Урок з курсу ЯДС на тему "Тварини взимку"

Про матеріал
Даний конспект допоможе сформувати в учнів уявлення про те, як зимують звірі, ознайомити з середовищем,способом життя тварин; розвивати мислення, увагу, збагачувати словниковий запас; виховувати допитливість, любов до тварин, що мешкають у лісах.
Перегляд файлу

Підготувала

вчителька Ценівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Кобрин З. А.

Конспект уроку

з «Я досліджую світ» (за підручником І. І. Жаркова)

2 клас (1 частина)

Тема. Тварини взимку

Мета:

навчальна: сформувати в учнів уявлення про те, як зимують звірі, ознайомити з середовищем, 

                      способом життя тварин;

розвивальна: розвивати мислення, увагу, збагачувати словниковий запас;

виховна: виховувати допитливість, любов до тварин, що мешкають у лісах.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: презентація, сонце з сніжинками на промінцях, конверти із завданнями, відеоролик, картки з назвами тварин, сигнальні фішки, тести.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

 1. Привітання (слайд 1)

 Пролунав дзвінок.

 Починаємо урок.

 Працюватимем старанно,

 Щоб почути у кінці,

 Що у нашім другім класі

 Діти просто молодці!

 

А щоб урок пройшов наш гарно

Пригадаймо правила

Якими повинні бути діти на уроці? (слайд 2)

Уважними

Розумними

Організованими

Кмітливими

2. Перевірка готовності до уроку

ІІ. Підсумки спостережень за змінами в природі

За даними метеоцентру на сьогоднішній день в нашому класі очікується такий прогноз погоди: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, опади у вигляді великої кількості посмішок і блискавки від сяяння розумних оченят.

-    А яка погода сьогодні за вікном?

Вправа «Погода» (слайд 3)

— Яка зараз пора року?
— Який місяць?
— Яке число?
— Тепло чи холодно надворі?
— Який стан неба?
— Яка температура повітря?
— Чи були сьогодні протягом дня опади?

(Учні записують спостереження в класний і індивідуальний календар спостережень.)

 

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

Подивіться на дошку, що ви там бачите? (Сонце)

Так, це сонце! А хто уважний і помітив щось не те?

Молодці, у сонця промінці в сніжинках і тому воно не посміхається і просить вашої допомоги! Давайте допоможемо сонцю повернути промінці. Своїми знаннями ми допоможемо йому зігріти нас! За кожною сніжинкою заховалося завдання і якщо ми його виконаємо, сонце відкриє свої промінці!

Діти, скажіть, яка зараз пора року? Правильно, зараз господарює зима.

Доведіть мені, що зараз зима! Які ознаки зими ви знаєте?

І перше завдання таке

  1. Вправа «Так чи ні?» (слайд 4)

Сонце стоїть низько на небосхилі? (так)

Річки та ставки вкрились льодом? (так)

Повітря надворі тепле? (ні)

На землю падає сніг? (так)

Розумнички, ви уважні і тому перший промінчик звільнився від крижаної сніжинки. Йдемо далі!

Безумовно, зміни в неживій природі вплинули і на життя тварин.

  1. Відеоролик про тварин взимку (слайд 5)

Про кого цей фільм? Правильно про звірів!

ІV. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 6)

Так про кого сьогодні на уроці буде йти мова? Правильно про звірів взимку.

І сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, який спосіб життя ведуть звірі взимку, як змінюється їх зовнішній вигляд, чим живляться взимку!

А щоб дізнатися, як саме ми вирушаємо в уявну подорож до зимового лісу і там на вас чекають наступні завдання (слайд 7)

V. Вивчення нового матеріалу

Діти, по дорозі ми зустріли зайця, лисицю, ведмедя, вовка, а яких звірів ми можемо зустріти в наших лісах взимку?

І ось настав час для наступного завдання.

  1. Робота з випереджувальним матеріалом (слайд 8, 9, 10, 11, 12, 13)

Кожен з вас готував цікаві факти про звірів, а про яких ми зараз дізнаємось, якщо відгадаємо загадки! Будьте уважні і слухайте!

(Діти слухають загадку і відгадують її. Після цього, дитина, яка мала випереджувальне завдання про цю тварину, коротко розказує цікаві факти)

1.Хвостик короткий, чотири копита

Великі вушка, рухається швидко   (Козуля) (слайд 8)

2.Вдалині посеред ночі

Засвітились хижі очі.

Від його пісень у звірів

Морозець біжить по шкірі. (Вовк)(слайд 9)

3.До пухнастого хвоста

Личить шубка їй руда.

Як рушає полювати,

Не виходить зайчик з хати. (Лисиця) (слайд 10)

4.Ця свиня щетину має,

В лісі жолуді шукає,

Хижий, лютий пан іклан

Називається…(кабан).(слайд 11)

5.Жовта блискавка невпинна

Між деревами пролине,

З гілки плигає на гілку

Ця мала руденька…(білка).(слайд 12)

6.Куций хвостик, довгі вушка,

Шерсть м’якенька, як подушка.

Скаче вгору, наче м’ячик.

Хто це, діти? Сірий…(зайчик).(слайд 13)

Молодці, ви дуже гарно підготувалися і це завдання зараховане і сонце звільнилося від ще однієї крижаної сніжинки!

  1. Робота з підручником (с.117) (слайд 14)
  2. Робота в групах «Хто чим живиться?» (слайд 15, 16)

( Діти отримують конверт, в якому є малюнки тварин і різних видів кормів. Діти повинні встановити відповідність між ними.)

Молодці гарно справились, ще один промінчик засвітив!

       4.Вправа «Четвертий зайвий» (слайд 17)
Ведмідь, вовк, лисиця, заєць (Ведмідь єдиний впадає у сплячку.)
Вовк, лисиця, лось, оленя. (Оленя — дитинча, усі решта — дорослі.)
Кішка, ведмідь, заєць, білка (Кішка — свійська тварина, усі решта — дикі.)

І знову сонце засвітило нам ще одним промінчиком.

       5. Робота з підручником (с. 118) (слайд 18)

Ми з вами багато попрацювали, але у сонечка залишилось ще одне завдання, якщо ми його виконаємо воно засяє і посміхнеться нам!

       6. Робота в групах (слайд 19, 20)
Кожна група отримує картки із назвами тварин: білка, бобер, їжак, кріт, лисиця, лось, миші, ведмідь, кабан, вовк, заєць, хом’як

Розподіліть тварин на 3 групи.

Роблять запаси

 Впадають у сплячку

Шукають корм у природі

білка
бобер
миші
кріт

їжак
хом’як
ведмідь
кажан

заєць
лось
кабан
вовк
лисиця

Сонце ще тепліше нам засвітило, бо своїм правильно виконаним завданням, ми розтопили ще одну сніжинку на його промінчику.

VІ. Закріплення засвоєних знань, умінь і навичок

  1. Фізкультхвилинка (слайд 21)

   Сірий зайчик сів і жде, ( Присісти. )

   Спритно вушками пряде. ( Прикласти долоні до голови і рухати ними, ніби зайчик вухами. )

   Зимно зайчику стоять, ( Стати, імітувати холод. )

   треба трошки пострибать.

   Скік-скок, скік-скок, ( Пострибати, як зайчик. )

   треба трошки пострибать.

   Скік-скок, скік-скок, ( Пострибати, як зайчик. )

   Треба трошки пострибать.

 

  1. Гра «Хто що робить узимку?» (слайд 22)
    Кожен учень має три сигнали: чорний — спить, червоний — відлітає в теплі краї, синій — зимує в нас.
    Матеріал для гри: сойка, вовк, вуж, жайворонок, лисиця, джміль, білка, борсук, заєць, жаба, ластівка, снігур, косуля, кабан, павук, ведмідь, голуб.

    3.  Тестування (слайд 23)

1) На зиму змінює хутро
а) ведмідь;
б) заєць;
в) борсук

2) У зимову сплячку впадає
а) білка;
б) ведмідь;
в) вовк

3) Хто пробуджується взимку для народження дитинчат?

а) ведмедиця

б) білка

в) миша

4) На дрібних тварин полює

а) дикий кабан

б) лисиця

в) олень

5) Що не роблять звірі, які не впадають у сплячку?

а) намагаються заснути

б) живляться запасами кормів

в) бродять у пошуках їжі

6) Яка тварина добуває їжу з-під снігу, поїдаючи жолуді, комах, мишей?

а) заєць

б) козуля

в) дикий кабан

 

Ось і виконали ми всі завдання і сонечко засяяло яскраво і воно трохи зігріє наших тваринок і нас з вами!

VІІ. Підсумок уроку

Ну що ж, наша подорож лісом завершилася і настав час з’ясувати, які знання ви здобули.

 

  1. Гра «Мікрофон» (слайд 24)

Що запам’ятали?

Що нового дізналися?

 

  1. Рефлексія. «Закінчи речення» (слайд 25)

 «Сьогодні на уроці я … .»

 

VІІІ. Домашнє завдання (слайд 26)

Пригадати казки і мультфільми в яких розповідається про зимове життя звірів!

 

docx
Додано
9 січня 2022
Переглядів
886
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку