Урок ЯПС для 1 класу за програмою проєкту «Інтелект України» на тему: «Я у світі. Клас плазуни»

Про матеріал
Урок з предмету "Я досліджую світ", проведений в 1 класі, на тему "Я досліджую світ. Плазуни". Всі аудіо та відеоматеріали розміщені на сайті проєкту Інтелект України.
Перегляд файлу

 Конспект  уроку ЯПС для 1 класу за програмою проєкту «Інтелект України» на тему: «Я у світі. Клас плазуни»

Мета уроку:

  • формувати природознавчу, дослідницьку, мовленнєву та життєву компетентності, розширити та уточнити знання учнів про різноманітність тварин, їхні суттєві ознаки;
  • Формувати в учнів уявлення про плазунів як групу тварин, їхні характерні ознаки (будова тіла, спосіб пересування, середовище існування, живлення, розмноження);
  • провести дослідження загадкового світу тварин, сприяти закріпленню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодших школярів;
  • розвивати вміння порівнювати, класифікувати та встановлювати причинно-наслідкові зв’язки,  дослідницькі вміння;  розвивати естетичні смаки, сприяти розвитку спостережливості, мислення, уяви, пам’яті;
  • прищеплювати почуття шанобливого ставлення до тварин. виховувати дбайливе ставлення до живої природи та екологічну свідомість.

 

Очікувані результати :

  •  Природнича компетентність

 розпізнає плазунів серед інших тварин;

 називає їхні основні ознаки;

 пояснює пристосування до середовища існування.

  • Уміння вчитися впродовж життя

 ставить запитання;

 висловлює припущення;

 працює з інформацією (ілюстрації, відео, текст).

  • Ініціативність і підприємливість

 бере участь у дослідницьких завданнях;

 пропонує власні ідеї.

  •  Екологічна грамотність і здорове життя

 усвідомлює значення плазунів у природі;

 дотримується правил безпечної поведінки в природі.

  • Комунікативна компетентність

 висловлює думки повними реченнями;

 працює в парі.

 


Організаційний етап

  •          Привітання.
  •          Організація робочого місця.

 

  1. Підводимо підсумки спостережень за погодою (відмічаючи в класному календарі природи)
  • Яка пора року?
  • Скільки місяців триває? Назвіть їх.
  • Який зараз місяць та число?
  • Який сьогодні день тижня?
  • Сьогодні тепло чи холодно?
  • Який стан неба?
  • Чи є опади?

Реалізація принципу позитивного мислення та емоційно – мотиваційного компоненту

  1. - Продовжуємо подорожувати країною, яка носить назву «Природа». Відновимо наші знання.
  • ІНТЕРАКТИВНА ВПРАВА ІЗ ЗАСТОСУНКОМ «РОЗУМНИКИ»

ЯДС 2 клас частина 1 тема 3 (вправа 4 і 5).

 

В И К Л А Д АЄМО    Н А       Д О Ш Ц І   Т А Б Л И ЧК У

Оголошення теми уроку та спільне визначення завдань

  • Дізнаємось, з яким класом тварин ми познайомимось сьогодні. Вперед, за новими знаннями!

Підручник 47 день 1 урок с.17

- Читаємо лист Центаврика.

Зацікавлення учнів та спрямування їхньої пізнавальної діяльності на виконання визначених завдань для засвоєння нових знань

ЗВЕРТАЮ УВАГУ НА ВИГЛЯД КНИЖКИ «Книга джунглів. Мауглі»

- А чи знаєте Ви, хто такий пітон?

ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ П І Т О Н А   Д О  Д І Т Е Й

  1. Робота з підручником завдання №2. Читаємо уривок казки Джозефа Редьярда Кіплінга 

  •          У мене виникло питання чому КАА лежав на скелі? (діти висловлюють свої передбачення). Виявляється, плазуни – холоднокровні. Для того щоби вони активно рухалися – їм потрібне тепло.
  1. Завдання №3
  • Дивимось уважно фрагмент мультфільма
  • Наступне завдання: знайти й підкреслити в уривку всіх персонажів, які зустрілися  в мультфільмі (ведмідь Балу, кам'яний пітон Каа).
  • Шукаємо в тексті й підкреслюємо імена побачених персонажів. Якщо знайдете всіх персонажів – зелена цеглинка, якщо когось упустили – жовта.

  • Чому деякі з підкреслених слів . написані з великої літери?

ВИКОНАННЯ РОБОТИ. ПЕРЕВІРКА. ОЦІНЮВАННЯ

  1. Завдання №4. Називаємо тварин, які є персонажами казки Джозефа Редьярда Кіплінга. Спробуємо довести, що вони належать до живої природи.

 

Працюємо ЗА ТАБЛИЦЕЮ НА ДОШЦІ ТА В ЗОШИТІ

Чи до одного класу будуть належати всі тварини, зображені на таблиці та в зошитах?

Пантера, тигр та ведмідь – це ЗВІРІ, бо їх тіло … . А пітон - ???

 

Ф І З Х В И Л И Н К А 

 

Організація засвоєння учнями навчальних одиниць

Отож, продовжуємо пізнавати світ тварин. Знайомимося з плазунами. Вправа «Фотоапарат» допоможе нам познайомитися з основними ознаками тварин класу ПЛАЗУНИ.

 

Вправа 6 «Фотоапарат».

Оголошення критеріїв оцінювання виконання вправи.

Якщо переказуєте  сусідові по парті близько до тексту – зелена цеглинка, були неточності – жовта цеглинка, як сигнал що є необхідність працювати над розвитком пам'яті.

 

  1. Завдання №6

- Приготували наші фотоапаратики. Читаємо разом.

- Заплющуємо очі. Повторюємо текст для себе.

Перевірка -  в парах.

Етап контролю та самоконтролю.

10. ГРА «Доповни речення». Вправа «Гаряче крісло».

      По одній людині від ряду виходять на клас.

Розробка критеріїв оцінювання:

якщо доповнили речення правильно – зелена цеглинка, були неточності – жовта цеглинка, як сигнал що є необхідність працювати над розвитком пам'яті.

 

Плазуни – це …

Шкіра у них - …

Шкіра плазунів укрита - …

 

  1.                    Вправа «Повітряні кульки»

 

– Сідаємо всі рівненько. Вирівняли спину, руки поклали на діафрагму, вдихаємо носом, набираємо повітря.

- На одному диханні читаємо стовпчик слів , допомагаючи нашим героям спуститись на повітряній кульці.

– Яке відношення мають слова, які ми прочитали у вправі до теми уроку?

Організація засвоєння учнями навчальних одиниць

  1.                    ВПРАВА 8

– Поглибимо наші знання, читаючи довідку від бортового комп'ютера Адаптера разом з диктором.

  1.                    Читання з маркером. Повторне читання тексту та виділення головного для засвоєння.

 

  1.                    Перегляд відеофрагменту (вправа 8 зірочка) про різноманітний світ плазунів.

 

  • Що вас зацікавило у фрагменті? Що було для вас новим?

 

  1.                    ВПРАВИ НА ПОКРАЩЕННЯ ЗОРУ

Етап корекції засвоєних учнями нових знань та вмінь

 

  1.                    ВПРАВА 10. Самостійна робота.

ДОПОМОЖЕМО ЯЩІРЦІ ВИЗНАЧИТИ СВОЄ МІСЦЕ В ПРИРОДІ

Оцінювання: якщо всі три слова впишете правильно – то зелена зірочка.

Перевірка: одна дитина працює на дошці. На місцях – взаємоперевірка.

ТАБЛИЦЯ  на дошці.

 

  1.                                    - Серед великої кількості тварин потрібно вміти виділяти за суттєвими ознаками плазунів.

 

ВПРАВА 11

Робота біля дошки.  О Ц І Н Ю В А НН Я

Арґументуйте свій вибір

  1.                                    Вправа 12. Таблиця на дошці. Підписуємо малюнки. Визначаємо клас, до якого належать тварини.

ДИНОЗАВРИ мали суху шкіру з лусочками, дихали легенями та розмножувалися, відкладаючи яйця

  1.                                    Вправа 13. Читаємо. Відтворюємо з пам'яті. 

Робота з картою (знаходимо Антарктиду)

  1.                                    Музична хвилинка відпочинку. Слухаємо музичні п’єси та намагаємось вгадати, яку тварину зобразив композитор.

М У З И Ч Н І    П ' Є С И

01.АКВАРІУМ із сюїти «КАРНАВАЛ ТВАРИН» французського композитора Каміль Сен-Санса

02.Слон п'єса із сюїти «КАРНАВАЛ ТВАРИН» французського композитора Каміль Сен-Санса

03. Черепаха сюїти «КАРНАВАЛ ТВАРИН» французського композитора Каміль Сен-Санса

04. Мавпочки п'єса із сюїти «Про звірів» українського композитора Михайла Степаненка

  1.                                    Рефлексія. ВІДЕОЗВЕРНЕННЯ ПІТОНА

 

- Три слова, які запам'ятав.

- Два цікавих факти які вразили тебе.

- Одне питання, на яке хочеш отримати відповідь за темою уроку.

 

  1.                    Діти, плазуни — дуже обережні істоти.
    Вони не відкривають своїх таємниць кожному.
    Лише тим, хто був уважним, спостережливим і наполегливим…

Беру пензлик з темною аквареллю (синьою або зеленою).

Перед проявленням запитую:

– Які головні ознаки плазунів?

– Чим вони відрізняються від інших тварин?

Отже, ви готові побачити таємницю плазунів…

Повільно проводжу по листку…

І з’являється зображення пітона та напис «Ми справжні дослідники плазунів».

 

Урок провела вчителька початкових класів Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Лясковська Тетяна Василівна

docx
Додано
25 червня
Переглядів
44
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку