Тема уроку « Які бувають книги?»
Мета: ознайомити з різновидами дитячої літератури; найдивовижнішими книгами світу, вчити обирати для читання літературу відповідно до мети читання ( для насолоди, для здобуття інформації тощо); розвивати культуру мовлення, уміння взаємодіяти в парах; формувати позитивне та бережливе відношення до книжки, виховувати старанність, естетичні смаки.
Хід уроку
1.Ранкове коло
(Діти асоціюють кольори цеглинок з героями казок та складають башточку у відповідному порядку).
Книжка відкривається,
Казка починається,
А у казці синій лис,
Золоте курчатко,
Шапочка червона
І царівна-жабка.
Скаче білочка руда
Й Капітошка – мов вода.
Казка – різнобарвне свято,
В ній героїв є багато.
Ким ти будеш? Обирай!
Всіх довкола привітай!
Діти уявляють себе казковим героєм та вітаються так, як привітався б цей герой.
2.Обмін інформацією. Вправа «Книжка».
Діти із башточки обирають одну цеглинку, озвучуючи назву улюбленої книжки і коротко розповідаючи про неї.
3. «Закінчи речення».
-Для мене «книга – це…»? (Наприклад: друг, учитель, порадник і т.п.).
4. Новини дня…
5. Гра «Чарівна скринька». Діти об’єднуються у групи. Представники кожної групи витягують із скриньки книжку, розглядають її у групі та презентують, чим вона сподобалася. За потреби вчитель уточнює назву різновиду книги та знайомить з іншими видами книжок: розмальовка, книжка-іграшка, енциклопедія, навчальна книжка, казка, електронна книжка.
6. Перегляд презентації про «Найдивовижніші книги світу».
Хочеться вам розповісти про найдивовижніші дизайнерські книги, які неодмінно здивують вас, ви поглянете по-новому на своїх паперових друзів. Готові до цікавої подорожі сторінками найкреативніших книг світу? Тоді вперед.
7. Вправи для очей
Людині, яка багато читає, потрібен відпочинок для очей та пропоную вам цікаві вправи, які можна виконувати в парах. Вправи для очей. https://www.youtube.com/watch?v=u_fLRqqJ59E
8.Перегляд мультфільму «Грицькові книги»
Запитання до дітей:
Чи знайомі вам книги, про які йшла мова у мультфільмі?
-Як ви думаєте, чому Грицько не цінував книги?
-Чому нам не можна так поводитися з книжками?
9. Фізкультхвилинка «Посмішка»
https://www.youtube.com/watch?v=V9plpdJqxNk
10. Гра «Не можна - треба». Учитель пропонує учням закінчити речення, обравши один із варіантів: «не можна» або «треба».
-Перед тим, як брати книжку до рук, їх помити…(треба).
-Утримувати пряму поставу під час читання…( треба).
-Загинати сторінки у книжках …( не можна).
- Користуватися закладкою під час читання…( треба).
11. Виготовлення закладок до книжок.
А зараз я вам пропоную виготовити закладку для книги. У вас на партах лежать заготовки – різнокольорові смужки з паперу і прикраса у вигляді сови для нашої закладка. Беремо клей і на зворотну сторону вирізки наносимо одну краплинку і приклеюємо. Яка ж закладка у вас вийшла? Покажіть. (Виставка закладинок)Думаю книга вам щиро подякує.
12. Підсумок уроку.
-Які можуть бути книги?
-Що ви дізналися нового, що було цікавим на уроці?
-Найдивовижніші книги – це…