Удосконалити вміння учнів виконувати вправи, що передбачають застосування правил додавання, віднімання, множення та ділення звичайних дробів, використання властивостей додавання та віднімання.
КЗ « Миколаївська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів»
Миколаївської сільської ради
Петропавлівського району
Урок у 6 класі
Учитель математики
Грінько Олени Володимирівни
Цілі.
Формування компетентностей:
предметні компетентності: продовжити роботу над засвоєнням учнями алгоритму знаходження дробу від числа та відпрацювати навички виконання завдань, що передбачають множення дробових чисел;
ключові компетентності:
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Слово вчителя.
Я пропоную вам гру. Ми з вами називаємо по черзі натуральні числа. Числа, які
ділиться на 4 пропускаємо. Хто називає число, що ділиться на 4 повинен потім назвати слово, що відповідає темі, яку ми з вами вивчаємо.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Заповни пропуски.
№345
1) 180 ꞏ = …; 2)15 ꞏ … = 10 ; 3) … ꞏ 0,5 = 5; 4) 100 ꞏ 0,47 = …;
5) 2 ꞏ … = …; 6) … ꞏ … = 12.
№ 347
2000 ꞏ … = … (кг) – маса носорога;
Відповідь: …. кг.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра « Продовж речення».
2.Заповнити пропущені числа
ꞏ ꞏ ꞏ ꞏ
43
IV. Відкриваємо зошити. Записуємо число, тему уроку.
Розв’язування задач на знаходження дробу від числа.
Задача.1
Обчисліть висоту гори Ай – Петрі, знаючи, що вона становить висоти Говерли, а висота Говерли дорівнює 2060м.
Розв’язання
20670 ꞏ = 1236 ( м ) – висота гори Ай – Петрі.
Відповідь: 1236 м.
Задача 2.
Комп’ютер коштує 9000 грн., принтер його ціни, а сканер ціни принтера. Скільки коштують усі ці речі разом?
Розв’язання
Відповідь: 11 160 грн.
Фізкультхвилинка. « Відпочинимо активно»
|
+ ліву руку вгору
|
2 = 6
|
+ посміхніться сусіду
|
3. 5 = |
+ руки в сторони
|
4. прямого кута становить 27˚. |
+ руки на талію
|
5. + = |
+ похитати головою
|
6. =
|
+ посміхнутися сусіду
|
7. 4% = 0,4 |
+ руки на талію
|
Задача.3
Сон в 1 рази більше, ніж заняття в школі.
Заняття в школі - доби.
Прогулянка - доби
Підготовка уроків - від занять у школі
Дозвілля -1 від підготовки уроків.
Сидіти за комп’ютером або гаджетами від прогулянки.
Розвʹязання.
Задача 4. № 354
Розвʹязання
Відповідь: 432 см2.
Задача 5. № 359.
340 ꞏ 0,7 = 238 ( кг ) – солі в 340 кг морської води.
Відповідь: 340 кг.
V. Завдання додому: № 360,355 повт. № 370.
VI. Підсумок уроку.
1.Бліц – опитування за технологією « Мікрофон».
Учні наводять приклади задач, для розв’язування яких потрібно виконати множення звичайних дробів.
2. На карточках учні самостійно оцінюють:
1. Свою роботу на уроці.
2. Роботу свого сусіда на уроці.