Урок ,,Юрій Збанацький ,,Лелеки''.Виготовлення виробу технікою орігамі лелеки

Про матеріал

Конспект інтегрованого уроку

з літературного читання та трудового навчання

в 3 класі

Підготувала: вчитель початкових класів

Годунова Ірина Іванівна

2018 рік

Тема: Юрій Збанацький ,,Лелеки''. Вироблення виробу технікою орігамі ,,Лелеки''

Мета:

  • Формування предметних компетентностей: ознайомити із життєвим і творчим шляхом Ю.Збанацького, його оповіданням; формувати вміння будувати усні монологічні висловлювання,брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаного твору, висловлювати свої думки, ставити запитання, відповідати на запитання за змістом прочитаного твору; розвивати емоційну і почуттєву сфери учнів ; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; навчати висловлювати оцінні судження щодо прочитаного; вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці ори гамі; навчити виготовляти фігуру пташки;
  • Формування ключових компетентностей:
  • уміння вчитися: учити самостійно визначати або сприймати мету ,яку ставить учитель, контролювати й оцінювати свої результати;
  • Соціальної:формувати здатність продуктивно співпрацювати з різними партнерами у парі та у групі, виконувати різні ролі та функції у колективі;

Тип уроку: урок набуття нових знань

Обладнання: книжки різних видавництв із творами Ю.Збанацького,потрет

письменника, ілюстрації до твору,набір кольорового паперу

для оригами, ножиці, ІКТ

Хід уроку

І. Вступна частина

1.Організаційний момент

(Визначення емоційного стану учнів)

Помандруймо,любі діти, ми сьогодні з вами світом,

До сусіда поверніться- всьому світу посміхніться!

-Лише від одного доброго слова,від однієї посмішки стає краще на душі.

-А зараз підніміть карту , яка символізує ваш настрій.

(Жовта картка- чудовий настрій, червона – потребую допомоги,чорна – поганий настрій)

2.Артикуляційні вправи

1.) Робота над чистомовкою

Журавель з жураравкою поважно походжають,

Біля річечки уважно жабенят шукають.

А жабці, ой , не хочеться з журавлем зустрітись,

Сидить ,дрижить під бережком; ,,Може ,не помітить?''

2.) Робота над скоромовкою

Летіли лелеки, заклекотіли до

лелеченят.

3.Розвиток читацьких умінь і навичок

1.) Робота за таблицею Шульте

2.) Вправа ,,Вузлики''

-Перестав літери,розплутайте вузлики та прочитайте слова.

ГСВОООБЮКНЕААЦЬ МРГОЕАРКЬБВКУААЗ ЛБВИІЕСЛДИКМЦАІЯДЬ

-Які назви дасте кожній групі слів?

ІІ. Основна частина

1. Дотекстова діяльність

Актуалізація фонових знань. Робота над загадками

  • Довгі ноги – довгий ніс, прилетів – обід приніс.
  • Смачних жабеняток для своїх маляток. ( лелеки)
  • У червоних чобітках, в білому халаті, він весною прилетів і сидить на хаті.(лелеки)
  • Стоїть у лозі на одній нозі. (лелеки)
  • -Які ключові слова допомогли вам відгадати ці загадки?

2.Підготовка до сприймання змісту тексту

1) Повідомлення теми уроку. Вправа ,,Передбачення''

- Що ми читатимемо сьогодні? Навіщо відгадували саме такі загадки?

Так ,оповідання називається ,,Лелеки''. А щоб дізнатися ім'я та прізвище автора, твір якого сьогодні вивчатимемо, видаліть у цих рядках зайві склади і прочитайте.

ЮписьРІЙ ЗБАменНАЦЬникКИЙ

-Отже,сьогодні ми познайомимося з талановитим письменником, оспівувачем української природи.

2.) Вправа ,,Хто такі''

-Як іще називають лелек у народі? (чорногуз,бусол,боцюн)

-Про що свідчить безліч назв?

-Ось послухайте коротку легенду про цих птахів.

Легенда

На селі знайшли лелеку з поламаним крилом.виходили його, а потім випустили.

Одного разу в людей загорілася хата, а в ній було двоє маленьких хлоп'ят. На цю пору пролітав повз хату врятований лелека. Він кинувся у відчинене вікно і врятував хлопчиків, але вельми попік ноги і дзьоб, що стали кривавими.

Відтоді у лелеки червоні ноги і дзьоб, а крила – чорні. Господарі віддячили птахові, прилаштував на ясені колесо від воза, щоб він завжди був поруч з ними і виводив малят. Отже, якщо на хаті мостить гніздо лелека, то вірять, що в ній буде лад.

  • -Який висновок із цього ви зробили? (Народ цінує лелек, вони- народний український символ, оберіг)

3). Відомості про письменника Юрія Збанацького

(Повідомлення юних біографів – 2 учні)

3. Первинне сприймання змісту тексту учнями

Читання уривка з оповідання ,,Лелека'' більш підготовленими учнями.

4.Перевірка первинного сприймання змісту твору

1.) Словникова робота. Вправа ,,Довідкове бюро''

* Тлумачення слів : отава- …,притьмом - …,покоси - … .

2.) Аудіювання

- Про кого це оповідання?

- Що вас здивувало ? вразило?

- Що залишилося незрозумілими?

5. Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту

1.) Читання уривка учнями. Вправа ,,Диктор телебачення''

  • -Яке ставлення автора до лелек?
  • Фізкультхвилинка ( під музичний супровід)
  • 2.) Аналіз твору з елементами вибіркового читання.
  • Вправа ,,Шукачі''
  • -Як поводилися лелеки над селом? Зачитайте.
  • -Що помітив автор, спостерігаючи за птахами? Знайдіть та зачитайте.
  • -Як поводилося лелеча в гнізді? Зачитайте.
  • -Що побачило лелеча одного ранку? Прочитайте ,як це було.
  • -Яку кінцівку за настроєм має цей уривок? Доведіть словами з тексту.

6.Поділ тексту на частини. Складання плану.

Вправа ,,Пазли''

- Поділіть текст на три частини. Прочитайте першу ( другу, третю)

- Як назвати першу частину, другу, третю?

Переказ тексту за планом

7.Творча робота в парах. Вправа ,,Інтерв'ю''

- Уявіть , що вас запросили на телебачення розповісти про лелек, зокрема про тих ,що живуть на вашій хаті. Визначте із сусідом по парті, хто з вас буде журналістом, а хто даватиме інтерв'ю. Підготуйте два запитання і дві відповіді на них, а потім озвучте свій діалог перед однокласниками.

8. Виготовлення лелеки технікою ори гамі

- Сьогодні на уроці ми з вами навчимося робити паперового птаха.

Для цього нам необхідно мати кольоровий папір, ножиці ,ілюстрації лелеки

1.)Беремо квадратний папір. Згинаємо вершини трикутника разом його по діагоналях, нахрест.

Складаємо листок по діагоналі в трикутник.

Згинаємо вершини трикутника разом в праву сторону до лінії згину.

Розкладаємо вершини так, щоб утворився невеличкий квадратик.

Згинаємо виріб навпіл, гострими кутиками вверх.

Відгинаємо крильцями вниз.

Перевертаємо виріб. Правий кутик виробу вгинаємо так,щоб утворилися голова і дзьоб.

ІІІ. Заключна частина

1.Рефлексивний аналіз змісту прочитаного

Бесіда

-Який слід у вашій душі залишило це оповідання ? Поясніть

-Який епізод оповідання вам найбільше сподобався ? Чим?

2. Інструктаж з виконання домашнього завдання

- Перечитайте уривок ,,Лелеки''

За бажанням намалюйте малюнок до уривка.

3. Створення колажу ,,Лелека в небі''

Перегляд файлу

 

 

       Конспект інтегрованого уроку

 

         з літературного читання та трудового навчання

 

                           в 3 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                            Підготувала: вчитель початкових  класів

                                                             Годунова Ірина Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  2018 рік

Тема:  Юрій Збанацький ,,Лелеки’’. Вироблення виробу технікою орігамі  ,,Лелеки’’

Мета:

  • Формування предметних компетентностей: ознайомити із життєвим і творчим шляхом Ю.Збанацького, його оповіданням; формувати вміння будувати  усні монологічні висловлювання,брати участь у діалозі в процесі обговорення прочитаного твору, висловлювати свої думки, ставити запитання, відповідати на запитання за змістом прочитаного твору; розвивати емоційну і почуттєву сфери учнів ; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; навчати висловлювати оцінні судження щодо прочитаного; вдосконалювати  в учнів навички роботи в техніці ори гамі; навчити виготовляти фігуру пташки;
  • Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: учити самостійно визначати або сприймати мету ,яку ставить учитель, контролювати й оцінювати свої результати;

  •  Соціальної:формувати здатність продуктивно співпрацювати з різними партнерами у парі та у групі, виконувати різні ролі та функції у колективі;

Тип уроку: урок набуття нових знань

Обладнання:  книжки різних видавництв із творами  Ю.Збанацького,потрет 

                         письменника, ілюстрації до твору,набір кольорового паперу

                        для оригами, ножиці, ІКТ

                             Хід уроку

І. Вступна частина

       1.Організаційний момент

(Визначення емоційного стану учнів)

     Помандруймо,любі діти, ми сьогодні з вами світом,

      До сусіда поверніться- всьому світу посміхніться!

-Лише від одного доброго слова,від однієї посмішки стає краще на душі.

-А зараз підніміть карту , яка символізує ваш настрій.

(Жовта картка- чудовий настрій, червона – потребую допомоги,чорна – поганий настрій)

    2.Артикуляційні вправи

      1.) Робота над чистомовкою

             Журавель з жураравкою поважно походжають,

             Біля річечки уважно жабенят шукають.

             А жабці, ой , не хочеться з журавлем зустрітись,

             Сидить ,дрижить під бережком; ,,Може ,не помітить?’’

      2.) Робота над скоромовкою

          Летіли лелеки, заклекотіли до

 лелеченят.

  3.Розвиток читацьких умінь і навичок

     1.) Робота за таблицею Шульте

     2.) Вправа ,,Вузлики’’

 -Перестав літери,розплутайте  вузлики та  прочитайте слова.

ГСВОООБЮКНЕААЦЬ МРГОЕАРКЬБВКУААЗ ЛБВИІЕСЛДИКМЦАІЯДЬ

  -Які назви дасте кожній групі слів?

ІІ. Основна частина

1. Дотекстова діяльність

  Актуалізація фонових знань. Робота над загадками

  • Довгі ноги – довгий ніс, прилетів – обід приніс.

Смачних жабеняток для своїх маляток. ( лелеки)

  • У червоних чобітках, в білому халаті, він весною прилетів і сидить на хаті.(лелеки)
  • Стоїть у лозі на одній нозі. (лелеки)
  • Які ключові слова допомогли вам відгадати ці загадки?

2.Підготовка до сприймання змісту тексту

     1) Повідомлення теми уроку. Вправа ,,Передбачення’’

-  Що ми читатимемо сьогодні? Навіщо відгадували саме такі загадки?

Так ,оповідання називається ,,Лелеки’’. А щоб дізнатися ім’я та прізвище автора, твір якого сьогодні вивчатимемо, видаліть у цих рядках зайві склади і прочитайте.

     ЮписьРІЙ ЗБАменНАЦЬникКИЙ

-Отже,сьогодні ми познайомимося з талановитим письменником, оспівувачем української природи.

      2.) Вправа ,,Хто такі’’

-Як іще називають лелек у народі? (чорногуз,бусол,боцюн)

-Про що свідчить безліч назв?

-Ось послухайте коротку легенду про цих птахів.

                      Легенда

   На селі знайшли лелеку з поламаним крилом.виходили його, а потім випустили.

  Одного разу в людей загорілася хата, а в ній було двоє маленьких хлопят. На цю пору пролітав повз хату врятований лелека. Він кинувся у відчинене вікно і врятував хлопчиків, але вельми попік ноги і дзьоб, що стали кривавими.

  Відтоді  у лелеки червоні ноги і дзьоб, а крила – чорні. Господарі  віддячили птахові, прилаштував на ясені колесо від воза, щоб він завжди був поруч з ними і виводив малят. Отже, якщо на хаті мостить гніздо лелека, то вірять, що в ній буде лад.

  • Який висновок із цього ви зробили? (Народ цінує лелек, вони- народний український символ, оберіг)

      3). Відомості про письменника Юрія Збанацького

         (Повідомлення юних біографів – 2 учні)

3. Первинне сприймання змісту тексту учнями

Читання уривка з оповідання ,,Лелека’’ більш підготовленими учнями.

4.Перевірка первинного сприймання змісту  твору

   1.) Словникова робота. Вправа ,,Довідкове бюро’’

     *  Тлумачення  слів :  отава- …,притьмом - …,покоси - …  .

     2.)  Аудіювання

-  Про кого це оповідання?

 - Що вас здивувало ? вразило?

 - Що залишилося незрозумілими?

   5. Поглиблений смисловий і структурний аналіз тексту

     1.) Читання уривка учнями. Вправа ,,Диктор телебачення’’

  • Яке ставлення автора до лелек?

             Фізкультхвилинка ( під музичний супровід)

2.) Аналіз твору з елементами вибіркового читання.

      Вправа ,,Шукачі’’

  • Як поводилися лелеки над селом? Зачитайте.
  • Що помітив автор, спостерігаючи за птахами? Знайдіть та зачитайте.
  • Як поводилося лелеча в гнізді? Зачитайте.
  • Що побачило лелеча одного ранку? Прочитайте ,як це було.
  • Яку кінцівку за настроєм має цей уривок? Доведіть словами з тексту.

  6.Поділ тексту на частини. Складання плану.

                 Вправа ,,Пазли’’

 -   Поділіть  текст на три частини. Прочитайте першу  ( другу, третю)

 - Як назвати першу частину, другу, третю?

       Переказ тексту  за планом

7.Творча робота в парах.       Вправа ,,Інтервю’’

  - Уявіть , що вас запросили на телебачення розповісти про лелек, зокрема про тих ,що живуть на вашій хаті. Визначте із сусідом по парті, хто з вас буде журналістом, а хто даватиме інтервю. Підготуйте два запитання і дві відповіді на них, а потім озвучте свій діалог перед однокласниками.

8. Виготовлення лелеки технікою ори гамі

- Сьогодні на уроці ми з вами навчимося робити паперового птаха.

Для цього нам необхідно мати кольоровий папір, ножиці ,ілюстрації лелеки

     1.)Беремо квадратний папір. Згинаємо вершини трикутника разом його по діагоналях, нахрест.

     Складаємо листок по діагоналі в трикутник.

    Згинаємо вершини трикутника разом в праву сторону до лінії згину.

    Розкладаємо вершини так, щоб утворився невеличкий квадратик.

    Згинаємо виріб навпіл, гострими кутиками вверх.

    Відгинаємо крильцями вниз.

    Перевертаємо виріб. Правий кутик виробу вгинаємо так,щоб утворилися голова і дзьоб.

ІІІ. Заключна частина

 1.Рефлексивний аналіз змісту прочитаного

     Бесіда    

-Який слід у вашій душі залишило це оповідання ? Поясніть

 -Який епізод оповідання вам найбільше сподобався ? Чим?

2. Інструктаж з виконання домашнього завдання

- Перечитайте уривок ,,Лелеки’’

За бажанням намалюйте малюнок до уривка.

3. Створення колажу ,,Лелека в небі’’

docx
Додано
10 квітня 2018
Переглядів
4762
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку