Урок з історії 6 клас Тема: Фінікія. Фінікійська колонізація. Карфаген. Алфавіт. Ізраїльсько-Іудейське царство

Про матеріал
Урок 19- 20 6 клас Тема: Фінікія. Фінікійська колонізація. Карфаген. Алфавіт. Ізраїльсько-Іудейське царство Очікувані результати: Після цього уроку ви зможете:  показувати на карті фінікійські міста-держави, кордони Ізраїльсько- Іудейського царства, напрямки фінікійської колонізації;  називати хронологічні межі розквіту Ізраїльсько- Іудейського царства;  характеризувати діяльність Соломона;  оцінювати внесок фінікійців та Ізраїльсько- Іудейського царства у світову культуру;  пояснювати поняття «колонізація», «колонія», «метрополія». Обладнання: Підручник «Всесвітня історія. Історія України» Н. М. Сорочинська, О. О. Мартинюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019; атлас 6 клас.
Перегляд файлу

Урок 19- 20

6 клас

Тема: Фінікія. Фінікійська колонізація. Карфаген. Алфавіт. Ізраїльсько-Іудейське царство

Мета:    

- ознайомити учнів з природно-географічними умовами розвитку  Фінікії, повсякденним і господарським життям, визначити період появи та розквіту фінікійських міст-держав, з’ясувати основні винаходи та досягнення фінікійців у писемності, розкрити причини колонізації  та її значення;

- ознайомити учнів з історією фінікійських міст-колоній та Ізраїльсько- Іудейського царства;

- визначити  на карті місце розташування фінікійських міст-держав та Ізраїльсько- Іудейського царства;

- розвивати інформаційно-пізнавальні компетентності (вміння самостійної роботи з різними джерелами інформації, аналізувати факти та явища, робити висновки та узагальнення), комунікативні компетентності (вміння висловлювати власну думку, аргументувати свою позицію, представляти дослідження аудиторії), соціальні компетентності (вміння співпрацювати в групі для вирішення завдання), полікультурні компетентності (розуміти значення культурних досягнень інших народів);

- формувати ціннісне ставлення особистості до себе, розуміти власну значимість у сучасному світі, роль навчання у досягненні своїх цілей , поважати думку оточуючих,  духовні надбання  народів;

- розвивати вміння працювати з картою та історичними джерелами.

Очікувані результати:

Після цього уроку ви зможете:

  •  показувати на карті фінікійські міста-держави, кордони  Ізраїльсько- Іудейського царства, напрямки фінікійської колонізації;
  • називати хронологічні межі  розквіту   Ізраїльсько- Іудейського царства;
  •  характеризувати діяльність Соломона;
  •  оцінювати  внесок фінікійців та Ізраїльсько- Іудейського царства у світову культуру;
  • пояснювати поняття «колонізація», «колонія», «метрополія».

Обладнання:  Підручник «Всесвітня історія.  Історія  України»  Н. М. Сорочинська,

              О. О. Мартинюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019; атлас 6 клас.

Тип уроку: урок вивчення нових знань

Основні дати і події:  ІІ тис. до н.е – заснування міст-держав у Фінікії

Основні терміни і поняття: «колонія», «колонізація», «метрополія»

 

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  Репродуктивна бесіда

  • Охарактеризуйте природні умови Межиріччя.
  • Хто такі шумери і якими були досягнення їхньої цивілізації?
  • Чим уславився цар Хаммурапі? Інтереси яких суспільних груп Вавилону обстоювали закони Хаммірапі?

 

 

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬУЧНІВ

Бесіда

1. Як ми дізнаємося історію тієї чи іншої країни?

2. Пригадайте , якими були природні умови й географічне положення Єгипту та Дворіччя?

 

ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

(Частина 1)

План

1. Фінікія. Природно-географічні умови розвитку. (К/К) (ІІ тис. до н.е – заснування міст-держав у Фінікії)

Робота з підручником

Стор. 72

2. Основні заняття фінікійців:

Робота з підручником

Стор. 73

 а. садівництво (виноград та оливкові дерева, кедрові та дубові ліса);

 б. торгівля – найбільші торгові міста Бібл, Тир, Сидон (К/К) (торгували з такими країнами: Дворіччя, Єгипет, Греція, Ізраїль, Урарту, Сирія; продавали: вино, оливкову олію, пурпуровий одяг, скляний посуд, кедрову деревину; купували: вовну, пшеницю, вишуканий одяг, коней, мулів, овець, кіз, рабів);

 в. ремесло (ювеліри, ливарники, будівельники, ткачі, різьбярі по дереву та слоновій кістці, скло різних сортів: від темного і непрозорого до прозорого, кораблебудівництво);

 г. мореплавство (заснування колоній);

Робота з словником

Колонізація – переселення та освоєння вільної території.

Колонія   поселення людей, які переселилися з іншої країни.

Метрополія – місто, яке  заснувало колонію.

3.  Фінікійський алфавіт. (наприкінці ІІ тис. до н.е.)

Робота з підручником

Стор. 74

(Частина 2)

План

  1. Виникнення Ізраїлю та Іудеї. (на межі ХІ-Х ст. до н.е.)

Робота з підручником

Стор. 74

  1. Ізраїльсько-Іудейське царство за часів Давида й Соломона.

Робота з підручником

Стор. 75

а. Давньоєврейське царство;

б. Давид (1000-965 р. до н.е.);

в. «Золоте правління» Соломона (965-928 р. до н.е. – розширив та зміцнив країну, побудував відомий Єрусалимський храм, Єрусалим став політичною та релігійною столицею євреїв).

  1. Занепад та розпад Ізраїльсько-Іудейського царства

Після смерті Соломона держава  розпалася  на  дві  частини: Ізраїль та  Іудею. Північні єврейські племена відокремилися та створили своє власне царство – Ізраїль із центром у місті Самарія. Спадкоємці Давида правили в Іудейському царстві, столиця Єрусалим. Довготривала війна між ними послабила обидві країни, і вони стали легкою здобиччю для завойовників.

У  VIII ст. до н.е. Ізраїльське царство завоювала Ассирія .

У  VI ст. до н.е. Іудейське царство завоювало Ново-Вавілонська держава.

Наслідком загибелі Іудеї та Ізраїлю стало розселення євреїв по різних регіонах Римської імперії у ІІ ст. до н.е. .

 

  1. Пророки та Релігія давніх євреїв

Давні євреї вірили тільки в одного бога   Яхве.  Історію  єврейського народу викладено  в  Біблії.  Біблія – це     «книга книг». Згідно Біблії, заповіді Бога єврейському народу приніс пророк Мойсєй. Вони були  висічені на скрижалях - камінних плитах. Біблія  поділяється  на дві частини:  Старий  Заповіт  і  Новий Заповіт.

Робота з словником

Біблія (від грецького — збірка книжок) — Святе Писаніе, священна книга усіх християн, у якій викладено історію створення Богом Всесвіту та людини.

Найдавнішою частиною Біблії є Старий Заповіт, що містить перекази стародавніх євреїв,  роздуми мудреців, розповіді про закони та звичаї.

 

Робота з підручником

Стор. 75

 

V.ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Історичний диктант ( так /ні)

  1.     Фінікія розташована на східному березі Середземного моря?
  2.     Найбільшими містами Фінікії були Тір, Бібл та Сидон?
  3.     Основним заняттям фінікійців було рибальство?
  4.     Перші колонії засновували євреї?
  5.     Алфавіт – це заслуга фінікійців?
  6.     Історія єврейського народу записана у Новому Заповіті?
  7.     Засновником Ізраїлю був  цар Давид?
  8.     Розквіт Давньоєврейської держави відбувся за царя Соломона?
  9.     Давні євреї вірили в багатьох богів?
  10. Єрусалим – це столиця Іудейського царства?
  11. Біблія – це священна книга євреїв та християн?

 

VІ. ДОМАШНЄ  ЗАВДАННЯ

Опрацювати матеріал 14 параграфа підручника.

 

docx
Додано
28 листопада 2019
Переглядів
4474
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку