урок "Вплив фізичної праці та спорту на розвиток серцево – судинної системи". 8 клас

Про матеріал

Обов'язок учителя - на кожному уроці організувати роботу учня. На уроці виконується практична робота. Найбільші можливості для формування пізнавальної діяльності і прояву творчої активності школярів, мають інтерактивні та ігрові форми навчальної діяльності та контролю.

Перегляд файлу

Клас  - 8                      Предмет – біологія                        _____________

 

 

Тема. Вплив фізичної праці та спорту на розвиток

             серцево – судинної системи.

Мета: - сформувати поняття про значення тренування для розвитку серцево – судинної системи, узагальнити всі гігієнічні слова про умови,  

             сприятливі для розвитку та охорони серцево – судинної системи;  

           - показати вплив деяких видів спорту на здоров’я підлітків;

           -  відмітити роль гімнастики на розвиток серцевого м’яза.

Девіз уроку: У здоровому тілі здорові думки!

Обладнання: таблиці, модель серця, секундомір, тонометр.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

    Повідомлення теми уроку, мети уроку

( Для оцінювання з метою отримання найбільш повної картини участі  кожного учня на уроці, учні заповнюють «Картку самооцінювання»

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Прийом  «Бліц – опитування» ( За кожну правильну відповідь 1 бал)

1.З чого складається внутрішнє середовище організму?

2. Який склад крові?

3. Функції крові

4.Хто вперше відкрив клітини крові.

5. Гемофілія – що це?

6.Що таке недокрів’я? Назвіть причини недокрів’я.

7.Яку будову мають еритроцити?

8. Функція еритроцитів.

9. Яку будову мають лейкоцити?

10. Функція лейкоцитів.

11. Який орган забезпечує кровообіг? Його будова.

12. Як називається кров’яний згусток?

13. Який вчений відкрив захисні функції лейкоцитів?

14.Яким приладом вимірюється тиск?

15.Рух крові по судинах.

16. Як називається  людина яка дає кров?

17. Як називається людина яка приймає кров?

18. З чого складається плазма крові?

19.Назвіть кровоносні судини?

20.Тиск у здорових людей становить.

 

 

Тест «Моє здоров’я»

- Сідайте зручно, розслабтесь. Зробіть вдих і неповний видих. Затисніть ніс пальцями та визначте скільки секунд ви можете не дихати. Коли зробите вдих, підніміть руку для визначення часу.

Оцінювання тесту «Моє здоров’я»

затримка понад 40 секунд – здоровий;

від 20 до 40 сек. – здоров’я послаблене;

менш ніж 20 сек. – є захворювання.

 

ІІІ. Мотивація навчальної  діяльності

Прийом «Проблемне питання»

Вчитель. Діти, тільки що ми разом провели тест, про що цей тест свідчить?

Учень. Цей тест свідчить ще й про те, що чисте повітря – це запорука здоров’я, нормальної життєдіяльності організму. Без нього ми не витримуємо ані хвилини. Навколишнє середовище – це повітря, яким ми дихаємо, воду, яку ми п’ємо, земля , яка нас годує. Протягом останніх років людська цивілізація своєю господарською діяльністю змінила навколишнє середовище за складом та якістю, не передбачаючи, як зміниться при цьому сама людина, її здоров’я! На думку вчених здоров’я населення на 20% залежить від екологічного стану природи, а на 80% захворювання пов’язано з  ураженими забрудненнями та шкідливими речовинами продуктів.

 

 

ІУ. Формування вмінь та навичок

Учитель. Що впливає на розвиток серцево – судинної системи?

Повідомлення учня про тренування серця. ( Презентація)

Практична частина.

1. Визначення пульсу і тиску. Проводиться у стані спокою і після фізичних вправ.

Тест оцінювання фізичного навантаження.

 

Умови вимірювання

Значення пульсу

Значення артеріального тиску

Стан спокою

 

 

Після 10 присідань

 

 

Після 20 присідань

 

 

Після відпочинку ( 1хв)

 

 

Після відпочинку ( 2 хв)

 

 

Учитель. Як фізичне навантаження впливає на роботу серця?

Інтелектуальна розминка

1. З поняттям «серце» здавна зв’язують уяву про кохання, волю, мораль. Який зміст ви вкладаєте в ці вислови? ( 1 бал)

а) м’яке серце;

б) кам’яне серце;

в) зроблено від щирого серця;

г) скрипіти серцем;

д) вирвати серце;

е) ниє серце;

є)  серце пішло у п’яти;

ж) серце кров’ю обливається .

У. Підсумок уроку.

Заключне слово вчителя.

Якими б різними не були ці висловлювання за змістом, всі вони говорять про єдине: серце надчутливо реагує на біль, гнів, радість . Ми рідко згадуємо і не дуже цінуємо нескінченний подвиг цього великого і скромного трудівника. Закінчився урок, і ви забудете про те, що учили. У вас є більш важливіші справи і турботи, які не можуть чекати. Але інколи й зупиніться. Прислухайтесь. В глибині вашого тіла б’ється серце: це годинник заведений, колись і на все життя. Серцю важко працювати. Не заважайте йому.

 

Учениця читає вірш М. Рибалки «Серце»

Ты могло бы железным быть в беду,

Чувствовать цветение акаций,

Столько лет мы  прожили в ладу,

А теперь ты стало спотыкаться.

То бывает зачастишь ты вдруг,

То едва слышны твои удары.

Мой ты верный, неизменный друг,

Неужели можешь стать ты старым?!

Все познало: и цветы, и дым-

Ты в своем движении извечном.

Было ты и строгим, и крутым,

Не было ни разу бессердечным.

Нам с тобою плыть, лететь, идти,

Сталь варить, рождать в безводье реки.

Если ж я остановлюсь в пути, То и ты тогда замрешь навеки.

УІ. Домашнє завдання.  Повторити матеріал з теми «Кров і кровообіг», скласти кросворд.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практична частина.

1. Визначення пульсу і тиску. Проводиться у стані спокою і після фізичних вправ.

Тест оцінювання фізичного навантаження.

 

Умови вимірювання

Значення пульсу

Значення артеріального тиску

Стан спокою

 

 

Після 10 присідань

 

 

Після 20 присідань

 

 

Після відпочинку ( 1хв)

 

 

Після відпочинку ( 2 хв)

 

 

Висновок Як фізичне навантаження впливає на роботу серця?

Аркуш самооцінювання

 

 

Бліц – опитування

( 1бал за кожну правильну відповідь)

Презентація

( 6 балів)

Практична частина

( 4 бали)

Вірші про серце

( 5 балів)

Інтелектуальна розминка

( 1

бал за кожну правильну відповідь)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Практична частина.

1. Визначення пульсу і тиску. Проводиться у стані спокою і після фізичних вправ.

Тест оцінювання фізичного навантаження.

 

Умови вимірювання

Значення пульсу

Значення артеріального тиску

Стан спокою

 

 

Після 10 присідань

 

 

Після 20 присідань

 

 

Після відпочинку ( 1хв)

 

 

Після відпочинку ( 2 хв)

 

 

Висновок Як фізичне навантаження впливає на роботу серця?

Аркуш самооцінювання

 

 

Бліц – опитування

( 1бал за кожну правильну відповідь)

Презентація

( 6 балів)

Практична частина

( 4 бали)

Вірші про серце

( 5 балів)

Інтелектуальна розминка

( 1

бал за кожну правильну відповідь)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ освіти Артемівської райдержадміністрації

Зайцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вплив фізичної праці та спорту на розвиток серцево судинної системи

 

 

 

вчитель біології

Є.Г. Маликова

 

doc
До підручника
Біологія 8 клас (Матяш Н.Ю., Остапченко Л.І., Пасічніченко О.М., Балан П.Г.)
Додано
21 листопада 2018
Переглядів
566
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку