Тема: Старе добро не забувається. «Ведмідь і павучок» (українська народна казка). Прислів'я .
Мета: поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, розвивати навички виразного читання, виховувати інтерес до народної творчості, бажання бути товариськими, дружелюбними.
Тема: Старе добро не забувається. «Ведмідь і павучок» (українська народна казка). Прислів’я .
Мета: поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити визначати головну думку казки, розвивати навички виразного читання, виховувати інтерес до народної творчості,бажання бути товариськими, дружелюбними.
Обладнання: презентація до уроку, картки для індивідуальної та групової роботи, маски
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І. Організаційний момент
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Прочитайте девіз нашого уроку:
Не просто слухати а чути,
Не просто дивитися, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми знову полинемо у прекрасний світ казки.
Відгадайте загадку.
А як випав перший сніг, позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Скільки дійових осіб у казці? Назвіть їх.
Гра «Додайте останнє слово»
Чистомовка до казки «Лисичка і Журавель»
ця-ця-ця — жила собі лисиця
лем-лем-лем — зустрілася з журавлем
ни-ни-ни — запросила на гостини
ла-ла-ла — каші наварила
ила-ила-ила — по тарілці розмастила
ав-ав-ав — журавель дзьобом стукав
ївсь-ївсь-ївсь — кашки не наївсь
му-му-му — пішов додому
щу-щу-щу — наварив борщу
чик-чик-чик — насипав у глечик
ку-ку-ку — покликав лиску
зив-зив-зив — носик до глечика не вл влазив
ась-ась-ась — лиска розсердилась
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Опрацювання казки « Ведмідь і павучок».
Словникові слова
Читання казки ланцюжком.
Бесіда за змістом казки:
Вибіркове читання.
Робота в групах.
Дидактична гра «Уяви себе героєм твору».
Методичний коментар. Дітям дається прочитати текст про подію з художнього твору, пропонується уявити себе певним героєм. Розказати про свої почуття.
Коли ведмідь хотів розчавити павучка. (для павучка).
Коли павучок врятував ведмедя ( для ведмедя).
Читання в особах.
Роби добро, воно дорожче від золота.
Добро довго памꞌятається.
Мені добре, коли іншому погано.
Моя хата скраю, я нічого не знаю.
V. Домашнє завдання.
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія.
Дякую вам за урок, бажаю, щоб ви завжди мали вірних друзів, які вам завжди допоможуть у скрутну хвилину.