Мета: ознайомити учнів із складовими успіху, навчати, як його досягти, щоб бути корисним для інших людей; учити діяти заради мети; розвивати логічне мислення, зв'язне мовлення; виховувати наполегливість, працелюбність.
Дата: 04.03.21
Тема: Як здійснити задумане.
Мета: ознайомити учнів із складовими успіху, навчати, як його досягти, щоб бути корисним для інших людей; учити діяти заради мети; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення; виховувати наполегливість, працелюбність.
Обладнання: презентація, ілюстрації, відео фізкультхвилинки.
План
І. Ранкове коло.
1. Вітання
2. Гра з м'ячем «Доброго ранку!»
3.Обмін інформацією. Тема дня «Чи може бути спільна мрія?»
4. Вправа «Пофантазуй»
5. Теми для Щоденника вражень
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
ІV. Підсумок уроку.
Хід уроку
І. Ранкове коло.
1. Вітання
Діти утворюють коло. Учитель пропонує привітатися. Усі звертаються одне до одного на ім'я, що допомагає створити атмосферу дружби та приналежності до одної спільноти. Вітання створює спокійний і розважливий настрій.
2.Гра з м'ячем «Доброго ранку!»
Ведучий кидає м'яч будь-кому і вітає, називаючи його ім'я. Учасник кидає м'яч іншому і т. ін.
3. Обмін інформацією. Тема дня «Чи може бути спільна мрія?»
— Мрія — це щось недосяжне, те, що неможливо передбачити. Мрія — те, що залежить від якихось вищих сил. Мрія — це наслідок випадковостей, вдачі, віри і справжнього бажання! Щоб мрія втілилась у життя, нею потрібно дійсно жити! Обирайте правильну мрію, живіть нею, бажайте її здійснення — і вибір буде на вашу користь!!!
— Діти, чи може бути у нашому класі спільне ім'я дівчаток чи хлопчиків?
— Чи може бути спільна мрія у дівчаток?
— Чи може бути спільна мрія у хлопчиків?
— Чи може бути спільна мрія у нашого класу?
4. Вправа «Пофантазуй»
1-ша група. Мрія квітів на весняній клумбі.
2-га група. Мрія моєї родини.
3-тя група. Мрія класу — подорож.
5. Теми для Щоденника вражень
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми будемо з’ясовувати як здійснювати задумане, які риси характеру потрібно мати, щоб досягнути успіху.
1.Робота з малюнками.
Розглянь малюнки. Що ти можеш робити самостійно? Доповни власними прикладами.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Бесіда за темою.
Чи ставили ви коли – небудь перед собою мету?
Чи досягали її?
Чи цікаво вам дізнатися, як досягнути мети?
Пропоную вам обговорити, що потрібно зробити, аби здійснити задумане.
2.Словникова робота.
Мета – те, чого бажано чи потрібно досягти.
3.Робота з підручником.
4.Вправа «Які риси характеру потрібні для досягнення успіху»
З поміж запропонованих рис характеру обираємо ті , які можуть забезпечити успіх.
5.Фізкультхвилинка.
Відео фізкультхвилинки.
6.Робота за малюнками.
7.Робота в парах.
Об’єднайтесь у пари.
Спробуйте скласти портрет успішної людини і невдахи.
Що ти порадиш учневі, який хоче бути успішним і досягти своєї мети.
8.Вправа «Мікрофон»
Розкажи, чого б ти хотів досягнути у своєму житті?
Скільки років наполегливої праці знадобиться для досягнення твоєї мети?
9.Робота з прислів’ями.
Життя - як стерняста нива, не пройдеш, ноги не вколовши.
Люди – господарі своєї долі.
ІV. Підсумок уроку.
1.Вправа «Незакінчене речення»