Формування знань про особливості будови квіткової рослини, основні органи, їхні функції та значення для рослини; обгрунтування ролі рослин у природі.
УРОК ПРИРОДОЗНАВСТВА У 5 КЛАСІ
Клас: _5
Назва модельної навчальної програми: _Модельна навчальна програма «Пізнаємо природу». 5-6 класи (інтегрований курс)»
для закладів загальної середньої освіти (авт. Біда Д.Д., Гільберг Т.Г., Колісник Я.І.)___
Тема уроку: Які органи у квіткової рослини.
Цілі уроку:
Навчальні – сформувати знання про особливості будови квіткової рослини, основні органи, їхні функції та значення для рослини, пояснити значення рослин у природі;
Розвивальні - розвивати навички спостерігати за рослинними організмами, порівнювати їх з тваринними організмами; працювати з опорними схемами;
Виховні – виховувати естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу, виховувати прагнення досліджувати навколишній світ.
Хід уроку
Етап уроку |
Завдання етапу |
Діяльність |
Діяльність |
|
|
Вступна (організаційна) частина 3хв
|
Самоперевірка учнів готовності до уроку. Психологічне налаштування на роботу |
Привітання, забезпечення психологічного настрою учнів на комфортну роботу Вправа «Посмішка» Розгадайте загадку : «Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості в справах і є паролем для друзів». То що ж це? Звісно, усмішка! Кожній людині приємно подарунки отримувати, але ще приємніше їх дарувати – даруйте радість, добрий настрій. Торкнувшись до плеча сусіда за партою, подаруй йому посмішку, побажай щось хороше. |
Визначення присутності всіх учасників діяльності Перевірка доступних засобів для роботи |
Самоконтроль взаємоконтроль |
|
Мотивація і стимулювання навчальної діяльності 3хв |
Відімкнути та прибрати з робочого місця все, що може відволікати впродовж навчального процесу |
Повідомлення значимості матеріалу, який вивчається,проблемного питання, формування в учнів зацікавленості до вивчення нової теми |
Перегляньте відео фрагмент та висловте свої припущення щодо теми сьогоднішнього уроку |
самоконтроль, взаємоконтроль |
|
Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів 5хв |
Оцінити свої знання Пригадати теоретичний матеріал |
Надання посилання для проходження завдання і відстеження результатів |
Виконай завдання:
|
самоконтроль, взаємоконтроль контроль вчителя |
|
Повідомлення теми, мети і завдання уроку 3 хв |
Уважно вислухати повідомлення, виконати інструкції |
Розповідь, яка залучає учнів до цілеспрямованої, активної навчальної діяльності |
Записати у зошитах дату та тему уроку |
самоконтроль |
|
Вивчення нового матеріалу 14хв |
Запам’ятати: 1.Які органи квіткових рослин забезпечують їхнє живлення, а які забезпечують їх розмноження. 2.Що таке орган, корінь, пагін. 3.Функції органів квіткової рослини. Поспостерігати за процесом
Вислови свою думку. |
Підготувати навчальні матеріали |
Опрацювати §43, с.160 підручник Опрацювати теоретичний матеріал, записати визначення , що таке орган, корінь, пагін.
Переглянути відеоролик – Як утворюється плід
|
самоконтроль, контроль вчителя |
|
Діагностування правильності засвоєння знань 5хв |
Оцінити свої знання Пригадати теоретичний матеріал |
Надання посилання для проходження завдань і відстеження результатів |
https://learningapps.org/29502053
|
самоконтроль, взаємоконтроль контроль вчителя |
|
Закріплення нового матеріалу 6 хв |
Поділ на міні-групи Виконати завдання |
Поділити учнів на міні-групи. Роздати завдання Надавати допомогу учням під час розв’язку завдання |
https://learningapps.org/28330803
|
самоконтроль, взаємоконтроль контроль вчителя |
|
Рефлексія 3хв |
Оцінити власний рівень розуміння та засвоєння нового навчального матеріалу, власної діяльності на уроці шляхом опитування |
(посилання на підручник) оцінювання ефективності заняття |
|
самоконтроль, взаємоконтроль контроль вчителя |
|
Повідомлення домашнього завдання 3хв |
Виконати домашнє завдання |
Повідомити і записати домашнє завдання на дошці |
Записати домашнє завдання у щоденниках. Опрацювати §43, с.160 підручник Творче завдання. Виготовити з пластиліну модель «Будова квітки». |
самоконтроль, контроль вчителя |