Урок з літературного читання 2 клас "Урок - гра "Казка вчить як на світі жить"

Про матеріал
Урок-гра з літературного читання "Казка вчить як на світі жить" . Підсумок до теми"Українські народні казки"
Перегляд файлу

Літературне читання      2 клас

Тема:    Урок – гра «Казка вчить, як на світі жить».

Мета:  Підтримувати інтерес дітей до казки. Закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казку. Розвивати память , спостережливість. Викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.

Обладнання: Виставка дитячих книжок з казками, виставка дитячих малюнків-ілюстрацій до казки « Колобок»,  кросворд, ілюстрації до українських народних казок, презентація «Казка вчить, як на світі жить»,  смайлики для оцінювання роботи на уроці.

                                       Хід уроку

  1.           Організація класу до уроку
  •              Прослухайте вірш А.Костецького і скажіть, про що ми будемо говорити на уроці.

За голубими вітряками,

Де скачуть коники баскі,

Десь у дворі під лопухами,

Живуть бабусині казки.

Вони стрічають ранки з птаством,

Дощем напоюють садки,

А вечорами ходять пасти

По небу синьому зірки.

І гарно їм у світі жити

У теплій тиші запашній,

Бо їхній дід – вусате жито –

Для них нашіптує пісні,

А їхня мама – біла хмара –

Охороня від спеки їх,

Сестрички – квіти різнобарвні –

дарують їм веселий сміх.

А ніч, коли злітає з неба

І заглядає до вікна, -

тоді казки спішать до тебе

І світяться до ранку в снах…

ІІ Актуалізація опорних знань.

  •              Перед вами виставка книг. Це казки. Але вони розділені на дві групи. Що це за групи? Чому я їх так поділила?

- Які казки ми називаємо народними? А які авторськими?

- Народні казки теж можна поділити на декілька видів. Насамперед це казки про тварин, які вважаються найдавнішими зразками усної народної творчості. Ці казки вам читали мами, переповідали бабусі. Це «Колобок», «Рукавичка», «Коза-дереза», «Колосок».

  • У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.

           ІІІ Перевірка домашнього завдання

  1. Виразне читання казки «Лисичка – сестричка»
  2. Переказ казки по малюнках.
  3. Підсумок:
  • Якою показана лисичка у казці?
  • Чи подобаються вам вчинки лисички?
  • Чи відповідає зміст казки прислів’ю «Міняв тихо – виміняв лихо»?

          IV Домашнє завдання: намалювати малюнок до казки «Лисичка – сестричка»

Фізкультхвилинка

          V Робота над прочитаними творами

  • Казка – це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радості. Сьогодні наш урок складатиметься із завдань – запитань.
  1. Загадки:
  • Як знайшов він колосок,

Борошна змолов мішок –

Пиріжків напік і зїв,

Ледарів не пригостив               (Колосок)

  • Я – хоробрий лицар!

                     Нікого не боюсь!

                     Своєю булавою із нечестю я бюсь.

                    Хай невеличкий зростом,

                    Зате високий рід!

                    Хоча я з горошини

                     Та цар Горох – мій дід!                 (Котигорошко)

  1. Кросворд «Українська народна казка»

1). Герой казки про тварин, який втік від діда, баби…(Колобок)

Слайд1.

2). Імя хлопчика, врятованого від баби Яги гусенятком. (Телесик)  слайд 2

3) . Найпопулярніший персонаж українських народних казок про тварин (кіт)  слайд 3

4)Імя героя української народної казки, що народився з горошини (Котигорошко)   слайд 4

 

3.Гра «Виправ помилки»

В країні Навпакинії

Є місто Помилок.

На вулиці Безглуздості

 Живе казкар-дідок.

Свої казки розказує

 Він на ніч дітлахам...

А помилки ти виправиш,

Якщо побачиш, сам!

    Жили собі лід та жаба. Спекла якось жаба колосок. А він скік-поскік — та й утік!

    Зустрілися якось миска та бабка. Бабка й питає: «Як ти можеш в дір­ці шити? От я живу в ручці».

    Посіяв лід річку. Виросла річка велика-велика...

  • Жила-була на світі дівчинка. І звали її Зелена Шапочка. Покликала її тітонька і каже : «Дочко моя, Синя Кепочко! Сходи до дідуся і віднеси йому мяч  і кеди…»
  • «Жила-була коза. І було в неї семеро гарненьких маленьких кошенят…»

4.    Конкурс «Жарт за жартом»

1)  У відомій казці коза принесла козенятам:

а) молоко;

б) пепсі-колу;

в) жувальну гумку.

2)    Мишенят у казці «Колосок» звали:

а) Круть і Верть;

б) Стриб і Скок;

в) Гуп і Ляп.

3)    У відомій казці дід загубив річ, яка потім стала житлом для лісових звірів. Це була:

а) рукавичка;

б) шкарпетка;

в) сорочка.

4) Хатинка Баби Яги трималася на:

                                а)курячих ніжках;

                                б)слонячих вушках;

                                в) їжакових колючках.

5) У казці «Ріпка» останньою на допомогу прийшла:

                               а) кішка;

                               б)мишка;

                               в)собачка.

  1. До приходу Червоної Шапочки у будинок бабусі забрався вовк. Він:

                    а) ховався у ліжку;

                    б) грав на комп’ютері;

                    в) дивився телевізор.

  7) У казці «Коза-дереза» Коза говорила дідові неправду:

                                а) із скромності;

                                б) через вередливість;

                                в) тому що дотримувалася дієти.

VI.  Підсумок уроку

  • Ви гарно попрацювали, показали свої знання і уміння.
  • Оцініть свою роботу на уроці.

 

 

 

 

 

 

                                           Додаток

Кросворд «Українська народна казка»

1

4

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
2 березня 2019
Переглядів
2164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку