Урок – зустріч. Птахи.

Про матеріал

Поглиблювати знання школярів про явища в живій природі, про зимуючих і осілих птахів; формувати в учнів уяв¬лення про життя птахів узимку; удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, установлювати причинно-наслідкові зв'язки між явищами природи, робити ви¬сновки, групувати птахів на зимуючих та осілих; формувати потребу в пізнанні природи.

Перегляд файлу

 


Урок №______  Дата ____/ _____/____________

_________________________________________________________________

 

Тема уроку. Урок – зустріч. Птахи.

Мета: формування предметних компетентностей: поглиблювати знання школярів про явища в живій природі, про зимуючих і осілих птахів; формувати в учнів уяв­лення про життя птахів узимку; удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, установлювати причинно-наслідкові зв'язки між явищами природи, робити ви­сновки, групувати птахів на зимуючих та осілих; формувати потребу в пізнанні при­роди, проведенні спостережень за птахами взимку; розвивати кмітливість, спосте­режливість, мислення; виховувати дбайливе ставлення до птахів;

  •             формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність ефективно аналізувати сприйняту інформацію і робити висновки, активно відтворювати необхідну інфор­мацію, виділяти смислові елементи інформації, повідомленої вербально та пред­ставленої з використанням паперових носіїв;

соціальної: учити відповідати за ефективне здійснення презентації результатів ро­боти групи;

загальнокультурної: удосконалювати вміння дотримувати норм мовленнєвої куль­тури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту опрацьованого матеріалу.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу.

Методи:  словесні,  наочні,  практичні,  інтерактивні, метод  казкотерапії.

Прийоми: бесіда, робота в парах,  вправа «Мозаїка», вправа «Незакінчене речення», вправа «Шифрувальники», вправа «Мікрофон».

Форма проведення: урок – зустріч.

Обладнання: комп’ютер, презентація, ілюстрації,  картки  із зображеннями птахів, годівничка, зразки кормів для пташок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі рівненько.

Посміхніться всім гарненько.

Веселий настрій ми візьмемо.

Урок-зустріч розпочнемо.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Інсценізація вірша Лесі Українки

Донька:

  •          Мамо, іде вже зима,

Снігом травицю вкриває,

В гаю пташок вже нема…

Мамо, чи кожна пташина

В вирій на зиму літає?

     Мама:

  •          Ні, не кожна, онде, бачиш, пташина сивенька

 Скаче швидко отам біля хати, -

 Ще зосталась пташина маленька.

Донька:

  •          Чом же вона не втіка?

Нащо морозу чека?

  Мама:

- Не боїться морозу вона,

Не покине країни рідної,

Не боїться зими навісної,

Жде, що знову прилине весна…

2.Бесіда.

- Яка пора року надворі?

- Які зимові місяці ви знаєте?

- Про кого говорили головні герої вірша?

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

- Сьогодні ми з вами повинні з’ясувати, які назви птахів знаєте ви. Чи зумієте впізнати на малюнках наших пернатих друзів. Чи можете творчо мислити, плідно працювати, мовлення своє розвивати.

ІV. Робота над новим матеріалом.

  1. Бесіда.
  •          Назви яких птахів ви знаєте?

( синиця, сова, ластівка, зозуля, сорока, горобець, дятел, жайворонок, соловей, снігур, лелека, ворона, голуб … )

  1. Гра «Впізнай голос»

   ( звучить запис голосів птахів )

  •          Чий голос ви почули?
  •          Що знаєте про цих птахів?
  •          Чи можемо цих птахів зустріти взимку? Чому?
  1. Робота в парах.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDm8f6SyvHV3in41MIw5waIiu21RriyUPabQZJ9goZHgJd-QPdWItlvsYhttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTJoA6tAVQwV5z96rzeAynC5KPu3n8nvLcx6dQnK_nQb4dgDPoZeFZidOchttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ1gGGlMVUJPnJ88KI2pAk8KpC4CK1Mssq9b4EdULuDok6oEdOvBcL-5whttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRccSWeIL8Rfil_yIQbpv-dz_rjIF7A9F1ak4gwJUQYf8ajUJ9c6SL1fE8( на партах малюнки із зображенням птахів )

 

 

 

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQbI-KPd4Zrfe34EDY60IcKATF1IdQpOsvaCd8mndM2eD9gHgKk6mtn-ghttp://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuHy5qwVLol1cbj5lcvSgM3_XreysFxJg6DGRHOMOdezXGCNZiOgpsoghttp://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRlmXQReB5kqjVU4LlwE22-7J5Df8fgKXrp3gd4lPa_154AVM37Aujsouwhttp://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTrXocUL2ooS7mweX3c7Nvnf8f5gCmgHHva72HHRkR5GRESP8kn7ADAIw 

 

 

 

 

 

 

  •          Які пташки залишаються зимувати у наших краях?
  •          Які відлетіли у вирій?
  •          Як по-іншому можемо назвати вирій? (теплі краї )
  •          Назвіть птахів, які залишаються зимувати в нашому краї. (сорока, ворона, дятел, синиця, горобець)
  •          Назвіть птахів, які відлітають у теплі краї.

( ластівка, шпак, журавель )

  1. Гра «Мікрофон»

( підготовлені діти розповідають про птахів, які їм найбільше подобаються )

  •          Розкажіть про своїх улюблених птахів.
  •          Мені подобається ластівка. Вона ловить комарів, мух, які шкодять людям і тваринам. Ластівки вміють ліпити гнізда. Вони навчають своїх пташенят літати. А восени ластівки відлітають у вирій. Вони сміливі і витривалі. Вважають, що у тому   дворі буде щастя, де ластівки гніздо збудували.
  •    А я люблю синичок. Вони знищують величезну кількість шкідників саду. Синички зимують у наших краях, бо вони їдять не тільки комах, а й насіння. Ми з татом кожного року майструємо годівнички і розвішуємо в нашому саду. Взимку кладемо корм. Я люблю частувати своїх улюбленців свіжим салом.
  •    Що цікавого ви почули з розповідей товаришів?
  •          Може, хтось хоче щось доповнити.
  1. Довідкове бюро.
  •                Ми багато говоримо про птахів. Я впевнена, що це частина живої природи.
  •                Які істотні ознаки можна виділити у всіх птахів?
  •                «Птахи – теплокровні хребетні тварини, що відкладають яйця. У них є крила, дзьоб. Вони єдині жителі на Землі тіло яких вкрите пір’ям.»

                                               ( Із енциклопедії )

  1. Гра «Незакінчене речення»

( на парти впали пір’їнки, із записом незакінчених речень )

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTcKL_Ytd-dhcmEg8AkCt486joyLVdNAZjVhOJbXrTgO6_RCb7ZA7Bmm3A 

 

 

 

Ластівка день починає, а соловейко ….. .

Був би сад, а солов’ї …. .

Тіло звірів вкрите шерстю, а птахів …. .

Де багато пташок, там нема … .

  1. Хвилинка – цікавинка.
  •                Яким птахом можна з колодязя води дістати?   

        ( журавель )

  •                Яке місто літає? (Орел )
  •                Назва якого птаха складається із 40 букв А?

         ( сорока )

  •                Яким ключем не можна відкрити жодного замка? ( журавлиним )
  1. Гра «Словесний конструктор»
  •          Поєднайте склади з однаковими номерами, щоб утворилися слова.

 

Пі– 1

Гу - 3

Куріп - 6

чур - 4

ка - 5

вень -1

Ка- 4

Ін – 2

Кур - 5

си - 3

дик - 2

ка - 6

 

  •          Яку користь приносять ці птахи?
  •          Який птах, на вашу думку, зайвий? Чому?

( Куріпка – дикий птах. Інша назва – дика курка )

  •          Хотіли б побачити цього птаха?

                         ( демонстрація )

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrCRrbJKVXu-nR3_kPz28VuVYmDf7_rRXOsEpA54evyrWga7QluCwo-2o 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку.

 

1. Гра «Мікрофон»

  •          Що ви дізналися про птахів?
  1. Виставка малюнків «Птахи»

( Кожна дитина називає птаха, показує малюнок, виходить до дошки. На зворотній стороні картинки буде напис. )

 

  •          А ми з вами повинні пам’ятати, що

 

 

П

 

 

т

 

а

 

х

 

и

 

-

 

н

 

а

 

ш

 

і

 

 

д

 

р

 

у

 

з

 

і

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 січня
Переглядів
6
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку