Урок "Я пізнаю світ" для 3 класу

Про матеріал
Рослини моєї Батьківщини. Мохи. Проведення досліду «Властивість сфагнуму поглинати та утримувати воду»
Перегляд файлу

Я пізнаю

Тема. Рослини моєї Батьківщини. Мохи. Проведення досліду «Властивість сфагнуму поглинати та утримувати воду»

Мета: вдосконалювати знання учнів про різноманітність рослин Батьківщини;  формувати уявлення про мохи та їхнє значення в природі; вчити розпізнавати рослини за будовою та зовнішнім виглядом; вдосконалювати навички здобувачів освіти проводити досліди та робити відповідні висновки; розвивати пам’ять, критичне мислення, окомір, спостережливість, мовлення, увагу; поповнювати словниковий запас; формувати екологічну компетентність та компетентність у галузі природничих наук,  уміння учитися впродовж життя; виховувати  дбайливе ставлення до живої природи, інтерес до вивчення предмету.

 

Очікувані результати:

критично сприймає інформацію для досягнення різних цілей; уточнює інформацію з огляду на ситуацію [4 МОВ 1.1]

виокремлює необхідну інформацію з різних усних джерел, зокрема медіатекстів, для створення власного висловлювання з конкретною метою [4 МОВ 1.3]

аналізує проблемні ситуації, що виникають у житті; описує проблемні життєві ситуації за допомогою групи величин, які пов’язані між собою [4 МАО 1.2]

обирає спосіб (способи) розв’язання проблемної ситуації [2 МАО 2.2]

використовує відомі засоби добору необхідних даних для розв’язання проблемної ситуації [4 МАО 3.1]

встановлює зв’язки між об’єктами і явищами природи; робить висновки із спостережень та досліджень разом з учителем або самостійно [4 ПРО 1.5]

прогнозує можливі результати спостережень/досліджень [4 ПРО 1.2]

класифікує об’єкти навколишнього світу за кількома ознаками та властивостями [4 ПРО 4.3]

безпечно використовує найпростіші прилади у побуті; самостійно організовує робоче місце відповідно до визначених потреб та завдань [4 ТЕО 4.2]

Хід уроку

I. Вступ

 Налаштування.  Афірмація

- Я вірю в себе і знаю, що мені все вдасться!

ІІ. Актуалізація опорних знань

Гра «Так чи ні»

- Приготуйте 2 олівці: червоний та зелений. Я буду висловлювати твердження. Якщо згодні, покажіть зелений олівець, якщо не згодні – червоний.

1) Мохи не мають коренів. (+)

2) Адміністративний центр Запорізької області – місто Ужгород (-)

3) Народ, який прийшов на територію сучасної України і витіснив кімерійців – це трипільці. (-, скіфи)

4) Архіпелаг – це група островів. (+)

5) Найпоширеніші мохи в Україні – зозулин льон і сфагнум. (+).

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні ми продовжимо вивчати тему «Рослини моєї Батьківщини. Мохи». Будемо дізнаватися про мохи та їхнє значення. Також побуваємо дослідниками і проведемо цікавий дослід, який покаже нам певні властивості моху.

продовжимо вдосконалювати знання про різноманітність рослин Батьківщини;  поспілкуємося  про  значення мохів в природі; поповнюватимемо словниковий запас; формуватимемо екологічну компетентність та компетентність у галузі природничих наук,  уміння учитися впродовж життя; виховуватимемо  дбайливе ставлення до живої природи, інтерес до вивчення предмету.

 

ІV. Основна частина

1. Рубрика «Робота з медіатекстом».

1) Постановка запитання

- Перегляньте відео та дайте відповідь на запитання: у яких місцях можемо побачити мохи?

2) Перегляд відео «Мохи»

3) Бесіда.

2. Робота у друкованому зошиті. Вправа 2.

1) Гра «Диктор телебачення»

- Прочитайте інформацію у рамочці та скажіть, що таке мохи?

2)  Гра «Доповни речення»

- Доповніть речення словами із дужок та прочитайте їх.

3) Прийом «Мозковий штурм»

- Допоможіть Йоєві довести свою думку. Для цього прочитайте початок твердження і запропонуйте свої думки, як можна його продовжити?

(…насіння міститься у плоді рослин, який своєю чергою розвивається. А мохи, як відомо, не утворюють квіток.)

4) Гра «Закресли зайве»

- Викресліть назви рослин, які мають корені.

5) Гра «Обери потрібне»

- Оберіть, які мохи є найпоширенішими в Україні?

3. Робота у друкованому зошиті. Вправа 3

1) Читання речення

2) Розгадування ребуса

- Розгадайте ребус та дізнаєтесь переклад слова «сфагнос» із давньогрецької (губка).

4. Рубрика «Ми – дослідники!». Проведення досліду

- Зараз ми проведемо дослід, щоб переконатися у певних властивостях моху. У вас є обладнання та матеріали для досліду. Будьте з ними  обережними та уважно працюйте за інструкцією.

1) Налийте пів склянки води.

2) Покладіть губку в  склянку з водою і залиште на 2-3 секунди.

3) Витягніть губку зі склянки й покладіть на тарілку.

4) Що сталося з губкою? З водою у склянці?

5) Зробіть висновок про те, яка властивість сфагнуму зумовила його грецьку назву. Для цього вставте пропущені слова у реченні вправи 4 (зірочка 2)

(Грецьку назву сфагнуму зумовила його властивість поглинати воду всією поверхнею тіла й утримувати велику її кількість).

5. Фізкультхвилинка «Непосидючий олівчик»

6. Рубрика «Робота з медіатекстом»

Перегляньте відео «Значення мохів у природі» і розкажіть, про їх значення.

1) Перегляд.

2) Бесіда.

7. Робота у друкованому зошиті. Вправа 6. Рубрика «Робота із словами»

- Прочитайте значення слова у тлумачному словничку (торф).

8. Гра «Диктор телебачення»

Робота у друкованому зошиті. Вправа 7.

- Прочитайте текст про сфагнум як справжні диктори телебачення.

9. Бесіда за прочитаним. Гра «Сім запитань»

- Як люди використовують сфагнум?

- Де росте сфагнум?

- Які речовини він виробляє?

- У що перетворюються рештки цього моху?

- Що таке торф?

- У чому полягає цінність торфу?

- Чи багата Сумська область на торф?

10. Вправи для покращення зору

11. Рубрика «Хвилинка математики».

Робота у друкованому зошиті. Вправа 9.

- Прочитайте та розв’яжіть задачу. (1000 років)

- Отже, як ми повинні ставитися до корисних копалин?

12. Робота у друкованому зошиті. Вправа 10.

1) Гра «Прочитай та знайди потрібне»

- Прочитайте текст про значення мохів уприроді та підкресліть речення, у якому зазначено властивість мохів поглинати воду.

2) Хвилинка української мови

- Підберіть усно спільнокореневі слова до слова «збагачують».

V. Підсумок уроку

1. Бесіда

- Як треба ставитися до рослин, які нас оточують?

2. Рефлексія «Цеглинка LEGO»

- Намалюйте цеглинку відповідного кольору у кінці сторінки зошита.

- Який колір ви обрали? Чому?

3. Домашнє завдання

- Розгадайте кросворд на сторінці 7 у маленькому зошиті.

- На цьому урок закінчується, до зустрічі!

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 січня
Переглядів
9
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку