Тема: переставний закон додавання. Порівняння виразу і числа. Перетворення іменованих чисел. Складена задача на 2 дії
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про переставний закон додавання, уміння порівнювати вирази і числа; розв’язувати складені задачі на 2 дії; виховувати інтерес до математики.
Обладнання: роздатковий матеріал, картки, проектор.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Підручник: математика 3 клас Антоніна Заїка, Світлана Тарнавська.
Хід уроку
-
Організаційний момент
Добрий день, малече щира,
Хай живеться вам у мирі.
Хай луна дитячий сміх!
Почнемо урок для всіх!
-
Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні на уроці ми закріпемо знання та вдосконалимо навички додавання. Тож не гаймо часу – урок розпочинаймо!
-
Актуалізація опорних знань
-
Розв’язання віршованих цікавих задач
1.На лугу серед трави,
Заховалось 3 кози.
А в траві ще 7 було.
Скільки кіз пасе Дмитро?
(3+7=10)
-
Сестра старша за брата на 7 років. На скільки років за нього вона буде старша через 3 роки?
(на ті ж сім років)
-
Василько з’їв 4 сливи,
А п’ять – Настуся.
Скільки слив з’їла їхня бабуся?
(жодної)
-
Сім дочок у Гната –
І в кожної – по брату.
Поможи порахувати,
Скільки дітей у Гната?
(7+1=8)
2.Робота в групах за картками
-
-
3.
3. Робота у зошиті
Запис числа, класної роботи у зошит. Каліграфічна хвилинка.
Повторення назв компонентів при додаванні і відніманні.
-
Суму чисел 18 і 24 зменшити на 17. Отриманий результат прописати, як каліграфічну хвилинку.
(18+24)-17=42-17=25
-
Фізкультхвилинка
http://surl.li/cjlar
-
Відтворення та узагальнення понять і засвоєння відповідної їм системи знань.
-
Робота за підручником (с.16)
-
Розгляньте малюнки.
-
Опишіть ситуацію.
-
Що зображено на першому малюнку? На другому?
-
Що спільного? Відмінного?
-
Який математичний закон застосовано на цих малюнках?
-
Як він звучить? Давайте пригадаємо його.
-
Усне обчислення №64, 65
-
Давайте пригадаємо знаки порівняння.
-
Порівняй, не обчислюючи вирази.
-
Письмове виконання №66
-
Давайте пригадаємо, які математичні дії ми знаємо.
-
Які дії виконуємо першими?
-
Які виключення можуть бути?
-
Назвіть порядок дій у виразах.
-
Обчисліть самостійно. (перевірка обчислення, вчитель називає учня, той називає відповідь, інші перевіряють записи у зошиті)
-
У якому виразі порядок виконання дій не має значення? Доведіть! Який математичний закон можна до нього застосувати?
-
Фізкультхвилинка
http://surl.li/nbso
-
Продовження роботи за підручником.
-
Робота з №67
-
Пригадайте, як знайти невідомий доданок?
-
Розв’язання номеру.
-
Робота з №68
-
Пригадайте, які ви знаєте одиниці вимірювання довжини?
-
Яка з цих одиниць найбільша? Найменша?
-
Що можна вимірювати в сантиметрах, дециметрах, метрах?
-
Запиши істинні рівності.
-
Робота над задачею №71(один учень працює біля дошки).
-
Прочитайте задачу.
-
Про що йде мова у ній?
-
Знайдіть умову задачі. Питання задачі.
-
Що відомо?
-
Про що запитується у задачі?
-
Чи можемо одразу дати відповідь на питання задачі? Чому?
-
Як називаються така задача? (складена)
-
У скільки дій розв’язується задача?
-
Що дізнаємось у першій дії? Яку дію треба виконати?
-
Тепер ми зможемо відповісти на питання задачі?
-
Що нам для цього треба зробити?
-
Запишіть розв’язання задачі у зошити.
-
Креслення відрізків №69
-
Що зображено на малюнку? (відрізок)
-
Доведіть, що це відрізок!
-
Якою одиницею довжини доцільно скористатися для виміру цього відрізка?
-
Виміряйте його за допомогою лінійки.
-
Пригадайте, яку дію виконуємо, якщо говориться менше на? Більше на?
-
Знайдіть довжину відрізка CD, ОК.
-
Накресліть знайдені відрізки
-
Який з відрізків найдовший? Коротший?
-
Яку геометричну фігуру можна утворити з допомогою трьох відрізків? (трикутник)
-
Скільки кутів у трикутника? Сторін? Вершин?
-
Назвіть, які кути ви знаєте?
-
Узагальнення і систематизація знань
-
Робота за індивідуальними картками
-
Підсумок уроку. Рефлексія.
-
Продовжіть речення.
-
Сьогодні я дізнався (пригадав) ….
-
Було цікаво ….
-
Було важко ….
-
Я зрозумів, що ….
-
Тепер я можу ….
-
Домашнє завдання
С.17 №70 – скласти цікаву історію про мандрівку білочки й мишки, розв’язати її.