Урок – ярмарок
ТЕМА: Повторення таблиці множення і ділення числа 8.
Розв’язування прикладів і задач на множення і
ділення.
МЕТА: Повторити і закріпити знання таблиці множення і
ділення числа 8. Вправляти учнів у застосуванні
випадків табличного множення і ділення при
розв’язуванні прикладів і задач і формувати вміння
знаходити значення буквенних вмразів. Розвивати пам’ять,
логічне мислення. Виховувати самостійність
спостережливість, розширювати знання про традиції
українського народу.
ТИП УРОКУ : Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
ХІД УРОКУ
І Організація класу
ІІ Повідомлення теми і мети уроку
-Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання таблиці множення і ділення числа 8, розв’язувати приклади і задачі на множення і ділення, знаходити значення буквених виразів. СЛАЙД 2
Давайте прочитаємо, якими ми маємо бути на сьогоднішньому уроці. СЛАЙД 3
ІІІ Вступне слово вчителя
-Але урок проходитиме дещо в незвичній формі – у формі ярмарку.
- Ярмарок - це торг, який влаштовується регулярно в певну пору і в певному місці для продажу й купівлі товару. СЛАЙД 4
-Традиційно в Україні збирання врожаю вінчається яскравими багатими ярмарками. На Полтавщині стало традицією в кінці серпня проведення у селищі Великі Сорочинці ярмарку. Він став називатися так за назвою селища «Сорочинський ярмарок». Що тільки не побачиш на ярмарку: і багатий урожай з колгоспних полів та садів, і народні промисли. СЛАЙД 5
Тут можна торгуватися, купувати, веселитись, зустрітись зі старими знайомими, завести нових друзів. Але не кожен має можливість побувати на цьому видовищі. А дуже хотілося б. І тому ми сьогодні також побуваємо на ярмарку, але не на звичайному, а математичному.
Скільки людей поспішає на ярмарок.Сюди летять на літаках, їдуть на поїздах, машинах, автобусах.
А колись в далекі давні часи з’їжджалися на ярмарок на возах, запряжених волами.
- Математика і нам пропонує здійснити подорож на ярмарок, сівши на вози.
-Для цього давайте проведемо каліграфічну хвилинку і схематично зобразимо вози, на яких ми будемо рухатись. (число, класна робота) СЛАЙД 6
З яких геометричних фігур складаються наші вози? (прямокутник, коло)
Довжина воза – 4 клітинки, ширина - 2 клітинки.
А тепер давайте дізнаємось о котрій годині ми прибудемо на ярмарок. Для цього каліграфічно запишемо числа і виконаємо над ними дії. (Виконуємо дії)
40 : 8 +7 =
-Прибудемо на ярмарок ми по обіді о 12 годині. (годинник на дошці, показати)
ІV Усний рахунок
Для поїздки на ярмарок ми , як і наші предки ,використаємо віз,але щоб підготувати його до руху, нам треба змастити колеса возів Тому нам потрібно повторити математичну термінологію, якою будемо користуватись протягом подорожі у минуле.
Як називаються числа при множенні?
Як називаються числа при діленні?
? як називаються числа при додаванні ?
? при відніманні ?
геометрична фігура, у якій всі сторони ріні - це ...
? скільки см =1 дм ?
Як знайти периметр прямокутника?
Аж ось і Великі Сорочинці.
Гра «Збери урожай» СЛАЙД 7 - 13
- Та не так просто пройти на ярмарок.
- Захотів і дід Панас поїхати на ярмарок. Але згадав, що ще урожай не зібрав. З чим йому їхати? Може допоможемо діду Панасу зібрати урожай? Для цього усно обрахуємо приклади.
СЛАЙД 14
-Жодне ярмаркове свято не обходиться без розваг і забав. Найулюбленішою забавою є ярмаркова жердина – це високий стовп, на вершечку якого – приз.Хто
дістанеться до вершечка, той і забере подарунок. А змагання вже тривають.
Робота в групах. Подивимось, яка група буде першою
(1 – знайти значення виразу а:8 +45, якщо а =72, то
2 – порівняти вирази 32 : 8 30 – 26
64 : 8 36 : 4
3 – розв’язати приклади ( 12 + 28 ) : 8 =
50 – 48 : 6 =
-Переміг... ряд,
-Ярмарку не буває без жартів, усмішок. А веселяться тут і продавці. Аодин з них продавав «кота в мішку» Що це таке? А так говорили,коли купували щось незвичне, небачене. Ось ми з вами попробуємо купити «кота в мішку»,а це значить- розв’яжемо задачу
СЛАЙД 15
Погляньте, цибуля яка уродила
Велика , ріпчаста , ну справжнє диво
У ящику було 5 кг цибулі, а в мішку – у 8 разів більше. З мішка продали 35 кг цибулі. Скільки кілограмів цибулі залишилося продати?
Погляньте, це територія, на якій розмістився торг. СЛАЙД 16
- Яку форму вона має?
Довжина 8 см, ширина – 3см Знайти периметр.
8 х 3 = 24 см
V Робота з підручником СЛАЙД 17
-Багатий був ярмарок на пухкі паляниці, солодкі калачі, гречаники, смачні бублики з маком. Все хочеться купити. От царівна Математика пропонує нам купити бубликів в’язку, але продаються вони не за гроші, а за вірно розв’язані приклади.
-Для цього виконаємо біля дошки і в зошитах приклади з підручника
№ 920 с. 137
-Молодці! От і маємо бубликів в’язку.
-Гарно справились з завданням. Наша мандрівка по ярмарку продовжується. Раптом зазвучала весела, швидка музика. Всі стали в танок.
VІ Фізкультхвилинка.
-Давайте і ми трішки повеселимось.
(Втаблиця множення на 8)
Робота в парах
На ярмарку нашім веселім, багатім.
Є чим дивуватись і є що придбати,
Тут щедрі дарунки із саду й городу,
Тут пісня і жарти - усім у нагороду.
Лоточків із яблуками не минайте,
Які до смаку вам, такі вибирайте.
Сортів тут багато, усі вони - різні,
Ось яблука ранні, ось яблука пізн
У вас на партах лежать яблучка, а на них приклади. Ваше завдання – вставити пропущені числа. Побачимо, хто з вас найспритніший.і.
Вже на ярмарку у нас
Естафетам настав час.
Люди добрі, подивіться,
Як ми вмієм веселиться.
Хлопчики називають приклад на множення числа , а дівчатка на ділення.
(картки роздать)
VIІ Розвиток математичних знань. СЛАЙД 18
Продавалось на ярмарку багато різної живності: корови, кози, вівці, кури, гуси, свині,різні невідомі звірята. Ось погляньте чоловік вже купив собі козу. (Вивішую малюнок)
Я також пропоную вам самостійно когось купити на ярмарку. Для цього візьміть папірці, що є у вас на парті.
-Скажіть, яка геометрична фігура на них зображена? (Коло)
-Спробуйте оживити кола в якихось звірят, або інші предмети.
-Кого ж бажаєте ви купити на ярмарку?
VIIІ Підсумок уроку. СЛАЙД 19
На доброму ярмарку ми побували,
Одні продавали —а ми ось – знання здобували,
Співали, сміялись та ще йтанцювали,
Та про предків наших славних з шаною згадали.
-Ярмарок буде продовжуватись ще кілька днів. Ми гарно скупились на ньому., бо, купуючи, ви застосовували свої знання.
- Що сподобалось на ярмарку?
- Що дізнались нового?
ІХ Домашнє завдання.
Знайти значення виразу
а:8 +45, якщо а =72, то
_________________________________________
а : 3 – 6, якщо а = 27, то
____________________
Порівняти вирази :
32 : 8 30 – 26
64 : 8 36 : 4
5 · 8 6 · 5
Розв’язати приклади :
( 12 + 28 ) : 8 =
50 – 48 : 6 =
32 : 4 – 4 =