Урок "Як берегти воду? Кругобіг води в природі.

Про матеріал
Урок з Я досліджую світ, тема: Як берегти воду? Кругообіг води. Конспект по Новій Українсьій школі, з цікавими методами та прийомами+ посилання на відео-матеріли.
Перегляд файлу

Тема.  Як берегти воду?

Мета:

Формування предметних компетентностей:  поглибити знання школярів про явища природи, властивості води; формувати в учнів уявлення про випаровування води та конденсацію водяної пари, утворення хмар та випадання дощу, колообіг води в природі; формувати потребу  в пізнанні природи; розвивати спостережливість, мислення; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до води;

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: формувати  здатність виконувати творчі завдання, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;

Соціальна: активно долучатися до обговорення питань, самоорганізовуватися до виконання різних видів навчальної діяльності в групі, вільно висловлюватися та результативно використовувати власні знання під час спілкування.

Обладннання: мультимедійний комплект.

Хід заняття

І. Вступна частина

1. Організація класу.

Рефлексія емоційного стану.

- Сонечко, тепло, прекрасні осінні кольори впливають на наш емоційний стан. Якого кольору ваш настрій сьогодні?

ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

 Відома з віку рідина

 Усяк ії вживає.

 Буває хмаркою вона,

 Пушинкою буває,

 Бува як скло, крихка, тверда –

 Звичайна (підкажіть)….(вода)

-         Чи здогадались ви про назву теми уроку ?

-         Чи знаєте ви,що у світі найсильніше? Виявляється – вода!

-         Що  ви знаєте про воду? Що хотіли б дізнатися?

-         В кінці уроку можемо перевірити, чи дізналися ви те, що хотіли.

ІІІ. Сприймання та усвідомлення знань

 

  1. Розповідь учителя

- Усі  ми звикли дивитися на воду,як на звичайну річ. Але воду називають найбільшим дивом землі  (світу). Тому ми не можемо не говорити про неї.

- Уявіть собі,що було б на Землі, як би не було води?

(не зеленіла б трава,росли б дерева, не було птахів, звірів  і нас – людей)

 

 

  1. Інтерактивна вправа « Асоціативний кущ».
  • Де в природі ми бачимо воду?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • А як ви думаєте, чи всі люди бережуть воду?
  1. Перегляд відео та його обговорення
  • Послухайте таку історію… (розповідь супроводжується  відео)

Планета Земля-дивовижне місце!

Тут є озера,

Водоспади,

Річки,

Ставки,

Моря,

Океани

Вода-потрібна усім!

Дітям,

Дорослим,

Комахам,

Тваринам,

Птахам,

Рибам,

Рослинам

Але одного разу сталася така історія…

На березі річки ріс гарний ліс.

Прийшов чоловік і вирішив там жити…

Він жив як йому хотілося. Рвав квіти,розкидав сміття.

Зрубав всі дерева.

Почав будувати будинок.

Брудну воду зливав в річку.

Риба загинула. Квіти зів’яли.

Стало йому страшно. Як без води жити?

Поруч проходив чоловік.

Запросив до себе в гості.

У нього було гарно і чисто.

 Повернувся бідолаха додому. Зламав  трубу.

І почав дружити з водою. Берегти її.

Вода в річці стала очистилась.

І стало все як раніше.

Повернулися тварини,

Риби,

Птахи,

Комахи

Ожили рослини.

Вода - це життя .  Бережіть воду!

  •                  Чому  збереження води пов’язане з майбутнім кожної людини?
  •                  Як з любов’ю,  лагідно називають воду?

ІV . Закріплення нових знань

  1. Створення пам’ятки «Збережімо воду»
  •                  Ви сьогодні познайомились  з історією, як біда навчила чоловіка берегти воду.
  •                  Який із знаків встановить він, щоб захистити річку і спонукати інших людей берегти водойми?
  •                  Яку назву дасте цьому знаку?
  •                  Яку він має форму?
  •                  З чого видно, що це заборонений знак?

Запасів питної води на землі дуже мало. І ми повинні дбайливо,економно використовувати її.

  •                  А як ви можете зберігати воду?
  •                  Це можна робити, коли чистите зуби, миєтесь у ванні, миєте посуд, при пранні,приготуванні їжі,  поливаєте рослини…

 

  1. Робота з підручником(с.80)
  • Розгорніть будь ласка свої підручники на сторінці 80, давайте прочитаємо перший абзац.
  • У яких 3 станах буває вода?
  • Давайте поглянемо на картинку, що дівчинка запитує в свого татуся?
  • І що він їй відповідає?
  • Так, і цей процес коли вода випаровується з калюж, подивіться на картинку, далі вода повертається знову до хмаринок, з хмаринок ми отримуємо дощик, коли капає дощик знову утворюються калюжі і знову калюжа випаровується, коли пригріває сонечко – називається кругообігом води.
  • Як думаєте, чому кругообігом?
  • Так, тому що вода весь час переміщується.

3. Прослухування казки « Про маленькі водяні краплі» (учитель читає казку)

     4. Бесіда за прочитаним

  • - Чому краплинка не залишилась на землі?
  • - Що сталося з краплинками високо у небі?
  • - Чому вони знову упали на землю?
  • - Як рухалися краплинки?
  • Висновок: Вода  в природі  рухається по замкненому колу.

5. Робота за схемою – малюнком

  • Подивіться на схему. Сонце зігріває землю . З поверхонь річок,ставків, озер, океанів, ґрунтів, рослин випаровується вода. Легка водяна пара піднімається високо в небо. Там  набагато  холодніше ніж на землі. Водяна пара охолоджується і перетворюється на дрібненькі краплинки води. З них утворюються дощові хмари. У хмарах краплинки зливаються. Вони стають важкими  і падають у вигляді дощу  при температурі вище 0 С  і у вигляді снігу при температурі 0 С. Отже,вода, що випаровувалася повертається у вигляді опадів  (дощу,снігу, граду).
  • Частина цієї води знову просочується у грунт,потрапляє в озера, річки, моря. А решта води знову випаровується з поверхонь суходолу, водойм  і рослин. Вода в природі постійно рухається. Перетворення води в природі з одного стану в іншій називають кругообігом води.

  6. Творча робота

- Спробуйте намалювати кругообіг води. Що потрібно зобразити, щоб було зрозуміло, що це кругообіг?

           7. Робота з прислів’ями

Діти читають прислів’я та пояснюють їх зміст.

        1.   Яка криниця, такий  і господар.

        2.   Скільки криниць на землі,стільки зірок на небі.

        3.   Не плюй у криницю – прийдеться напитись.

        4.   Будь мудрий як земля,а чистий як вода.

        5.   Річка – колиска життя.

        6.   Вода – душа  врожаю.

        7.   Вода – великий  санітар.

         V. Підсумки уроку. Рефлексія

  • Про що сьогодні говорили на уроці?
  • В яких 3 станах може бути вода?
  • Чому потрібно берегти воду?

Рефлексія

  • Що нового дізналися?
  • Що було цікаво?
  • Які виникали труднощі?

 

VІ. Домашнє завдання

Провести дослідження, подумати над тим, як можна економити воду, коли:

Перша група – коли чистимо зуби та миємось у ванні.

Друга група – коли миємо посуд та готуємо їжу.

Третя група – коли поливаємо рослини.

 

 

docx
Додано
29 січня 2021
Переглядів
3988
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку