Урок з Літературного читання «З народного джерела. Народні дитячі пісні та малі жанри»

Про матеріал

Урок «Літературного читання» 2-й клас

Урок №15 (за підручником В.О.Науменко)

«З народного джерела. Народні дитячі пісні та малі жанри»

Тема: Скринька лічилок.

Мета: розширювати знання учнів про малі літературні жанри; ознайомити дітей з лічилками; удосконалювати навички виразного читання; розвивати зв'язне мовлення учнів, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов до рідної мови.

Перегляд файлу

Урок  «Літературного читання» 2-й клас

Урок №15 (за підручником В.О.Науменко)  

«З народного джерела. Народні дитячі пісні та малі жанри»

Тема: Скринька лічилок.

Мета: розширювати знання учнів про малі літературні жанри; ознайомити дітей з лічилками; удосконалювати навички виразного читання; розвивати зв'язне мовлення учнів, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: малюнки із зображенням природи, відео про лічилки.

                                          Хід уроку

I. етап до читання

1.Організація класу

Вчитель:

Всі прочули ви дзвінок

На улюблений урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка

А за ними і хлоп’ятка.

Ласкавинки посилаймо.

Працювати  починаймо!

  1. Дихальні вправи

Щоб ротик і язичок були на уроці слухняними, виконаємо зараз такі дихальні вправи:

  • 1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо.
  • 1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, ніби гасимо свічку.
  • 1,2,3 – вдихаємо повітря, 4 – видихаємо, показуємо, як із кульки виходить повітря.

 

  1.  Вправи на розширення кута  зору.
    • У вас на столі є кольорові листочки. На кожному з них є складова таблиця.
    • Візьміть листочок жовтого кольору. Зосередьте свій погляд на лінії. Намагайтеся побачити букви, які записані зліва і справа. Прочитаймо їх. (Так  читаємо ще складові таблиці на червоному і зеленому листочках

 

 

 

 

 

 

  1.               Перевірка домашнього завдання

Вчитель:    1) з яким видом жанру ми познайомилися на минулому уроці?

 2) вам сподобалося читати скоромовки?

 3)  чи придумали ви власну скоромовку?

5. Промовляння скоромовки

 РАК ТАТУСЬ ПРИНІС З КРАМНИЦІ

 РАЧЕНЯТАМ РАХІВНИЦІ.

  1. Бесіда
    • Що на вашу думку означає слово лічилка?
    • Обговорення малюнків з лічилками.

Фізкультхвилинка

ІІ. етап під час читання

  1.    Повідомлення теми уроку
    • Тож давайте познайомимося з лічилкою:

— Лічилка — це короткий віршик, що допомагає під час гри визначити чергу учасників. Із цією метою лічилку промовляють в особливому ритмі, що допомагає рахувати.

 

 

Вчитель рахує лічилкою:

Летів рій бджілок

зі ста лічилок.

Зійшлися діти,

давай лічити,

бо кожна бджілка,

немов лічилка:

кого укусить -

жмурити мусить.

  • Які лічилки ви знаєте?
  • Доберіть споріднені слова до слова лічилка. (Лічба, лічити.)

2. Опрацювання лічилок (с. 19)

— Прочитайте лічилку відповідно до знаків наголосу та пауз.

— Зверніть увагу на знаки наголосу й пауз у тексті. Вони визначають ритм: ділять рядок на дві частини.

— Показ відео про лічилки

3. Розучування лічилок зі слів учителя

Коза

                                 Раз, два, три, чотири

Козі дзвоника вчепили,

Коза бігає, кричить,

Просить дзвоник відчепить.

 

Півень

                                Стоїть півень на току

У червонім чобітку.

Будем півника просити:

— Ходи жито молотити!

III. етап після читання

1.  Закріплення вивченого матеріалу

 

  • Поділіться на групи та складіть лічилку
  • Перевірка лічилок
  • Промовляння лічилки з рухами:

http://image.slidesharecdn.com/random-150201155704-conversion-gate02/95/-11-638.jpg?cb=1422827906

 

IV. Підсумок уроку

  • З яким жанром усної народної творчості ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
  • Що сподобалося вам на уроці?
  • Яку лічилку ви запам’ятали?
  • Який настрій був присутній у вас?
docx
Додано
5 грудня 2018
Переглядів
3748
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку