людям всім  допомагати.

Цукор, сіль розчинить вмить, а  пісочок,навпаки,

Не розчинить, хоч проси. Дуже нам вона потрібна

Тож давайте берегти, адже всі у світі знають,

Що без чистої води - сумно нам буде завжди!

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
20 січня 2021
Переглядів
1056
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку