Урок з географії для учнів 8 класу на тему: "Українські Карпати"

Про матеріал

Географія 8 клас .Горбунова І.О.

Урок на тему: Українські Карпати

Мета. Сформувати в учнів систему знань про Українські Карпати, особливості географічного положення, клімат, рослинність, тваринний світ; стимулювати учнів до самостійного пошуку та аналізу необхідної інформації; вдосконалити практичні навички учнів (робота з матеріалом підручника, додатковою літературою, картами, атласом та використовуючи інтернет -ресурси); виховувати екологічну свідомість, патріотизм, любов до природи, до рідного краю

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, урок-подорож.

Обладнання: фізична карта України, атласи, краєвиди Карпат, електронні сервіси, інтернет-ресурси ,картосхема Українських Карпат.

Перегляд файлу

Географія 8 клас .Горбунова І.О.

Урок на тему: Українські Карпати

Мета. Сформувати в учнів систему знань про Українські Карпати, особливості географічного положення, клімат, рослинність, тваринний світ; стимулювати учнів до самостійного пошуку та аналізу необхідної інформації; вдосконалити практичні навички учнів (робота з матеріалом підручника, додатковою літературою, картами, атласом та використовуючи інтернет -ресурси); виховувати екологічну свідомість, патріотизм, любов до природи, до рідного краю

Тип уроку: вивчення нового матеріалу, урок-подорож.

Обладнання: фізична карта України, атласи, краєвиди Карпат, електронні сервіси, інтернет-ресурси ,картосхема Українських Карпат.

Структура уроку.

I. Організаційний момент.

II. Активізація опорних знань та умінь учнів.

Бесіда за запитаннями. Які природні зони виділяють у межах України? Які гірські системи розміщені на території нашої держави? В якій частині України розташовані Українські Карпати, яка їх висота, звідки походить назва?

III. Мотивація пізнавальної діяльності учнів.

Розповідь учителя. Українські Карпати є своєрідним музеєм, де зберігаються важливі геологічні «документи», створені самою природою. Українські Карпати - один з наймальовничіших регіонів України, чиї гірські краєвиди неповторні, а рівень забрудненості довкілля дуже низький. Саме тому тут надзвичайно сприятливі умови для санаторно-курортного й туристичного господарства міжнародного значення.
Вивчення природних ресурсів і природних умов Карпат дає змогу раціональніше їх використовувати.

З'ясуємо, у чому ж краса цього мальовничого краю?

IV. Вивчення нового матеріалу.

1.Перегляд презентації на тему: «Українські Карпати»

за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=WblyuNsNYwA

2.Завдання для учнів:

(поділ класу на 4 групи)

- користуючись інтернет – ресурсами, картами, атласами підготувати повідомлення:

1) Походження гір;

2) Геологічна будова карпат;

3) Клімат карпат;

4) Водні ресурси Карпат;

 (учні готуються, і по черзі розповідають)

3.Завдання для учнів:

- переглянути відеоролик, виписати рослини та тварини Карпат.

(заданная виконати на блозі вчителя за посиланням http://geografikinna.blogspot.com/p/blog-page_26.html)

 V. Закріплення нових знань.

1. Заповнити тест на блозі вчителя на тему: «Українські Карпати»

1. Найвища точка Карпат:

а)г. Сивуля;  б)г. Говерла;     в) Піп-Іван.

2.  За утворенням Карпати:

а)складчасті;    б)складчасто-брилові; в)вулканічні.

3.   За висотою Карпати:

а)високі; б)середньо високі; в)низькі.

4.   Як називають безлісі вершини Карпат:

а)яйли;б)долини; в)полонини.

 5. Найбільш високогірне озеро Карпат:

а)Несамовите; б)Синевир; в)Бребенескул.

6.  Гірський масив, у якому знаходиться г. Говерла:

а)Чивчинський б)Чорногорський; в)Рахівський.

7. Озеро Синевир знаходиться на висоті:

 а)989 м; б)938 м; в)968 м.

8.  Українські Карпати утворилися близько:

а)32 млн років; б)35 млн років; в)25 млн років.

9. Рослини-релікти:

а)дуб скельний;    б)тис ягідний; в)бук лісовий.

V. Підсумок уроку. Виставлення оцінок.

У чому ж краса і особливість Карпат?

VI. Домашнє завдання.
1. Опрацювати параграф ___ підручника.
2. Підготувати проекти на тему: «Я мандрую Карпатами»

 

 

 

docx
Додано
19 лютого 2018
Переглядів
3327
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку