Урок з баскетболу " Кидки м'яча у кошик з 6 точок обома руками від грудей"

Про матеріал
Конспект для 5-х класів "Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ. Кидки м'яча у кошик з 6 точок обома руками від грудей. Навчальна гра"
Перегляд файлу

 

Дата проведення:

 

Клас: 5 – Б

 

Тема уроку:  Різновиди ходьби та бігу. Комплекс ЗРВ. Кидки м'яча у кошик з 6 точок обома руками від грудей. Навчальна гра

Мета уроку:

             

              1. Навчити дітей свідомо ставитись о свого власного здоровя.  

              2. Розвивати  швидкість реакції, координаційні здібності, морально-вольові якості та формувати правильну поставу .

              3. Виховувати стійкий інтерес до занять фізичною культурою, почуття колективізму, взаємовиручки.

 

Місце проведення: класна кімната.

Матеріально-технічне оснащення: свисток.

Тип уроку: комбінований.

                                                                                                                         Перебіг уроку

 

Приватні задачі

Частини і зміст

Дозування

Педагогічні прийоми

п/п

 

уроку

 

організації

методики

  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  
  1.  

1. Підготовча частина 15 хв.

1.1

Організувати клас до проведення уроку

Вишикувати групу в шеренгу, рапорт чергового, привітання, повідомлення завдань уроку.

Інструктаж з техніки безпеки на уроці.

2ʹ

 

Фронтальний метод

Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів.

1.2

Розвивати еластичність м`язів стопи

- ходьба на п`ятках

- ходьба на носках

 

- ходьба на зовнішній  частині стопи

- ходьба на внутрішній частині стопи

- ходьба перекатом з п`ятки на носок

15ʹʹ

15ʹʹ

 

15ʹʹ

 

15ʹʹ

 

15ʹʹ

Фронтальний метод

Потоко-прохідний спосіб

Спина пряма, руки на поясі

Спина пряма, руки за головою

Спина пряма, руки в сторони

Спина пряма, руки в сторони

Спина пряма, руки на поясі

 

1.3

Підготувати дихальну систему та стабілізувати тонус м`язів ніг.

- звичайний біг

- біг з високим підніманням стегна

- біг із згинанням  гомілки назад

- біг з виносом  прямих ніг назад

- біг з виносом прямих ніг вперед

- біг приставним кроком(правим, лівим боком)

20ʹʹ

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

 

10ʹʹ

Фронтальний метод Потоко-прохідний спосіб

Дистанція два кроки

Спина пряма, руки працюють в здовж тулуба

Тіло нахилене вперед, руки працюють в здовж тулуба

Тіло нахилене вперед, ноги тримати прямі

Тіло нахилене назад, ноги тримати прямі

Спина пряма, руки на поясі

1.4

Підготувати клас 

до проведення ЗРВ

Перешикувати клас

30ʹʹ

Фронтальний метод

На перший-третій розподілись!

Перші номери-на місці; другі номери-два кроки вперед; треті номери-три кроки вперед. Кроком руш!

Виконувати за командою вчителя, стежити за правильним виконанням.

1.5

Розвивати

рухливість

шийного

відділу

хребта.

1. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі.

1-4 – колові оберти

головою вліво,

5-8 – вправо.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Спину тримати рівно виконувати з максимальною  амплітудою.

1.6

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

2. В.П. – стійка ноги нарізно, права вгорі, пальці зігнуті в кулак.

1-2 – права вгорі,

3-4 – зміна положення

рук.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Руки тримати прямі, виконувати максимальні ривки руками.

1.7

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

3. В.П. – стійка ноги нарізно, руки в сторони

1-4 – колові оберти в ліктьових суглобах в середину

5-8 – колові оберти в ліктьових суглобах на зовні

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Звернути увагу на амплітуду виконання, спину тримати рівно, лікті тримати на рівні плечей.

1.8

Розвивати еластичність м`язів верхнього плечового поясу.

4. В.П. – стійка ноги нарізно, руки вперед, долонями до низу. Колові оберти

руками

1-4 – вперед,

5-8 – назад.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Звернути увагу на амплітуду виконання,  руки в ліктьових суглобах не згинати.

1.9

Розвивати еластичність м`язів тулуба

5. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі

1 – нахил тулуба вперед,

2 – назад,

3 – в ліво,

 4 – в право.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Робити нахили з максимальною амплітудою ноги в колінах не згинати.

1.10

Розвивати еластичність м`язів тулуба

6. В.П. – стійка ноги нарізно, руки на поясі

1-нахил тулуба

вперед вліво, руки

вперед

 2-нахил тулуба вперед

 3-нахил тулуба  вперед  вправо

 4-В.П.

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Робити як найбільші нахили, руки тримати рівно, коліна не згинаємо.

1.11

Розвивати силу м`язів ніг

7. В.П. – випад на праву ліва позаду, руки на колінах

1-2 – покачування на правій

3-4 – зміна положення ніг

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Покачування виконувати пружні, нога позаду пряма.

1.12

Розвивати силу м`язів ніг

8. В.П. – основна стийка, руки на поясі

1-4 – стрибки на правій нозі   

4-8 – стрибки на лівій нозі

9-12 – стрибки на обох ногах  

4р.(1ʹ)

Фронтальний метод

Спину тримати рівно.

1.13

Підготувати клас до основної частини.

Виконати зворотне перешикування з шеренги по три в шеренгу по одному. Перешикування з шеренги по одному в шеренгу по три.

1.30ʹʹ

Другі-треті номери   кругом , на свої місця кроком руш!

Виконувати правильно по розрахунку

 

 

 

2. Основна частина 25 хв.

2.1

 

 Кидки м'яча у кошик з 6 точок обома руками від грудей

15ʹ

Оцінка техніки виконання кидка м’яча двома руками від грудей Учень виконує 3 кидки м’яча двома руками від грудей з 1,5м з правої і 3 з лівої сторони від кошика. Партнер подає м’яч. Проводиться спостереження за технікою виконання кидка. Можливі помилки під час виконання тесту:  • м’яч випускається зігнутими руками; • відсутній завершальний рух кистями; • кидок виконується на прямих ногах; Учень повинен виконати 5 кидків з правого боку від щита 5 з лівого і 5 кидків попереду від щита (відстань — 1,5м). Оцінювання проводиться за кількістю влучних кидків. На наступних заняттях повторюють засвоєнні вправи та ускладнюють їх (збільшують відстань до кошика, використовують пасивних, а пізніше активних захисників, далі переходять до вивчення кидка двома руками від грудей в русі (стрибку, після подвійного кроку)). Кидок удосконалюють у поєднанні з іншими прийомами гри в баскетбол (під час вивчення кидка з подвійного кроку, вико

нання тактичних комбінацій, під час різноманітних рухливих ігор та естафет), а також у поєднанні з іншими розділами навчальної програми. Для ефективного засвоєння будь-якого прийому гри слід ретельно підібрати засоби для самостійної роботи. Для успішного засвоєння кидка м’яча двома руками від грудей рекомендуємо такі засоби: • Згинання-розгинання рук в упорі лежачи. • Згинання-розгинання рук в упорі лежачи позаду. • Вис на зігнутих руках. • Вистрибування з повного присіду. • Передачі баскетбольним м’ячем в присіді (відстані 3м).  • Стрибки в довжину з місяця. • Передачі з ВП сидячи. • Штовхання набивного м’яча двома руками з положення сидячи. • Передачі набивним м’ячем вгору.  • Передача м’яча двома руками від грудей в парах , трійках з високою траєкторією. • Імітація техніки виконання кидка двома руками від грудей.

 

 

2.2

 

 Ведення м’яча з протидією суперника

 

10ʹ

 Обведення зі зміною швидкості. До несподіваних змін швидкості ведення м'яча вдаються для того, щоб відірватися від захисника. Швидкість ведення залежить насамперед від висоти відскоку м'яча від майданчика і кута, під яким він направляється до майданчику. Чим вищий стрибок і менший кут (в раціональних межах), тим більше швидкість просування. При відскоку, низькому і близькому до вертикального, ведення сповільнюється і може взагалі виконуватися на місці.

Лінії зі зміною напряму. Її використовують головним чином для обведення суперника і проходів для атаки кільця. Змінюють напрямок таким чином: кисть накладають на різні точки бічній поверхні м'яча і випрямляють руку в потрібному напрямку. Використовують також обвідку із зміною висоти відскоку і з поворотами і переводами м'яча.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Заключна частина 5 хв.

3.1

Підготувати клас до закінчення уроку.

  1. Ходьба з відновленням дихання.
  2. Шикування  в одну шеренгу.
  3.  Підведення підсумків.
  4.  Повідомлення домашнього завдання.

 

 

2ʹ

 

 

       

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Фронтальний метод

 

Ходьба з відновленням дихання. В одну шеренгу ставай!

 

Виділити активних і не активних учнів.

Повторити правила гри. Виконувати ранкову гімнастику.

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
5 червня 2020
Переглядів
763
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку