Урок "Я шаную державні символи України"

Про матеріал
Конспект уроку з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" на тему "Я шаную державні символи України" за програмою Р. Шияна ( підручник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) Большакова І. О., Пристінська М. С.). Матеріал містить сучасні технології в організації освітнього процесу першокласників, які забезпечують компетентнісний підхід та цілісне сприйняття картини світу.
Перегляд файлу

1 клас                        

Я досліджую світ                              

           Урок

Тема. Я шаную державні символи України

Мета 

мовно-літературна галузь:

  •                     з увагою сприймає усні репліки й доречно реагує на усну інформацію в діалозі (погоджується (не погоджується), виконує певні дії у відповідь на прохання чи відповідно до інструкції) [2 МОВ 1-1.1-1];

 -  розповідає про те, що його/її вразило, схвилювало; переповідає події із власного життя, правильно вимовляючи й наголошуючи загальновживані слова [2 МОВ 1-1.6-4];

- підтримує аргументами власні думки або спростовує їх [2 МОВ 1-1.6-5];

 - уживає відповідну до ситуації спілкування лексику і несловесні засоби (жести, міміка тощо);

 - обговорює з іншими інформацію, яка зацікавила [2 М08 1-1.3-3];

 - пояснює на основі власного досвіду, чому якась інформація зацікавила [2 МОВ 1-1.4-3];

 читає правильно та виразно,вголос різні тексти (графічні та інформаційні тексти) залежно від мети читання [2 МОВ 2-2.1-2];

 використовує фактичний зміст (хто?, що?, де?, коли?) для перетворення усної інформації [2 МОВ 1-1.2-1];  

громадянська та історична галузі:

  • представляє загальні відомості про Україну [2 ПО 5-8.3-1];
  • розпитує дорослих (родичів) про сучасне громадське життя та минуле України [2 ПО 5-8.3-2];
  • розпізнає державні символи України, шанобливо ставиться до них [2 ПО 5-8.3-3];
  • розповідає про Державний Прапор України, її Герб [2 ПО 5-8.3-4];
  • співає Державний Гімн України [2 ПО 5-8.3-5]

математична галузь:

  • співвідносить кількість об’єктів навколишнього середовища з відповідним натуральним числом і навпаки [2 МАО 2-4.2-7]
  • порівнює і впорядковує об’єкти навколишнього світу за однією або кількома ознаками [2 МАО 1-4.1-2]

 

 Обладнання:  декоративна карта України, діти в національному одязі, ілюстрований дидактичний матеріал, олівці, клей, відеоролик про Україну, музичне оформлення, роздатковий матеріал, картки із завданнями

 

Хід уроку

 

І. Ранкова зустріч

 

  1. Привітання.

Учитель: - Доброго ранку, мої любі дітки!

Всі: - Доброго ранку, сонечко привітне!

  • Доброго ранку, красуня зима!
  • Доброго ранку, країна моя!

 

 

 

  1. Діаграма «Наш настрій»
  • Виберіть цеглинку за кольором таку, яка відповідає вашому настрою. Поясніть свій вибір. Із цих цеглинок будуємо діаграму настрою.
  • Скільки цеглинок помаранчевого (червоного, синього) кольору?
  • На скільки цеглинок більше (менше) червоних, ніж синіх?
  • Перебудуйте діаграму у пряму лінію.
  • Із скількох цеглинок вона утворена?
  • Якими за порядком ідуть помаранчеві цеглинки?

 

  1. Щоденні новини (дата, пора року, погода)
  • Відгадайте загадку:

Сніг білесенький мете із небес, з хмарини.

Що за диво йде до нас на гостину?  (Зима)

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\images.jpg

  • Яка зараз пора року? Назвіть її ознаки.
  • Який місяць, день?
  • Назвіть наступний місяць зими.
  • Які дні передують п’ятниці?
  • Тож у гарному настрої і за будь-якої погоди починаємо плідно працювати.

 

  1. Мотивація навчальної діяльності. Проблемне завдання:
  • Готуючись до уроку натрапила на чудовий вірш! Але ніяк не можу розібратися: Що таке маленька Україна? Що таке велика Україна?
  • Адже Україна у нас одна. Послухайте вірш і поміркуйте вголос.

 

ВЕЛИКА І МАЛА

Моя маленька Україна ––

це дорога  моя родина:

 мій тато,  мама, брат рідненький,

 дідусь, бабуся, дім ясненький,

 в котрому я живу щасливо,

де рідна мова говірлива

усіх єднає нас в любові.

А з багатьох малих родин

зростає наш народ єдиний.

І квітне в світі, мов калина,

моя велика Україна!

 

  • То що ж таке маленька Україна? Що таке велика Україна?

 

  1. Робота в групах «Моя адреса»
  • Із окремих кругів, на яких написані назва країни, області, нашого населеного пункту, створіть діаграму у вигляді квітки. Розмістіть пункти своєї адреси у порядку зростання.

 

 

  1. Декорування карти України.
  • Прикрасіть карту України утвореними «квітами»-діаграмами у тому куточку України, де розташована наша область.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\abitur_demogr_2008.jpg

  1. Оголошення завдань та теми уроку

 

- Поміркуйте, про що б ви хотіли дізнатися на уроці?

- Сьогодні на уроці ми формуватимемо знання про Україну як незалежну європейську державу зі своєю символікою, давньою історією, багатою культурою, власними традиціями; виховуватимемо почуття гордості й любові до Батьківщини.

ІІ. Робота по темі уроку

 

  1. Слухання легенди

 

Колись давно посеред Європи жила жінка у вишиванці на ім’я Україна. І було в неї три сини. Росли вони порядними і дуже любили свою матусю. Нікуди від неї не відходили. Та коли виросли сини, тоді мати Україна вирішила їх відправити  у світ. Ось вирушив у дорогу найстарший син. Мати на згадку про себе подарувала йому золоту корону з трьома промінцями. Пішов син між люди. Як його назвали? (Тризуб).

 Настала черга середнього сина. Йому мати подарувала в дорогу синьо-жовту тканину. Своїми звитяжними ділами  прославляв він свою матір в усьому світі. Яке ім’я одержав середній син? (Прапор).

А там, де був найменший син, завжди лунала дзвінкоголоса урочиста пісня. Адже мати йому подарувала красивий солов’їний  голос. І одержав син за свій величний спів ім’я  - …. Гімн.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\thumb_l_17033.jpg

  • Що ж це за сини має ненька Україна?
  • Як треба до них ставитися?
  •  
  1. Фізкультхвилинка (музична)

 

  1. Перегляд відео про державні та народні символи України (інтернет-ресурс)

 

  • Які народні символи України ви побачили у відео?
  • Чому не всі рослини і тварини стали символами?

 

  1. Робота на картках: з’єднати зображення народних символів України з їх назвами(словами): лелека,чорнобривці, калина, верба,вишиванка.

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\img-thing.jpgC:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\images.jpg  C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\leleky.jpg   C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\images (1).jpg   C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\unnamed.jpg

 

  1. Робота з Лего: створити один із державних символів України(Державний Прапор України)

 

  1. Загадкова вікторина

 

  1. Він є в кожної держави.

Це для всіх ознака слави.

Синє – небо, жовте – жито,

Він святиня України.   (Прапор)

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\скачанные файлы.jpg

 

  1. На корону схожий символ України,

Волю заховав у своє сплетіння.     (Герб)

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\скачанные файлы.png

 

ІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

 

  1. Вправа «Мікрофон»: продовжіть речення

 

- Сьогодні на уроці мене зацікавило

- Тепер я знаю, що …

- Я хочу, щоб …

- Коли я виросту…

 

  1. Подаруй смайлик для уроку

C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\скачанные файлы.jpg C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\depositphotos_11570437-stock-photo-satisfied-smiley (1).jpg   C:\Documents and Settings\Admin\Мои документы\depositphotos_10118081-stock-photo-bored-smiley.jpg

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Муниця Надія Данилівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 червня 2020
Переглядів
4324
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку