Урок геометрії, 10 клас.
Вчитель: Ігнатьєва Т.О.
Тема уроку: Взаємне розміщення прямої та площини у просторі.
Мета уроку: 1) повторити, узагальнити та систематизувати знання, набуті учнями під час вивчення основних понять стереометрії, аксіом стереометрії та взаємного розміщення двох прямих у просторі; ознайомити учнів з різними випадками взаємного розміщення прямої та площини;
2) формувати розумові вміння аналізувати, самостійно робити висновки з теми, розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну самостійність, пізнавальний інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість;
3) виховувати інтерес до вивчення математики, потяг до наукової творчості, зібраність, комунікативність, уміння працювати в колективі.
Обладнання: інтерактивна дошка, телефони учнів, роздатковий матеріал.
Використані ресурси : програма mozaBook, графічний редактор Canva, сервіс для створення вікторин Quizizz, QR-code.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку.
1.Організаційний етап.
Перевірка присутності, готовності до уроку, налаштування на роботу.
Поділ дітей на групи по чотири учні.
2.Актуалізація наявного навчального досвіду.
Обговорення домашнього завдання створеного у сервісі Quizizz
3.Актуалізація потрібного навчального досвіду
1. Назвіть усі випадки взаємного розміщення прямих у просторі.
2. Згадайте і сформулюйте теорему про належність площині прямої, дві точки якої належать площині.
3. Як можуть розміщуватися пряма і площина в просторі?
4.Формулювання мети і завдань уроку.
5.Вивчення нового матеріалу.
Матеріал розглядається за презентацією.
Взаємне розташування прямої і площини.
План презентаціі:
1.Взаємне розміщення прямої і площини.
2. Ознака розміщення прямої і площини.
3. Властивості паралельності прямої і площини.
4.Приклади розв’язування задач.
Взаємне розміщення прямої і площини паралельно з презентацією демонструється у програмі mozaBook.
6. Закріплення і осмислення нового матеріалу.
Кожній групі пропонується QR-code , скануючи який учні отримають умову задачі для розв’язання.
Представники кожної групи ,розв’завши задачу , представляють її біля дошки для інших учнів.
7.Підсумок уроку.
Як підсумок, хочу, щоб ви продовжили речення:
На уроці я дізнався…
На уроці я зрозумів…
На уроці я навчився…
8.Домашнє завдання.
Взаємне розміщення прямої і площини
П.4 ознайомитись, №4.24,4.26 виконати у зошитах