Урок: "Які космічні об'єкти є у Всесвіті?"

Про матеріал
Урок пропонується під час вивчення теми місяця "Світ невідомий". На уроці застосовано різні методи роботи: фронтольний, робота на індивідуальних картках, в парах, групах. Також застосавоно технологію "Перевернутий клас". Діти виконували дослідницько-пошукове завдання в домашніх групах, а потім презентували його класу.
Перегляд файлу

Тема уроку: Які космічні об’єкти є у Всесвіті?

Тема  місяця: Світ невідомий

Мета:

  • закріпити вивчене про планети Сонячної системи, вивчити нові космічні об’єкти, закріплювати навички роботи з картою;
  • розвивати навички підприємливості, дрібну моторику рук; розвивати вміння порівнювати і робити висновки з теми, працювати з медіа текстом та засобами комунікації, розвивати навички роботи в парах, групах;
  • виховувати  пізнавальний інтерес.

Тип уроку: урок формування умінь та навичок

Форми роботи: фронтально, домашні групи, робота на індивідуальних картках, в парах, групах

Здоров’язберігаючі технології: психогімнастика, фізкультхвилинка

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Я рада вітати вас на уроці Я досліджую світ.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

- Як часто ви дивитесь на небо?

- Які питання у вас виникають, коли ви дивитесь на небо?

- Чи є в неба краї?

- Чому сонце світить яскравіше за місяць?

- Пропоную вам відгадати, що заховано у чарівній скринці.

(Запитання дітей)

  • Як ви вважаєте, чому саме камінчик було заховано у чарівній скринці?

(Відповіді дітей)

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

- Сьогодні ми продовжуємо подорож Сонячною системою. Побачимо та вивчимо космічні об’єкти. Пропоную вам бути гідами нашої подорожі і презентувати роботу домашніх груп. Під час уроку ви утворите власні сузір’я, оцінивши свою роботу зірками. А оцінювати ви себе будете за такою шкалою.

- Як ви вважаєте, чому обрані саме такі кольори?

- Про що ви б хотіли дізнатись з цієї теми? 

(Відповіді учнів)

- Отож, працювати будемо за планом.

Психогімнастика

- Діти, а чи боїтесь ви темряви? (Відповіді учнів.)

- Заплющіть очі. Нашу Землю сповиває тиха ніч... На небі спалахують зірочки — більші та менші.

Уявіть себе зірочками. Замерехтіли наші зірочки — покліпайте очима. Зірочки розминають після сну свої промінчики — підніміть руки вгору. Ось так яскраво сяють наші зірочки.

Невдовзі ранок...

- Діти, як наступає ранок?.

- Тому опускайте руки.

- Яку зірку можна побачити вдень?

- Сонце — зірка яскрава, що всіх зігріває.

 

Презентація домашньої групи

- А що нового нам розкажуть гіди, які готували цікаві інформацію про зірки?

Презентація домашньої групи мультимедійної презентації «Цікавинки про зірки»

  • Чи комфортно вам працювалось?
  • Чи є питання до групи?
  • Подякуємо групі за роботу!

Гра- вікторина “Планети”

  • Пропоную  пригадати вивчене з попередніх тем та згадати про планети  попрацювавши в парах. Запитання ви бачите на екрані, на листочках ви записуєте тільки цифру, яка відповідає порядковому номеру планети від Сонця. Потім ви перевірите правильність – оцінивши себе зіркою певного кольору.
  • На роботу в парі у вас є 3 хв. Час пішов.
  1. На якій планеті існує життя? (3 Земля)
  2. Планета, яка обертається навколо Сонця «лежачи на боці». (7 - Уран)
  3. Яка планета подорожує між Сатурном і Нептуном? (7 Уран)
  4. Планета, яка отримала ім’я бога війни? (4 Марс)
  5. Планета, що обертається навколо Сонця у зворотному напрямку — зі сходу на захід (2 Венера)
  6. Планета, названа в честь бога моря (8-Нептун)
  7. Планета, яка має найпотужнішу систему кілець. (6 - Сатурн)
  8. Найбільша планета (5 - Юпітер)
  9. Перша планета від Сонця (1-Меркурій)
  10.               Остання планета від Сонця. (9 - Плутон)
  11.               Планета, на якій, як і на Землі відбувається зміна пір року. (4 Марс)
  • Перевіряємо правильність . Увага на екран.
  • Оцініть себе.

 

Презентація домашніх груп

  • Що цікавого нам розкажуть гіди, які готували цікавинки про планети?

Презентація домашньої групи макету-полотна «Сонячна система».

  • Чи комфортно вам працювалось?
  • Чи є питання до групи?
  • Подякуємо групі за роботу!
  • Наші наступні гіди хочуть ознайомити нас про ще одні космічні об’єкти. Запрошуємо до слова третю групу.

Презентація  домашньої групи кластеру «Метеорити, комети, астероїди»

  • Чи комфортно вам працювалось?
  • Чи є питання до групи?
  • Подякуємо групі за роботу!

Гра «З’єднайка»

  • Пропоную пограти в «З’єднайку». На індивідуальних картках з’єднайте вид космічного об’єкта з його характеристикою. Час на виконання цього завдання 3 хв. Час пішов.

Фізкультхвилинка (англ.мова)

 

ІV. Робота в групах

  • Прийшов час попрацювати в групах. Завдання ви знайдете на своїх партах. Час на роботу в групах 5 хв. Нумо до роботи!

 

1 група

  1. Прокласти маршрут до потрібної станції
  2. Купити квитки до планетарію

1.Віртуальна подорож до планетарію (робота з картою)

2.«Купуємо квитки до планетарію»

2 група

  1. Виготовити модель комети

3 група

Робота з текстом «Що таке чорні діри?»

  1. Прочитати текст
  2. Виділити факти, які зацікавили вас найбільше

Презентація робіт

 

VI. Підсумки уроку (Кубик Блума)

● На уроці найбільшим відкриттям для мене було...

● Мені цікаво було дізнатися про...

● Після уроку я обов'язково прочитаю додаткову літературу про...

 

Самооцінювання зірочками

 

 

docx
Додано
30 березня 2021
Переглядів
1467
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку