Конспект уроку з використання інтерактивних технологій. Мета: ознайомити з чеською народною казкою; навчати стисло переказувати казку з творчим доповненням, визначати тему, головну думку, диференціювати ознаки доброго і лихого, удосконалювати навички свідомого виразного читання,розвивати мислення, увагу, пам'ять,виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, усвідомлення неминучої кари за вчинене зло.
Тема. Причина і наслідок. Чеська народна казка.
«Собаки, коти і миші».
Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками
народів Європи, ознайомити з чеською народною
казкою, навчати стисло переказувати казку з
творчим доповненням, визначати тему, головну
думку казки; формувати вміння зіставляти зміст
прочитаного з малюнками твору, диференцювати
ознаки доброго і лихого; удосконалювати
навички свідомого виразного читання; розвивати
мислення, увагу, уявлення, пам’ять; збагачувати
лексичний запас учнів; виховувати почуття
відповідальності за свої вчинки, усвідомлення
неминучої кари за вчинене зло.
Обладнання: політична карта світу, малюнки собаки,
кота, миші, краплинки, картки для групової
роботи.
Хід уроку
А) дихальні вправи.
Б)робота над скоромовкою.
В)Вправа «Зачаровані слова»
За допомогою ключового слова складіть нові
слова.
Л а с т і в к а
1 2 3 4 5 6 7 8
357 3451
457 32124
657 32678
754 12768
3)Перевірка домашнього завдання.
а)Бесіда.
-Хто є головним героєм казки «Виноград і змія»?
-Чому скінчилася дружба виноградаря і змії?
-Чого навчає нас ця казка?
б)Переказування казки.
2.Основна частина.
1)Повідомлення теми та завдань уроку.
2)Робота із заголовком.
-Прочитайте казку .Як ви думаєте, про що в ній
ітиметься?
-Хто є дійовими особами цієї казки?
-Що вам відомо про цих тварин?
-У яких стосунках вони перебувають в реальному житті?
-Чи дружать вони між собою?
3)Виразне читання вчителем.
-Чи сподобалась вам казка? Чим саме?
-Чи справдилися ваші передбачення щодо того, про що
казка?
4)Словникова робота.
А)Пояснення незрозумілих слів.
Б)Читання «луною» стовпчиків слів.
Собака зробили старий
Хвилина пишались вірний
Грамота стерегли найстарша
Людина служив чудесна
Порода заздрили найменший
5)Фізкультхвилинка.
6)Читання казки учнями.
Вправа «Краплинка».
7)Аналіз тексту з елементами вибіркового читання.
-Хто є дійовими особами казки?
-Хто дав собакам грамоту? За які заслуги?
-Що зробили коти? Чому? Доведіть словами казки.
-Хто знайшов грамоту в коморі?
-Що вирішили зробити миші? Прочитайте, як сказано
в тексті.
-Чому виникла війна між собаками, котами і мишами?
-Кому з героїв ви співчуваєте?
-Що ви запропонували б собакам, щоб ніхто не міг
викрасти грамоту?
7)Робота над структурою тексту.
8)Робота в парах.
Вправа «Дочитайте до кінця».
9)Робота в групах.
-З розсипаних частин утворіть прислів’я. Поясніть, як ви їх розумієте?
-Яке з прислів’їв найточніше передає головну думку казки?
10)Робота за малюнками. Стислий переказ тексту.
3.Заключна частина.
1)Вправа «Крісло автора».
2)Рефлексія.
Інтерактивний прийом «Мікрофон»
-З якою казкою ознайомилися?
-У якій країні побували?
-Назвіть героїв казки.
-Чого хотів навчити чеський народ цією казкою?
3)Домашнє завдання. Читати казку,переказувати.