Урок з інтегрованого курсу "Я досліджую світ"

Про матеріал
Урок підготовлено у формі теоретичного і практичного дослідження. Другокласники не тільки самостійно вивчають будову рослин, які оточують їх у класній кімнаті, вчаться визначати органи рослин не тільки на малюнку, а і вживу, коли торкаються, роздивляються у мікроскоп та лупу. Діти працюють над поняттями "насіння" та "плід", які часто плутають, навіть, учні середніх класів. Але після практичної роботи та досліджень другокласники вміло використовуватимуть отримані знання у житті. Багато уваги на уроці приділялось безпечній поведінці другокласників у довкіллі. Особиво роботі з попередженням отруєнь насінням та подами.
Перегляд файлу

ТИЖДЕНЬ  4 «ЗМІНИ»

Я  досліджую світ

2 клас

       Урок № 12

  Тема.  Плоди та насіння. Практична робота  «Досліджуємо рослини»

Мета: сприяти формуванню поняття «плід», «насіння», розпізнавати органи рослин, класифікувати за певними ознаками рослини  своєї місцевості, розвивати потребу досліджувати їх; розвивати вміння досліджувати рослини своєї місцевості, знання про лікарські та отруйні рослини, вчити використовувати знання у життєвих ситуаціях, розвивати спостережливість і кмітливість; вміння користуватися  приладами, за допомогою яких досліджують природу (мікроскоп); формувати потребу у пізнанні природи, розвивати критичне мислення, виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання бути обережним

Обладнання: таблиця «Рослини» та презентація «Плоди та насіння», дидактична гра «Згрупуй», мікроскоп, гербарій.

Тип уроку: урок-дослідження. Розвитку критичного мислення

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. РАНКОВА ЗУСТРІЧ   «Зміни»

«Чи змінить добро твоє життя?»

А) Вітання – гра «Усмішка»

- Добрий ранок! Всім привіт!

Хай почує цілий світ!

Другокласник тепер я,

В класі ми одна сім'я!

Ранкову зустріч розпочинаємо.

Всім успіхів у навчанні бажаємо!

  • Покажіть «сонечку», який у вас настрій. Поясніть свій вибір.

Б) Обмін інформацією - «Чи змінить добро твоє життя?»

 (с.30-31, «Ранкові зустрічі .2 клас»)

*Вправа «Погода»

Ми повинні все знати,

Про погоду прошу  розказати.

 - Яка пора року? Якій місяць? Яке число?Який день тижня? Яка погода?

Цікава інформація

27 вересня -  якщо піде дощ, буде наступний рік урожайний

  Гуси високо летять по небу – прикмета, що навесні буде найбільше водопілля, і навпаки

  На Воздвиження дме холодний вітер – прикмета, що літо буде теплим

*Вправа «Питання-відповідь»

- Чому зло і добро завжди поряд?

- Що таке добро? Доброзичливість, ввічливість, повага, милосердя

- Що таке зло?Насильство, скупість, байдужість, грубість, підлість.

- зло-негативні сторони людського життя і спілкування

В)Групова робота -  «Намалюйте добро»

- Перетворіться на чарівників, зробіть злих казкових героїв добрими

І група – гарний вчинок

ІІ група – допомога

- Чи легко впорались із завданням?

- Як змінилась казка без зла?

- Чи змінило добро життя героїв?

Г) Теми для щоденника вражень

Для мене добро – це.…

Я буду добрим до…

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МОТИВАЦІЯ

- Сьогодні ми дізнаємось, якими бувають плоди і  насіння рослин, попрацюємо з мікроскопом, гербарієм, навчимося розрізняти органи рослин

ІV. РОЗМИНКА(актуалізація знань)

Прийом «Мозковий штурм»- с. 19

- Роздивіться малюнки. Що зображено? Назвіть рослини і плоди.

- Пригадайте все, що ви знаєте про рослини, складіть ментальну карту.

- Які органи рослини вам відомі?

V.ОБГРУНТУВАННЯ ЗДОБУВАННЯ ЗНАНЬ

Встановіть зв'язок з життям: для чого нам треба знати плоди і насіння?

Вправа «ЗХзД»

- Запишіть у табличку, що ви вже знаєте про плід, що хочете дізнатися?

- Як ви розумієте слово «плід»?

VІ.УСВІДОМЛЕННЯ ЗНАНЬ

А)Перегляд презентації «Плоди та насіння»

Вправа «Кошик запитань»

- Які запитання виникли?

- Що таке плід?

Плід – запліднена квітка, орган квіткових рослин.

Насіння – орган квіткових рослин - банк поживних речовин, засіб відновлення

Б)Практичне дослідження у групах «Органи рослин»

- Уважно роздивіться рослину та запишіть її органи на листку зі схемою. Перевірте один у одного.

Метод «Акваріум»

- Який з органів для рослини найважливіший, чому?

В) Вправа «Кола по воді»- «Криголам»

- Доберіть до кожної букви слова «плід»  слово-ознаку

П – пахучий

Л –летючий

І – інтересний

Д - добрий

Г) Метод «Графічний редактор «Фішбоун»» - Чи потрібне насіння рослині?

- Доведіть свою думку, використайте факти з Довідника, з Енцикопедії,  з підручника «ЯДС»

Метод «Прес»

Я вважаю, що …

Тому, що…

Наприклад,….

 Отже, …

Гра «Займи позицію»

- Плоди корисні чи шкідливі?

Висновок:

!Не буде плода, зникнуть рослини

Робота з підручником - читання з маркуванням, обговорення раніше невідомого

- Який висновок можемо зробити?

Хвилинка безпеки

- Роздивіться насіння і поди. Які з них вам відомі? Які ні? Чим може закінчитися бажання скуштувати невідоме насіння чи плід?

Висновок:

Будьте обережні: не збирайте і не їжте незнайомі гриби і плоди рослин! Висновок: щоб не захворіти, завжди треба їсти достатньо овочів і фруктів, джерело вітамінів. Бути обережними з отруйними рослинами.

VІІ. РЕФІЛЕКСІЯ

- Чи справдились результати-бажання?

- Запишіть у табличку, що дізнались про плід і насіння?

Вправа «Рюкзачок»

- Що потрібно у житті вже сьогодні?

- Що знадобиться  у майбутньому?

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 січня 2020
Переглядів
2083
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку