Урок літературного читання
2 клас
Тема уроку. Хто сильніший? Українська народна казка"Сонце, Мороз і Вітер".
Мета уроку. Формувати читацьку компетентність учнів, вдосконалювати навички виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження;
розвивати зв’язне мовлення учнів; збагачувати словниковий запас, розширювати їх світогляд;
виховувати толерантність, спостережливість, любов до ближнього.
Обладнання: презентація, ілюстрації народних і літературних казок, символи сонця, морозу, вітру, картки із словами для створення портрета героїв, смайлики настрою, смужки жовтого паперу.
Очікувані результати:
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Доброго дня. Рада всіх вітати я.
За вікном похмура погода і щоб вона не завітала до нас, привітаємось ось так.
Тепло своїх долоньок
Я друзям віддаю.
Урок новий цікавий
Я з радістю почну.
ІІ. Мовленнєва розминка.
ІІІ. Артикуляційні вправи
Чистомовка Слайд 2.
Шепче вітер"Ша –ша –ша
Шубу білочка знайшла!"
Шепчеш ти , шепочу я,
Шепче вітер"Ша – ша –ша".
ІV. Гра " З якої казки"
Ілюстрації казок "Івасик-Телесик", "Кривенька качечка", "Ріпка","Про двох цапків".
V. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми розпочинаємо нову тему. Як вона називається?Допоможе нам відгадка.
Загадка Прийшла до нас бабуся у білому кожусі.
Поля причепурила – пухнастим снігом вкрила.
Відгадайте, хто вона, ця бабуся чепурна? Зима.
А чи знаєте ви , якого кольору зима? Скільки кольорів у зими? Слайд 3 і 4.
А ці загадки підкажуть, з яким твором ми будемо працювати на уроці.
Слайд 5, 6,7. Рукавом махнув – дерева зігнув.
Без сокири і дрючків ставить міст через річки.
Хоч рук не має, а кригу ламає.
Передбачення
А чи знаєте ви, хто сильніший: Сонце, Мороз чи Вітер? А хочете узнати?
Тоді сідаємо рівненько,
слухаємо уважно,
працюємо старанно, активно.
VІ. Опрацювання казки "Сонце, Мороз і Вітер".
Послухайте казку і подумайте, що це за твір: казка чи оповідання?
Метод "Блискавка".
Назвіть героїв казки.
Діти самостійно вибирають собі роль за допомогою символів героїв казки.
7.Складання характеристики героїв казки.
Розташувати на дошці карточки із словами відповідно до символів героїв казки.
Ясний, пекучий, палючий, лагідний, ласкавий, тріскучий, сильний, холодний, теплий, круглий, студений, дощовий, сухий, поривчастий.
8.Творча робота.
- Подумайте, як змінилася б казка, якби чоловік сказав, що він побажав здоров’я Сонцю, Вітру.
VІІ. Рефлексія.
Вправа "Промені сонця".
Кожен учень прикріпляє жовту смужку-промінь до смайлика, що показує настрій.
Вправа"Закінчи речення".