Урок з курсу "Я у медіапросторі" на тему "Книга-джерело знань"

Про матеріал
Розробка уроку з курсу "Я у медіапросторі" для учнів початкових класів на тему "Книга-джерело знань"
Перегляд файлу

Розробка уроку

                                      Книга -  джерело знань

Мета. Зацікавити учнів та дати відомості про книгу – історичну пам’ятку людства, історію її виникнення та розвиток книгодрукування Україні; спонукати дітей до обміну враженнями про улюблені твори, розвивати креатині здібності, логічне мислення, усне мовлення школярів; популяризувати книгу – носія інформації;  виховувати читацькі інтереси.

 

Обладнання: інтерактивна дошка, відеопрезентація,  мультф.?виставка сучасних книжкових видань, вислови про книжку.

Методи роботи: «Мікрофон»,  кросворд, створення книги «Тарасове гульбище», робота в групах.

                                       Хід уроку

I. Організація класу до уроку, емоційна розрядка учнів.

"Вітання". Діти стоять у колі, кожен з учнів називає своє ім’я так, як йому подобається, щоб його називали; говорить слова-вітання, „ввічливі слова”.

Учитель:

Давайте привітаємось,

Давайте посміхнемося,

Давайте в очі глянемо,

І нам тепліше стане.

Раз рука,два рука,

Раз плече, два плече.

Голова вліво, вправо подивилась,

Посміхнулась, привіталась.

 

         ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

        Розшифрування

 

                                                     

 

                                 ________

Картинки по запросу кіноКартинки по запросу навушникиКартинки по запросу інтернетКартинки по запросу телефонКартинки по запросу інтернетКартинки по запросу журнали

Похожее изображениеКартинки по запросу телефонОрганізація процесу випуску номера газети – Частина 2Картинки по запросу радіоОрганізація процесу випуску номера газети – Частина 2Картинки по запросу кіно 

 

                                      

 

                                    Картинки по запросу планшет     Картинки по запросу журнали    Картинки по запросу навушники Картинки по запросу журнали    Картинки по запросу магнітофон !

 

Картинки по запросу навушники

Картинки по запросу кіно

Картинки по запросу телефон

Картинки по запросу інтернет

 

Картинки по запросу інтернет

Картинки по запросу журнали

Організація процесу випуску номера газети – Частина 2

Похожее изображение

Картинки по запросу радіо

Картинки по запросу телефон

Картинки по запросу кіно

Картинки по запросу магнітофон

Картинки по запросу планшет

А

Д

Г

И

К

Н

 

Е

О

Р

Л

Ж

Ь

З

 

                                   Книга – джерело знань!

         -  Уважно прочитайте вислів  і прокоментуйте його. (метод «Мікрофон»)

  • Уявіть на мить, що сталося б, коли зникла б книжка з людського життя.
  •       Чому, на вашу думку, виникла в людей потреба щось записувати?
  •       Які книжки викликають у вас інтерес?

 

 ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

Що ж таке книга? Книга – це велике диво, створене людиною. Ще не вміючи читати, ми розглядали малюнки до казок, слухали цікаві історії, які читали нам мами. Щодня ми маємо справу з книгою в школі та вдома. Про все ми дізнаємося з книг. За допомогою них ми можемо зазирнути у майбутнє, дізнатися, як жили у сиву давнину, якими були древні цивілізації. Якою ж була перша книга? Чи було її надруковано, чи написано від руки, з чого її було зроблено? Ось про це і піде мова на сьогоднішньому уроці. На якому ми розглянемо такі питання: 1. «книги – камені» 2. «книги – стрічки» 3. «книга з воску» 4. «книга зі шкіри» 5. «берестяна книга» 6. «книга з паперу» 7. Першодрукар Іван Федоров

III. Вивчення нового матеріалу.

1.Учитель. Люди захотіли залишити для нащадків власний досвід, здобутий у процесі праці й творчості. Надзвичайно різноманітними, винахідливими, цікавими були перші спроби запису людських досягнень. Книжка має довгу та цікаву історію виникнення, розвитку, вдосконалення. Процес її народження від давнини й до нашого часу був надзвичайно кропітким і тривалим. Це глиняні таблички, сувої папірусу, пергаменти (учитель демонструє фотографії давніх книжок).

Тривалий час книги писалися від руки – це рукописи.

2. Відеопрезентація

  1. Об’єднання учнів в 4 групи та складання висловлювань про книжку. Завдання: користуючись  словами, які є  на партах у довільному порядку скласти висловлювання про книжку, послідовно наклеїти їх і зачитати.

Книги — це ріки, що напоюють моря. Ярослав Мудрий.

Є у мене товариші вірні — книжки добрії. М. Грушевський

 

Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу, - це джерела мудрості.

                                                                                Нестор Літописець.

Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

                                   І.Франко

4. Перегляд мультфільму «Фантастичні книги, що літають»

У 2011 р. в США був створений чудовий мультфільм «Фантастичні літаючі книги містера Морріса Лессмора», що відразу ж став лауреатом багатьох премій, у тому числі «Оскара»-2012 у категорії «Кращий анімаційний короткометражний фільм».

З головним героєм Містером Морісом ви потрапите у дивовижну країну, де населення складається з ... живих книг. Кожна з них індивідуальна, з власним характером,  унікальними рисами, неповторною обкладинкою або зовнішністю. І кожній хочеться, щоби про неї дбали, згадували і, зрозуміло, читали…

 

5.Створення власної книги «Тарасове гульбище» за віршованим твором вчителя української мови та літератури Боровик Галини Іванівни

Завдання:-  відтворити твір.

         - презентувати творчу роботу

IV. Підведення підсумків уроку.

Крапля довбає камінь не силою, а частим падінням, так людина стає вченою не силою, а частим читанням.(Овідій).

  •       Озвучте головну думку даного висловлювання.

V. Завдання додому.  «Подарую книгу  другові»

Використана література:

https://www.youtube.com/watch?v=m7rgr9pAJCg

Джерело: http://dovidka.biz.ua/vislovi-pro-knigu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

 

doc
Додано
21 січня 2020
Переглядів
791
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку