Урок " Всеволод Нестайко. Пригодницька повість " Тореадори з Васюківки. Світ дитинства головних героїв серед пригод і романтики"

Про матеріал
Розробка уроку для учнів 6 класу з української літератури за темою " Всеволод Нестайко. Пригодницька повість " Тореадори з Васюківки. світ дитинства головних героїв серед пригод і романтики"
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок

з української літератури

в 6 класі

за темою « Всеволод Нестайко. Пригодницька повість « Тореадори з Васюківки». Світ дитинства головних героїв серед пригод і романтики»

 

 

Учитель української мови та літератури Красноградської гімназії «Гранд» Красноградської районної ради

Харківської області

Супрун Тетяна Володимирівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Всеволод Нестайко. Пригодницька повість «Тореадори з Васюківки». Світ дитинства головних героїв серед пригод і романтики

 

Мета: навчити школярів визначати основні риси характеру дійових осіб твору;

розвивати вміння учнів висловлювати свої думки; виховувати у школярів кращі людські якості.

Обладнання: підручник, текст твору, мультимедійна дошка, смайлики.

 

                                                      Хід уроку

1. Мотивація навчальної діяльності школярів

    1. Організаційний момент

    2. Оголошення теми та мети уроку

2. Актуалізація опорних знань учнів

   1. Рефлексія.

- Один філософ сказав: «Якщо хочеш бути щасливим, то будь ним!».

  - Наш оптимізм – запорука успіху сьогоднішнього уроку. Для кращого налаштування на роботу проведемо «Розминку».

       Завдання: оцініть свій оптимізм на початку уроку, піднявши картку з відповідним смайликом.

 

                     C:\Users\Таня\Desktop\смай.jpg                                     C:\Users\Таня\Desktop\смайлик.jpg

 

Якщо у вас чудовий настрій,                  Якщо ж у вас ще поганий

      то цей смайлик саме ваш!                    настрій, то на вас чекає

                                                                              сумний смайлик

 - А пригоди впливають на ваш оптимізм?

 - Так, життя без пригод, без романтичного було б нецікавим, буденним.                                              

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.

   1. Слово вчителя.

   2. Учні самостійно визначають тему та мету уроку.

    3. Робота в групах

 1 група – «Практики». 2 група – «Романтики». 3 група – «Тореадори».

      Завдання для групи «Практики»

 1. Який твір називається повістю?

 2. Чим цей жанр відрізняється від оповідання?

 3. Складіть «асоціативний кущ» жанру повість

Завдання для групи «Романтики»

1. Як ви вважаєте, Ява і Павлуша – романтики? Аргументуйте відповідь.

2. Пригоди хлопців веселі, трагічні, комічні, фантастичні чи реальні?

3. Чи є у творі щось романтичне? Що саме?

 

Завдання для групи «Тореадори»

1. Кого називають тореадорами?

2. Чому твір має таку назву?

3. Хто є головними героями, другорядними?

 

4. Евристична бесіда

- А як ваші життєві пригоди впливають на ваш настрій?

- Чому повчають ці життєві ситуації вас?

5. Робота з мультимедійною дошкою. Увага на екран!

   Завдання: після перегляду епізоду з фільму «Тореадори з Васюківки»

(5-7 хв.), учні фокусують свій уривок, що їм запам’ятався найбільше. Обмірковують 3-4 хв. і висловлюють думки (кожен із учнів побачив щось своє, цікаве, і на цьому сфокусував свою увагу).

6. Мозкова атака.

      Завдання: вибрати з поданих слів саме ті, які в різних ситуаціях допомагають героям подолати труднощі.

  

                  Вдача                 Добро        Дружба           Сварки 

                                                  

             Почуття гумору     Образи       Чесність     Безвідповідальність

                                       

                               Чесність           Оптимізм          Пустощі 

 

4. Закріплення вивченого матеріалу.

   1. Інтерактивна гра «Мікрофон»

     - На цьому уроці я навчився (навчилася)…..

     - Для мене на уроці найцікавішим (найскладнішим) було….

     - Цей урок був для мене корисним тому, що……

5. Домашнє завдання. Написати есе на тему « Дружба- це найцінніший скарб».

 

 

 

 

docx
Додано
23 лютого 2020
Переглядів
1113
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку