Урок ЯДС, 2 клас Тема: " Весна в природі. Весняні місяці." До підручника І. Жаркова

Про матеріал
Конспект уроку ЯДС у 2 класі, за пограмою Р.Б. Шияна, до підручника І. Жаркова
Перегляд файлу

Конспект уроку ЯДС, 2 клас. Тема: Весна в природі. Весняні місяці. До підручника І. Жаркова

Тема: Весна в природі. Весняні місяці.

Підручник: І. Жаркова

Мета:

  • Розширити та збагатити знання учнів про характерні ознаки весни.
  • Закріпити назви весняних місяців.
  • Розвивати увагу, спостережливість, інтерес до довкілля.
  • Виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.

Обладнання:

  • Картинки із зображенням весняних явищ.
  • Календар.
  • Вірші тазагадки  про весну.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

  • Привітання

Доброго здоров’я, діти, доброго дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо і дивує світ,

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров’я, любі діти, в світі – головне,

А здоровий і веселий – щастя не мине!

  • Щоденні новитни та ранкова зустріч.
  • Який місяць триває?
  • Яке сьогодні число?
  • Яка темп. повітря?
  • Який стан неба?
  • Чи є опади? Які?
  • Чи є вітер?
  • Вправа  « Сонячні промінчики»
  • Вчитель пропонує учням вільно розташуватися в класі. Діти кружляють із піднятими руками вгору, ніби «мерехтять» сонячними промінчиками. Потім по команді вчителя завмирають, а після оживлення по черзі відповідають на запитання.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Бесіда про пору року, яка настала.

  • Яка пора року триває?
  • Чому змінюються пори року?
  • Відгадайте загадку.  

 

 Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина,–
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: ...
(Весна)                               

— Про яку пору року йдеться у загадці? (Про весну)

Розповідь вчителя про прихід весни

Нещодавно на вулиці стояли кучугури снігу, дув холодний вітер, а дерева стояли голими. А тепер уже все зелено, цвіте й пахне. Це так непомітно відбувається! Ще вчора листочки й травичка були зовсім маленькі, а вже сьогодні через густе листя не розгледіти нічого з вікна. Фруктові дерева прикрашені білими та рожевими ароматними квітами, незабаром і бузок зацвіте.Стільки дивного можна роздивитися довкола: галявину з жовтими кульбабами, божу корівку на смарагдовій травинці, чарівну веселку після весняного дощику. Навіть дощ радує навесні! Так приємно чути гучний гуркіт грому й засинати під колискову пісеньку дощу!

Безперечно, весна прекрасна, і дочекавшись її, так не хочеться вже відпускати. Але попереду літо, а воно не менш гарне й цікаве!

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь учителя про весну.
  • Весна – це пора року, коли природа прокидається після зимового сну.
  • Сонце стає теплішим, дні довші.
  • Тануть бурульки, зникає сніг.
  • З'являються проталини, прокидаються первоцвіти.
  • Повертаються з вирію перелітні птахи.
  • На деревах бруньки набухають, з'являються листочки.
  • Люди знімають теплий одяг, одягаються легше.
  1. Робота з підручником.
  • Опрацювання статті про весну (с. 52).
  • Читання віршів про весну.

Надійшла весна прекрасна,
многоцвітна, тепла, ясна,
наче дівчина в вінку.
Зацвіли луги, діброви,
повно гомону, розмови
і пісень в чагарнику.

               ***

Навесні в гайок піду,
Першу квіточку знайду,
Біля квіточки помрію,
Разом з нею порадію,
І вона всміхнеться
До мойого серця.
 

  • Розгадування загадок.

Струмочки біжать швидше,
Світить сонечко тепліше.
Горобець погоді радий,
Заглянув до нас місяць ...

(Травень)

             ***

Тане сніжок,
Оживає лужок.
День прибуває.
Коли це буває?

(Навесні)


 

  1. Фізкультхвилинка.

https://youtu.be/H2dEjk-Yh14?si=RiLUBP5z3x2ReTeb

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота в парах «Знайди помилку»  

• Навесні дні стають коротшими, а ночі довшими.
• Сніги розпускаються.
• Сонечко тане.
• З’являються перші весняні бурульки.
• На деревах набрякають квіти.
• Птахи прокидаються від зимового сну.
• Звірі повертаються з теплих країв.

  1. Гра "Впізнай весняний місяць".
  • Учитель описує один з весняних місяців, а учні повинні його вгадати.

 

Березень:

  • Ще холодний місяць, але вже відчувається тепло весни.
  • З'являються перші проталини, тануть бурульки.
  • Починають прокидатися дерева, набухають бруньки.
  • Повертаються з вирію перші перелітні птахи.

Квітень:

  • Стає значно тепліше.
  • Тане сніг, з'являються струмки.
  • Розквітають первоцвіти: проліски, крокуси, підсніжники.
  • Прилітають багато птахів: шпаки, граки, ластівки.

Травень:

  • Найкращий весняний місяць.
  • Все навколо зелене, квітує.
  • Співають птахи, джмелі гудуть.
  • Люди працюють на городах, садах.

 

  1. Гра "Склади календар".
  • Учні розкладають картки з назвами весняних місяців у правильному порядку.

V. Підсумок уроку.

Що нового ви дізналися про весну?

Чому ви любите весну?

Весняні місяці – це …

Сонце навесні над горизонтом ….

На деревах з’являються …

Перша гроза може бути ...

Рефлексія:

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що було найцікавішим?
  • Що ви запам'ятали?

Оцінювання:

  • Оцінюється активність учнів на уроці, їх знання про весну, вміння читати вірші, розгадувати загадки, виконувати завдання.

 

docx
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
22 березня
Переглядів
261
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку