Конспект уроку містить цікавий і змістовний матеріал до уроку читання, артикуляційні вправи, вправи для мовленнєвої розминки, Підібрані різні форми і методи роботи, що сприяють розвитку навичок виразного читання.
Тема: Уявлення про народну казку. Українська народна казка
«Рукавичка». Інсценізація казки.
Мета: вчити дітей сприймати казку, слухаючи читання вчителя
спостерігати за структурою і сюжетом казки, розкрити
зміст понять «герої казки», учити визначати головну
думку казки, формувати вміння виразно читати,
переказувати казку, зіставляти зміст прочитаного
тексту й ілюстрації, поглибити знання учнів про казку
як вид усної народної творчості; виховувати почуття
дружби.
Обладнання :картки для удосконалення навичок читання,
виставка книжок народних казок, ілюстрації до казки,
маски.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
2.Артикуляційні вправи.
а)Мовленнєва розминка.
б)Читання складів.
в)Робота над скоромовкою.
г)Вправа «Не розгубись»
-прочитати слова в порядку зростання номерів
Казка як жить світі на вчить
1 3 6 5 4 2
-Яке речення утворилося?
3.Основна частина.
а)Повідомлення теми та завдань уроку.
б)Актуалізація опорних знань.
Вправа «Асоціація»
-Які асоціації виникають у вас зі словом казка?
Бесіда про народні казки.
Читання тексту про народні казки.
-Які казки найдавніші?
-Пригадайте, які звірі й птахи є героями казок?
в)Вступне слово вчителя.
Загадка про рукавичку.
г)Читання казки вчителем.
-Чи сподобалася казка?
-Що вас зацікавило?
-Що вас здивувало?
д)Словникова робота.
Гра «Світлофор». Читання слів.
е)Читання ланцюжком.
є) Бесіда за змістом прочитаної казки.
ж) Вибіркове читання.
з)Вправа «Утвори пари».
-Чому герої казок отримали такі імена?
І)Робота з ілюстрацією.
-Розгляньте малюнки. Кого з героїв бракує?
Фізкультхвилинка.
м)Вправа «Встанови послідовність подій»
н)Робота в групах. Підготовка до інсценізації казки.
Р)Творча вправа «Пофантазуймо».
-Казка закінчується тим ,що тварини розбіглися.
Продовжте казку.
4.Заключна частина.
Інтерактивний прийом «Мікрофон»
-Яку казку читали?
-Чи є в неї автор?
-Хто є героями казки?
-Чи можна назвати їх друзями?
-Чого навчає нас ця казка?
5.Домашнє завдання.
Переказувати казку.