Урок з літературного читання в 2 класі "Як птахи мостять гнізда"

Про матеріал

Конспект уроку містить цікавий і змістовний матеріал до уроку читання. Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками народів Європи; навчати самостійно визначати дійових осіб казки, основну думку; формувати вміння аналізувати вчинки персонажів твору, робити висновки; удосконалювати техніку свідомого виразного читання, розвивати зв'язне мовлення,увагу,пам'ять, збагачувати лексичний запас школярів.

Перегляд файлу

Тема. Як птахи мостять гнізда? Англійська народна

            казка «Сорочаче гніздо».

Мета: продовжити ознайомлення учнів з казками

            народів Європи, ознайомити з англійською

            народною казкою, навчати самостійно визначати

             дійових осіб твору, основну думку, формувати

            вміння аналізувати вчинки персонажів твору,

            робити висновки; удосконалювати техніку

             свідомого виразного читання, розвивати зв’язне

            мовлення, увагу, пам’ять; збагачувати лексичний

          запас школярів; виховувати терпіння,

             наполегливість у здобутті знань.

Обладнання: політична карта Європи, малюнки пташок

             та їхніх гнізд, картки зі словами для

              характеристики персонажа.

                     Хід уроку

1.Вступна частина.

1)Організаційний момент.

2)Артикуляційні вправи.

а)Гімнастика для губ і язичка.

б)Розчитування за складовою таблицею.

в)Робота над скоромовкою.

г)Гра «Доповни слово»

3)Перевірка домашнього завдання.

Стислий переказ казки «Собаки , коти та миші».

2.Основна частина.

1)Повідомлення теми та завдань уроку.

2)Робота над загадкою і заголовком.

Як щось гарно заблищить,

Так вона туди й летить.

У гніздо несе оздоби,

Все красуні до вподоби.

-Що вам відомо про цю пташку?

3)Виразне читання вчителем першої частини.

-Чи справдилися ваші передбачення щодо того, про

що буде казка?

-Що вас здивувало? вразило?

4)Словникова робота.

Пояснення значення незрозумілих слів.

Читання стовпчиків слів «луною» за учнем

Давніх- давен                сорока

Попросили                      дрізд

Назбирала                      сова

Заприсяглася                 горобець

М’яко                        шпак

Нетерплячі              горлиця

Туркоче-торочить     пташки

4)Читання казки учнями у спосіб «Земля- небо».

5)Аналіз змісту казки з елементами вибіркового

читання.

-Хто є героями цієї казки?

-Як ви гадаєте, коли відбувалися події описані в казці?

-Що сорока вміла робити майстерно?

-Про що її попросили усі птахи?

-Хто з птахів відлетів першим? Прочитайте опис гнізда,

що , відтоді мостить дрізд?

-Хто недослухав пояснення наступний? Прочитайте опис гнізда сови.

-Хто відлетів після сови?

-Яке гніздо у горобця ? Прочитайте.

-Хто був наступним? Прочитайте опис гнізда шпака.

-Хто залишився останнім учнем сороки?

-Чи змогла вона навчитися мостити гніздо?

Прочитайте, як у казці сказано про горлицю.

-У чому заприсяглася сорока?

6)Фізкультхвилинка.

7)Робота в парах. Спостереження за характером сороки.

-Прочитайте слова. Оберіть ті, які вказують на те, якою була сорока.

Роботяща, недотепа, терпелива, брехлива, відповідальна, нетерпляча.

8)Гра «Де сорока?»

-Знайдіть і прочитайте речення, у яких є слово сорока.

8)Робота в групах.

-Чи були терплячими пташки, які звернулися до сороки з проханням?

-Подумайте, що було б , якби пташки були терплячими і дослухали розповідь до кінця.

-Продовжіть речення: «Бути терплячим означає …»

9)Робота над прислів’ями.

Визначення головної думки казки.

-Яка основна думка цієї казки? (Нетерплячий ніколи не стане гарним майстром)

10)Прийом «Дружня порада»

-Яку пораду ви б дали пташкам, які були нетерплячими і недослухали сороку?

11)Читання за особами.

3.Заключна частина.

1)Вправа «Крісло автора»

-Придумайте свій варіант закінчення казки, у якому б пташки навчилися мостити гарні гнізда.

2)Рефлексія.

Інтерактивний прийом «Незакінчене речення»

-На уроці мені найбільше сподобалося…

-Я вчився…

-Я дізнався….

-Казка вчить нас…

-Я зробив висновок, що….

3)Домашнє завдання.

Виразно читати казку за особами.

-

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Горон Марія
Додано
18 грудня 2018
Переглядів
574
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку