За підручником Тетяни Гільберг «Я досліджую світ» 3 клас 1 частина. Сторінки 127-129. (урок проводиться після уроку на якому діти вивчили дерева, кущі та трав’янисті рослини.)
Урок засвоєння нових знань та умінь
Тема: Які бувають рослини.
Мета:
- Предметна компетентність: продовжити формувати уявлення дітей про навколишній світ; ознайомлення учнів з різноманітністю рослинного світу про водорості, мохи, папороті, хвойні та квіткові рослини; навчити розрізняти окремі рослинні групи; розкрити цінність рослин для людей; виховувати бережливе ставлення до природи.
- Ключові компетентності: спілкування державною мовою – доречно і коректно вживати в мовленні природничу термінологію; природнича – формувати знання про навколишній світ: уміти розрізняти окремі рослини і знати їх назви, розвивати любов до природи.
- Екологічна і здоровозбережувальна: усвідомлення екологічних проблемі важливості збереження навколишнього середовища.
Тип уроку: формування компетентностей (комбінований).
Хід уроку
I. Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
Діти встали посміхнулись,
Привітались, потягнулись.
Й посідали всі за парти.
Прибираємо з парт все зайве залишаємо тільки підручник, зошит та ручку.
II. Актуалізація.
Групова гра на закріплення минулого уроку.
Клас ділиться на 3 групи (по рядам):
1 група – плескає в долоні 1 раз на дерева;
2 група – плескає в долоні 1 раз на кущі;
3 група – плескає в долоні 1 раз на трав’янисті рослини.
А вчитель демонструє картинки.
III. Мотивація навчальної діяльності.
У зеленому гайочку
сяду тихо на пеньочку,
на дерева поглядаю,
свою пісеньку співаю.
Аромат дерев вдихаю,
Я природу так кохаю.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Відправляємось у подорож. І там побачимо багато – багато цікавого.
(Слайд 2) (звуки води і моря)
Занурюємось. Що ми тут бачимо… Багато місцевих мешканців.
(Слайд 3) Риби,
(Слайд 4) підводний світ.
Але сьогодні ми познайомимось з іншими мешканцями.
(Слайд 5) Водорості.
Вони переважно ростуть у воді.
(Слайд 6)
Серед водоростей є такі маленькі, що їх можна побачити лише за допомогою мікроскопа.
(Слайд 7)
Є водорості, схожі на довгі шовковисті зелені нитки.
(Слайд 8)
Водорості ламінарія, або «морська капуста», нагадує довгі бурі стрічки.
(Затихають звуки моря. Тиша)
Тут дуже волого, болонисто, слизько.
(Слайд 9)
Болото. Тут ми познайомимось з невеликими мешканцями.
(Слайд 10)
Мохами. У них є стебло і листки, але не має кореня.
(Слайд 11)
Не мають мохи й квіток.
(Слайд 12)
Тому вони не утворюють плодів з насінням.
(Слайд 13)
Нові рослини виростають з дуже дрібних коричневих спор.
(З’являється шум лісу, птахів) (Слайд 14)
Ми з вами на галявині.
(Слайд 15) Що ми тут бачимо.
Гарні листя, але ніколи не побачимо квітів. Папороті.
(Слайд 16)
Квіток, плодів не має. Зате має гарні листя, схожі на великі пір’я.
(Слайд 17)
Розмножуються папороті за допомогою спор.
(Слайд 18)
Піднімаємо голови і велетні, дерева високі – високі.
(Слайд 19)
Тут гарно дихати та покращується здоров’я. Хвойні рослини.
(Слайд 20)
Хвойні росли мають усі органи, крім квіток і плодів.
(Слайд 21)
Насіння утворюється в шишках
(шелест трави) (Слайд 22)
Опускаємо очі до низу і що ми бачимо.
(Слайд 23)
Квіти. Вони мають квітки та утворюють плоди.
(Слайд 24)
Вони дуже різноманітні. Чому квіти називають зеленим одягом?
(Слайд 25)
Вони захищають дерева і кущі від пересихання. Не можна в лісі без потреби рвати квіти.
V. Фізкультхвилинка. (Слайд 26)
Всі ми звикли до порядку,
Дружно робимо зарядку.
Ми на радість цьому дому
Проганяєм сон і втому.
І направо, і наліво,
Щоб нічого не боліло.
Один і два, три і чотири —
Набираємося сили.
Нахилились, повернулись,
До товариша всміхнулись.
VI.Узагальнення.
Вибери зайве.
https://learningapps.org/view15940495
VII. Закріплення.
Поміркуйте, до яких груп рослин відносять: троянду, явілець, «морську капусту», калину, мох зозулин льон, конвалію.
VIII. Підсумок.
Виставлення оцінок.