Нестандартний підсумковий урок-пазл для учнів 2 класу.Мета: Повторити лексичний матеріал з теми «Частини тіла», розвивати вміння учнів описувати свою зовнішність, зовнішність свого друга, улюбленої іграшки; використовувати лексичні і граматичні знання в монологічному, діалогічному мовленні, під час читання; залучати учнів у процес англомовного спілкування. Закріпити правила читання голосних Aa, Oo, Ii and Yy у відкритому складі.
Узагальнюючий урок по темі “Частини тіла” “The Lesson of the puzzle”
Мета: Повторити лексичний матеріал з теми «Частини тіла», розвивати вміння учнів описувати свою зовнішність, зовнішність свого друга, улюбленої іграшки; використовувати лексичні і граматичні знання в монологічному, діалогічному мовленні, під час читання; залучати учнів у процес англомовного спілкування. Закріпити правила читання голосних Aa, Oo, Ii and Yy у відкритому складі.
Обладнання: підручник, проектор, екран, картки з завданнями, кольорові олівці.
Хід уроку
I. Організаційний момент. (Привітання, повідомлення теми і мети уроку.)
T: Good morning, children! I am very glad to see you. I hope you are fine today. Take a card according to your mood and show it to me please.
T: How are you today? (Діти показуючи картку відповідають на запитанняя вчителя.)
1.Уведення в іншомовну атмосферу.
T: Look at the window!
T: What is the weather like today?
P1: It’s good (fine)
T: What colour is the sky?
P2: It’s blue.
T: Is it cold today?
P3: It’s chilly today.
T: Open your copy-book and write down a date.
T: The topic of our lesson today is “Parts of the body”. Але урок сьогодні у нас буде незвичайний: урок - “The Lesson of the puzzle” (Слайд 1).
Я впевнена, що ви всі любите складати пазли і сьогодні на уроці ми будемо це робити. У мене на столі є частинки пазлу (показує учням) вам потрібно його скласти, виконавши певні завдання. Завдання будуть різні: ми будемо грати, складати діалоги, малювати, повторювати вивчену тему “Parts of the body”.
T: I hope you will enjoy our lesson.
II. Основна частина уроку.
1.Фонетична розминка
Т: Щоб добре виконати завдання і скласти наш пазл, треба повторити нам звуки
Т: Look at the blackboard. Mr. Sound has got a phonetic exercise.
T: Listen and read after me.
[æ] – fat, hand, has, have
[k] – can, cat, clap
[ai] – fly, eye, right
[ei] – name, face, take
T: Now you read. (Учень називає звук і читає слова)
2. Гра “Who is attentive?” (практика в аудіюванні)
T: So, you are ready to make our puzzle. First task. (На дошці весять перевернуті картки з завданнями під номерами. Вчитель бере карточку під номером 1 і читає завдання)
T: Play the game “Who is attentive?” Clap your hands if you hear the words according to our topic “Parts of the body”. (Учитель читає слова.)
Pen, head, nose, bag, doll, face, ear, window, door, leg, hand, eyes
|
T: Well, done. Look at the screen. (слайд 2)
Т: The first part of our puzzle is… (Один з учнів читає надпис на екрані)
P1: This is a Body
T: Take the picture of the body from my table and put it on the blackboard. (Учень підходить до стола, бере картинку тулуба і вішає на дошку.)
3. Робота з лексикою вивченої теми.
Учитель бере карточку з завданням під №2 з дошки і читає завдання.
T: Look at the screen. Open your copy-books. Write the names of the body. (Хто зробить піднімає руку.)
оnse, aer, nahd, obdy, afce, toof
|
P2: nose, ear, hand,, body, face, foot.
T: Well, you’ve done. The next pat of our puzzle is …. (слайд 3)
P3: A head and red hair.
T: Take the head and hair from my table and put them on the blackboard. (Один учень бере і вішає картинку голови і волосся)
4. Гра «Гномику,де твоя домівка?»
Учитель бере карточку з завданням під №3 з дошки і читає завдання.
T: Well, you’ve done. The next part of our puzzle …. (слайд 4)
P2: Two eyes and a big mouth.
T: Take these parts from my table and put them on the blackboard.
5. Фізкультхвилинка.
T: Now time to rest.
Пісня «Head and shoulders»
6. Робота з граматикою вивченої теми.
Учитель бере картку під №4 і читає завдання.
T: Divide our class into four groups. Take the cards. Put the words into the correct order.
has |
not |
got |
she |
a |
doll |
have |
got |
I |
two |
eyes |
blue |
it |
got |
has |
long |
legs |
four |
Учні в групах складають речення. Перша група, яка виконала піднімає руку. Читає речення, всі інші перевіряють.
T: Well, you’ve done. The next part of our puzzle …. (слайд 5)
P3: Two arms and two hands.
T: Take these parts from my table and put them on the blackboard. (Спочатку один учень бере і вішає дві руки, інший дві кисті.)
7. Практика в аудіюванні.
Учитель бере картку під №5 з дошки і читає завдання.
T: Colour the robots. Take the pictures. Listen and colour the robots. (Учитель читає опис робота):
My eyes are blue. My mouth is red. My hands are green. My feet are blue. My body is yellow. My face is orange
|
T: Well, you’ve done. Let’s check. ( Один учень описує свого робота на англійській мові, інший перекладає українською. )
T: The next task of our puzzle … (слайд 6) (учень читає)
P3: Two legs and two feet.
T: Take the picture of these parts of the body from my table and put them on the blackboard.
8. Практика в діалогічному мовленні.
Учитель бере з дошки останню карточку з завданням і читає.
T: Look at the screen. (Слайд 7)
Т: This is a dialogue. Complete it and act. Work in pairs.
P1: Can your dog run?
P2: Yes, it can. My dog can run. (Учитель викликає 3-4 пари.)
T: Look at the screen. The last part of our puzzle is …
P3: This is a long nose.
T: Take this part of the body from my table and put it on the blackboard.
9. Практика в усному мовленні. Speech. (Опис зовнішності Буратіно)
T: Look! Our puzzle is ready. Who is this?
P4: This is Buratino.
T: Do you like it?
Pcl: Yes, we do.
T: Let’s speak about his appearance (зовнішність).
P5: Buratino has got a head.
It has got red hair.
P7: It has got two eyes and a big mouth.
P8: It has got a long nose.
P9: Buratino has got two arms and two hands.
P10: It has got two legs.
T: What can it do?
P11: It can run and jump.
P12: It can clap hands.
P13: It can rise hands, bend and dance.
P14: It can walk.
III. Заключна частина уроку.
1. Домашнє завдання.
Повторювати всю лексику теми «Частини тіла».
Намалювати і скласти опис своєї улюбленої іграшки.
2. Підведення підсумку уроку.
Т: Що ми сьогодні робили на уроці? Як називався наш урок? Що було важко/ легко для вас? Що вам сподобалось?