Урок "Яйце: маленьке диво природи"

Про матеріал
Мета уроку: Сформувати в учнів уявлення про яйце як джерело життя птахів; ознайомити з будовою яйця та умовами, необхідними для появи пташеняти. Розширити знання про використання курячих яєць у житті людини. Розвивати допитливість, уміння спостерігати, робити прості висновки та працювати в групі. Виховувати дбайливе ставлення до живих істот і продуктів харчування.
Перегляд файлу

 

 

 

Я досліджую світ

3 клас

Яйце: маленьке диво природи

 

 

Мета. Сформувати в учнів уявлення про яйце як джерело життя птахів; ознайомити з будовою яйця та умовами, необхідними для появи пташеняти. Розширити знання про використання курячих яєць у житті людини. Розвивати допитливість, уміння спостерігати, робити прості висновки та працювати в групі. Виховувати дбайливе ставлення до живих істот і продуктів харчування.

 

 

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

1. Створення позитивного настрою (вірш привітання).

В цьому класі друзі всі: (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви. (три хлопки)

Добрий день, тому, хто зліва. (поворот наліво)

Добрий день, тому, хто справа. (поворот направо)

Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)

В цьому класі друзі всі: (три плескання по грудях)

Я і ти, і ми, і ви. (три плескання по грудях)

Пожалій того, хто зліва. (погладити по голові сусіда зліва)

Пожалій того, хто справа. (погладити по голові сусіда справа)

Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)

В цьому класі друзі всі: (три плескання по колінах)

Я і ти, і ми, і ви. (три плескання по колінах)

Помирися з тим, хто зліва. (взяти за руку сусіда зліва)

Помирися з тим, хто справа. (взяти за руку сусіда справа)

Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)

В цьому класі друзі всі: (три притопи ногами)

Я і ти, і ми, і ви. (три притопи ногами)

Посміхнись, тому, хто зліва. (посміхнутися сусідові зліва)

Посміхнись, тому, хто справа. (посміхнутися сусідові справа)

Ми – одна сім’я. (розвести руки в сторони, показати на всіх)

В цьому класі друзі всі: (три хлопки)

Я і ти, і ми, і ви. (три хлопки)

Любі гості, вчителі, (повернутися до гостей уроку, вчителів)

Вас вітаєм щиро всі.

Ми – одна сім’я

 

 

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми

уроку.

1. Загадка.

Був білий будинок,

Чудовий будинок,

І щось застукало в ньому.

І він розбився, і звідти

Живе вибігло диво -

(Яйце).

  1. Таблиця «Що я знаю про яйце» (відповіді дітей).

 

 

-  Сьогодні на уроці ми дізнаємося, чим цікаве яйце, з якого вилуплюються птахи, а також як люди використовують курячі яйця у своєму житті.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

- А зараз ми дізнаємось, як правильно називати варені і смажені

яйця українською мовою.

1. Перегляд відеоролика О. Авраменка. Експрес-урок «Як

правильно називати варені і смажені яйця»

https://www.youtube.com/watch?v=sd2YNPSlZps.

Висновок: Як називати варені і смажені яйця? (варені

крутими, некрутими або рідкими; смажене – оката яєчня, коли

жовток не змішаний з білком; омлетколи жовток змішаний з білком).

2. Лего-діаграма «Яке я полюбляю яйце?»

- А яке яйце полюбляєте ви? Якщо круте – підніміть червону

цеглинку; окату яєчню – помаранчеву цеглинку; омлет – голубу

цеглинку; некруте або рідке – зелену цеглинку; не полюбляєте

взагалі – синю цеглинку.

- Побудуйте лего-діаграму та визначте, які яйця до вподоби

у вашій групі (спікер групи звітує).

 

3. Дослід №1 «Варене чи сире яйце?».

- Чи знаєте ви, як відрізнити варене яйце від сирого, не

розбиваючи їх? (На партах лежать пронумеровані яйця № 1 – варене та № 2 – сире).

 

- Той, хто сидить зліва від спікера, візьміть яйце під № 1,

розкрутіть його на парті і подивіться, як воно буду себе вести

(відповідь дітей). А тепер візьміть яйце №2, зробіть те ж саме

(відповіді).

Висновок (коментує учитель): такий дослід з яйцем пояснює,

що все залежить від внутрішнього стану. Зварене яйце має щільну масу, а сире – рідку. Рідина буде гальмувати процес, тому сире яйце не буде обертатися.

 

4. Дослід № 2 «Навіщо треба щодня чистити зуби?»

- Як ви думаєте, що спільного між нашими зубами та яйцем?

(Відповіді дітей).

 

Хімічний склад шкарлупи курячих яєць співпадає із складом

зубів. Як відомо, яєчна шкарлупа, як і зубна емаль, складається з кальцію.

- Тому, я пропоную провести експеримент та дізнатися навіщо

щодня чистити зуби?

Для цього треба взяти дві склянки з оцтом. В одну занурюємо

звичайне сире яйце, а в другу – яйце, змазане зубною пастою.

Залишаємо їх на деякий час, а в кінці уроку подивимось, які відбулись

зміни.

 

  1. Роботи в групах.

 

1 група «Науковці».

1. Прочитайте уважно текст. Оберіть потрібні за змістом

малюнки. Створіть презентацію.

Найпоширеніша птаха у світі – курка. Тому найбільше вживають

саме курячі яйця. Колір шкаралупи немає значення.

 

Щоб запобігти ризику отрут, яйця слід зберігати в холодильнику.

Вони можуть зберігатися не більше 15 діб. Яйця зберігаються довше, коли їх тримають гострим кінцем вниз.

Висновок: Де і в якому положенні треба зберігати яйця, щоб вони не зіпсувались? (Учитель з контейнером підходить до кожної групи. Діти беруть сире яйце та кладуть його гострим кінцем вниз).

 

2 група «Дослідники».

  1. Уявіть, що ви купуєте продукти в магазині. Розгляньте яйця, які лежать на прилавку. На них ставляться спеціальні знаки

Д- означає вжити протягом 7 днів,

СО вжити протягом 25 днів.

 Оберіть ті, у яких не закінчився термін придатності та покладіть у контейнер. Інші – в другий. Скористайся календарем.

 

3 група «Експерти».

1. Роздивіться малюнок «Будова яйця». Підпишіть, з чого

складається яйце, використовуючи слова з довідки.

 

 

Слова для довідки: шкаралупа, білок, жовток, повітряна камера, оболонка.

 

3.Прочитайте інформацію та визначте, на які органи

людини позитивно впливає вживання яєць. Оберіть малюнки.

Яйця стимулюють розвитку мозку, покращує пам'ять і увагу.

Вживання яєць захищає наш зір від пошкодження через ультрафіолетове випромінювання. Але не більше 3-4 штук на добу.

 

 

4 група «Творці історій».

1. Прочитайте інформацію та зробіть книжку «Історія

одного яйця»

 

5 група « Орнітологи».

1. За допомогою електронних терезів, зважте яйця та

складіть нерівності за зразком.

Орнітологи – вчені, які досліджують птахів.

Висновок: хто такі орнітологи? Яке яйце має найменшу вагу,

найбільшу? Чи залежить вага яйця від розміру птаха?

 

 

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

 Таблиця «Що я знаю про яйце» (3-ій стовпчик «Я дізнався»).

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
3 лютого
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку