Урок з читання 1 клас " Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи"

Про матеріал

Потрібно збагачувати словниковий запас дітей, повторити правила написання слів з великою буквою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, записувати слова і речення під диктовку, складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, образне мислення та мовлення; виховувати в дітей охайність при письмі.

Перегляд файлу

Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи

Тема. Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи

Мета: збагачувати словниковий запас дітей, повторити правила написання слів з великою буквою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, записувати слова і речення під диктовку, складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, образне мислення та мовлення; виховувати в дітей охайність при письмі.

Обладнання: схеми для читання складів та слів, плакат «Правильно сиди під час письма», картки для роботи по варіантам, схеми до речень.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Бесіда

— Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)

— Наведіть приклад голосних звуків.

— Наведіть приклад приголосних звуків.

— Чим позначаються звуки на письмі? (Буквами)

2 Утворення та читання складів

3 Утворення та читання слів

4 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розташовувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступ­нею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз

так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгля­дання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

5 Каліграфічна хвилинка

1) Запис під диктовку букв: а, у, м, в, н, р, і, т.

2) Запис буквосполучень: ам, во, ні, ум, ни, ав, ім.

Звертається увага на поєднання букв між собою.

3) Запис слів: Анна, Аліна, Ніна, мама, Інна.

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про раніше вивчені букви, згадаємо, як вони пишуться, поєднуються між собою та ви­конаємо багато цікавих вправ.

IV. Робота над матеріалом уроку

1 Гра «Кому — що?» (робота на картках)

— У кожного з вас на парті є картки, на яких записані слова. Ви маєте поєднати стрілочками першу колонку слів з другою.

Варіант 1

Варіант 2

Бабусі

Борису

Зубру

Буслу

Сіно

Бабку

Жабу

Абетку

У тигра

У гуски

У корови

У лева

лапи

роги

кігті

грива

— Складіть з одним словосполученням речення і запишіть його.

2 «Яке слово зайве?»

Коса, косар, косити, квітка, косила.

— Яке з даних слів зайве? Чому?

3 Звуко-буквений розбір слова квітка (усно)

Фізкультхвилинка

Ми писали, ми трудились,

Наші рученьки втомились.

А щоб гарно написати,

Треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тріпнемо

І писати знов почнемо.

Відпочивши, дружно враз

Приступив до праці клас.

 

4 Робота на картках

Варіант 1

— Вставити потрібну букву.

Вар..а, мар..а, ко..ик, пло..ик, ро..ик, міс..ок, кві..и, пас..а, міс..о.

Варіант 2

— З’єднати слова з тими буквами і буквосполученнями, яких не вистачає у слові.

Зір..а

Роз..

Ва..а

Ваз..

ум

к

он

з

5 Скласти схеми до поданих речень

З дерев восени падав лист.

Тато та Петрик гуляли в парку.

Лиска хотіла викрасти півника.

V. Узагальнення та систематизація вивченого

1 Робота за варіантами за картками

Варіант 1

— Виписати слова з буквою «ес».

Іван, мама, сила, сіно, мило, слон, слова, вона, слива, мова.

Варіант 2

— Виписати слова з буквою «пе».

Липа, півник, млин, мавпа, сум, сапа, Панас, масив, пісок,вулик.

Варіант 3

— Виписати слова з буквою «ка».

Ліки, лісок, вода, санки, сніг, малина, сумка, синок, син, вуси, мама.

Варіант 4

— Виписати слова з буквою «де».

Весна, лід, ліс. Садівник, вода, дерево, пенал, тварина.

Фізкультхвилинка

Ми в стрункі стаєм рядки,

Розправляєм гілочки.

(Руки витягнути перед собою.)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо промінців.

(Руки підняти вгору.)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь.

(Стиснути кулачки.)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці.

(Нахили тулуба.)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад.

(Вправи для шиї.)

 

docx
Додано
13 липня 2018
Переглядів
4122
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку