Конспект уроку
математики в 2 класі
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників
Автор:
Байдан М. М.
вчитель початкових класів ЗОШ №4
м. Білгорода-Дністровського
2019 р.
Тема : Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 3. Порівняння задач за різним розташуванням множників .
Мета : Вправляти учнів у застосуванні випадків табличного множення числа 3 під час обчислювання прикладів, формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі, творчо працювати над задачею, доказово міркувати та пояснювати свої дії, удосконалювати вміння порівнювати вирази, знаходити периметр прямокутника, розвивати логічне мислення, увагу, виховувати бережливе ставлення до рідної природи.
Обладнання : мультимедійна презентація, індивідуальні картки.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу до роботи.
-Діти, сьогодні на уроці знадобиться нам такий вантаж:
математичні знання, світлий розум, кмітливість і хороший настрій.
Давайте посміхнемось один одному та будемо працювати.
II Мотивація навчальної діяльності
-Діти, урок у нас буде незвичайний. Ми відправимося у подорож до математичного лісу і допоможемо лісовим мешканцям легше пережити сувору і сніжну зиму. Під час подорожі ми будемо розв’язувати приклади на закріплення таблиці множення на 3, порівнювати вирази, розв’язувати
задачі.
ІІI.Перевірка домашнього завдання:
- Щоб нашій подорожі не заважав снігопад, перевіримо домашнє завдання
- Про що йшлася мова в домашній задачі?
Сашко купив набір кольорових олівців за 12 грн, а Миколка – 5 зошитів, по 3 грн кожний. Хто з хлопчиків заплатив більше? На скільки більше?
- Яке питання задачі?
- Як ви розв’язували задачу?
- Зачитайте відповідь задачі.
- Із записаних виразів виберіть той, який є розв’язком задачі.
3 х 5 3 х 5 + 12 3 х 5 – 12 3 + 5 + 12
90 35 66 0 4 18 52 30
IV. Індивідуальна робота за картками
3 х 9 + 12 = 39
3 х 8 – 15= 9
3 х 4 + 7 = 19
3 х 7 – 11=10
V. Актуалізація опорних знань
1. Повторення таблиці множення на 3
- Зникли хмаринки і визирнуло сонечко, але воно сумне. Давайте своїми знаннями розвеселим сонечко і тоді воно краще освітить нам лісову галявину. Нам потрібно повторити таблицю множення на 3.
Тренажери
2. Віршовані задачі
Сонечко виглянуло із-за хмарки, посміхнулося і пропонує вам розв’язати задачі
Йшли чотири
Кожен ніс по 2 мішки.
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків?
В кожну миску 3 котлети
Клала лиска Віолетта.
Мисочок у лиски 6
А котлет? Хто відповість?
Йшли 4 їжаки
Кожен ніс по 3 грибки.
Скільки всіх було грибків
В чотирьох цих їжаків?
Посадили білочки в лісочку
3 ряди по 8 дубочків,
Та не можуть полічить.
Нумо, діти, допоможіть!
Зайчик вуха насторожив,
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно.
В 7 зайчиків скільки є вух?
IV Контроль, корекція і закріплення знань
-Давайте згадаємо алгоритм написання цифри 3
(Цифра 3 має в своїй основі два на півовали: верхній і нижній. Пишеться безвідривно. Верхній півовал менший від нижного. Нижній торкається середини нижньої лінії клітинки.)
- Мандруємо далі, але на нашому шляху нова перепона – Баба Віхола.
Щоб її подолати, необхідно скласти і розв’язати задачу № 524
3. Розв’язування задачі № 528 ( в парах)
Пухова руденька шуба
Із сосни стриба на дуба
Хвіст у неї , як мітла,
А сама на зріст мала.
Очі сяють, як намисто,
Мов дві цяточки вогнисті.
В неї хата гарна, тиха,
Взимку повненька горіхів.
В лісі любить вона жити,
Відгадайте, хто це діти?(Білка)
-Давайте допоможемо білочці пережити холодну зиму, пригостивши її грибочками та горішками. А зможемо ми це зробити, коли попрацюємо в парах
4..Розв’язування задачі № 527
Л. – 8 шт. по 3 грн.
?
В. – 16 грн.
- Дайте відповідь на питання зірочки.
5.Робота з геометричним матеріалом
- Як ми можемо допомогти взимку нашим пернатим друзям?
( Зробити годівнички)
V. Підсумок уроку
- Чого навчились на уроці?
- Що сподобалось?
- Яке завдання було важко виконувати?