Урок "Вступ. Ранній новий час (кінець ХУ- перша половина ХУІІ ст.)"

Про матеріал

Шановні колеги! Пропоную Вашій увазі цикл уроків з всесвітньої історіїї у 8 класі.

Головними принципами, яківпроваджую в своїй роботі, є:

-науковість та проблемність викладу навчального матеріалу

-доказовість та логічність навчального матеріалу

-системність навчання, його послідовність та наступність

-свідомість навчання та активна участь учнів у навчальному процесі

-забезпечення реалізації освітніх, виховних та розвивальних цілей навчання

Перегляд файлу

Всесвітня історія

Ранній новий час (кінець ХУ- перша половина ХУІІ ст.)

Урок 1. Вступ 

Мета: - ознайомити учнів з основними завдання та змістом курсу

      - покласти початок формуванню основних понять, що вивчатимуться в процесі курсу

  • зацікавити програмовим матеріалом, спонукати до творчої співпраці
  • запропонувати список допоміжної науково-популярної та художньої літератури з нової історії раннього періоду, презентувати електронні ресурси
  • дати поняття про періодизацію та хронологічні межі курсу

Обладнання:

 карта «Європа на початку нового часу»

Література:

Новая иллюстрированная энциклопедия. 1-10 книги. – М.: Большая Российская энциклопедия, ООО «ТД «Издательство Мир книги», 2007

Эланже Ф. Епоха дворов и королей. Этикет и нравы в 1558-1715 гг. - Смоленськ: Русич, 2005. (Популярная историческая библиотека)

100 великих заговоров и переворотов. – М.: Вече, 2002

Михневич Н.П. История военного искусства. - М.:Эксмо, 2008. – (Мировая история)

Торопцев А.П. Мировая история крепостей и замков. – М.:Эксмо, 2008. – ( Мировая история)

Ключевский В.О. Русская история. – М.:Эксмо, 2005

100 человек, которые изменили ход истории. М.: ООО «Де Агостини», 2008

Коллекция «Великие художники». К.: ООО «Иглмосс Юкрейн»

Ильина Т.В. История искусств. Западноевропейское искусство. – М.: Высшая школа, 1983

Драчук В.С. Дорогами тисячоліть.-  К.: Веселка, 1978

Кулагина Г. А. Сто игр по истории: Пособие для учителя. – М.: Просвещение, 1983

Електронні ресурси:

http://www.100top.ru

http://www.iat.kiev.ua

www.KM.ru

 

                                   Замок Времени срыт и укутан, укрыт

                                   В нежный плед из зеленых побегов.

                                   Но развяжет язык молчаливый гранит,

                                   И холодное прошлое заговорит

                                   О походах, боях и победах.

                                                         В.Высоцкий

 

                         Хід уроку

І. Організаційний момент (знайомство з класом, підписування зошитів, роздача підручників – 5 хв.)

ІІ. Мотивація: (2 хв.)

Цього року ми з вами продовжимо вивчення всесвітньої історії. Ви дізнаєтесь про важкий і цікавий шлях, який пройшло людство від традиційного до індустріального суспільства. Це був період заперечення старих істин, руйнування звичного укладу життя, поява нових людей, титанів по силі думки та діяльності. Саме в цей час було закладено основи багатьох держав та багатьох явищ сучасного життя. Отже, вирушаймо в путь!

ІІ. Вивчення нового матеріалу (30 хв.)

    План подачі нового матеріалу:

  1. Завдання і структура курсу
  2. Знайомство з підручником, літературою, електронними ресурсами
  3. Хронологічні межі і періодизація
  4. Поняття Нового часу
  5. Політична карта Європи. Народонаселення.
  1. Коротка розповідь вчителя (2 хв.)

Характеристика епохи:

Історія становлення сучасної цивілізації – це:

  • історія людини з антропоцентричними уявленнями по світ
  • історія об’єднання осередкових цивілізацій в єдину світову цивілізацію під впливом євроамериканської
  • історія зародження, розвитку і кризи європейської індустріальної цивілізації
  • історія зміни культурно-історичних епох (Відродження, Географічних відкриттів, Реформації, Просвітництва, технічного і наукового прогресу)
  • історія формування загальнолюдських цінностей

 

2)А. Самостійна робота учнів по знайомству з підручником (5 хв.)

 Б. Бесіда з класом (4 хв.)

- на які основні розділи поділено учбовий курс?

- чи подобаються вам ілюстрації?

- чи є в підручнику письмові джерела?

- як рекомендовано з ними працювати?

- чи є в курсі теми вже з відомих вам країн?

- яким є науковий апарат підручника?

В. Виявлення початкових знань з курсу. Метод «Мікрофон» (5 хв.)- які художні фільми з даного періоду історії ви бачили?

- яку художні чи науково-популярні книжки читали?

- що вам сподобалося?

- що б ви порекомендували своїм однокласникам?

  1. А. Записи в зошитах:

- в хронологічну таблицю - хронологічних рамок курсу (2 хв.)

 - складання лінії часу, визначення місця курсу в рамках світової історії (5 хв.)

4) Розповідь вчителя про особливості Нового часу (3 хв.) IMG_0003

 

5) А. Робота з історичною картою (2 хв.)

- знайти на карті та в своїх атласах Англію, Францію, Іспанію, Росію, Річ Посполиту, Нідерланди

- життя середньовічної Європи багато в чому було пов’язане з морями. Життя західних європейців Нового часу було вже пов’язане перш за все з океаном. Знайдіть на карті країни, що омиваються Атлантичним океаном.

- у ХУІ-ХУІІ ст. складається єдина євро-американська спільність людей. За способом життя та мислення вони суттєво відрізнялися від інших європейців. Для  цих людей були близькі і зрозумілі ідеї особистої свободи, незалежності суспільства від влади, верховенства закону, поділу влади в державі, суспільного договору.

Б. Розповідь вчителя (3хв.) про демографічну ситуацію в Європі та світі

В ХІУ ст. Європа зазнала жахливого спустошення внаслідок епідемії чорної смерті – чуми. Протягом короткого часу чисельність населення в більшості країн зменшилася майже вдвоє. Але починаючи з кінця ХУ ст. на народи материка чекав справжній демографічний вибух. Збільшення виробництва продукції, поліпшення умов життя, вдосконалення медичних знань, переселення значної частини населення в міста привели до збільшення не тільки народжуваності, а й подовження тривалості життя середньостатистичного європейця.

 

ІУ. Рефлексія (6 хв.)

- що вивчає історія Нового часу?

- чому Новий час ми вважаємо початком сучасної цивілізації?

- як змінилося життя людей протягом ХУІ-ХУІІ століть?

У. Домашнє завдання: (2 хв.)

підручник, позначити на контурній карті відомі вам країни, до наступного уроку індивідуальні завдання – розповіді про подорожі великих мореплавців

docx
Додано
30 листопада 2018
Переглядів
1034
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку