МАТЕМАТИКА 4 клас
Розробка уроку
Тема :Співвідношення між одиницями довжини . Перетворення одиниць довжини .Робота над задачами .
Мета : актуалізувати знання про одиниці вимірювання довжини та їх співвідношення ; формувати вміння перетворювати більшу одиницю довжини в меншу і навпаки ; удосконалювати вміння розв’язувати задачі ; формувати вміння обчислювати значення виразів на декілька арифметичних дій ; розвивати логічне мислення ; математичне мовлення ; виховувати охайність .
Обладнання : підручник Н. Листопад , Робочий зошит Н.Листопад,ілюстративний та роздавальний матеріал , презентація.
Тип уроку : засвоєння нових знань
Освітні галузі : математична
Хід уроку
І .Вступна частина
У цей ранковий, добрий час
Я рада, діти, бачить вас.
Треба нам налаштуватись!
Вліво, вправо повернутись,
Один одному всміхнутись
Всі до уроку готові? Молодці!
То ж тихесенько сідайте,
Працювати починайте!
Визначення настрою на початку уроку
ІІ.Актуалізація опорних знань
1.Усні обчислення . Цеглинки Лего.
345 *2 – 245=
500 * 2 – 500=
968 :2 + 125=
93 : 3 + 147=
180 605 500 435
Записати дату 24 жовтня
Класна робота
Запишіть число 970.542
Скільки у числі всього одиниць, десятків , сотень, одиниць тисяч, десятків тисяч, сотень тисяч.
1000 зменшити в 5 разів 200
1000 зменшити на 5 995
700 збільшити в 6 разів 4200
У скільки разів 50000 більше 10 ? 5000
Ділене 99 , дільник 9 . Обчисліть частку . 11
Запишіть число , у якому 42 десятки тисяч . 42000
Взаємоперевірка
ІІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА
1.Повідомлення теми і мети уроку
1.Актуалізація знань про одиниці вимірювання довжини.
Вправа «Мікрофон »
2.Мотивація навчальної діяльності.
Навіщо нам знати одиниці вимірювання довжини?
Де ми можемо застосувати ці знання?
№ 398 Назвіть одиниці вимірювання в порядку зростання і спадання.
№ 399 Які об’єкти ще можна виміряти в мм, см, дм, м, км?
РОБОЧИЙ ЗОШИТ СТ. 15 №1
2.Поглибленння знань про одиниці довжини .
1. № 400
Зверніть увага на написання слів міліметр , сантиметр , дециметр, метр .
Щоб дізнатися , чому саме так утворилися назви одиниці вимірювання довжини, прочитаймо інформацію на ст.141.
2.Усне виконання № 400
Скільки мм в 1 см мм в 1 дм мм в 1 м ?
Яким інструментом користуємося для вимірювання довжини ?
У давні часи мірою довжини була людина (частина її тіла)
П’ЯДЬ- міра довжини , рівна між великим і вказівним пальцем (мала п’ядь )або між великим і мізинцем .
1 п’ядь= 17,78 см
ЛІКОТЬ- від пальця до ліктя від 38 см до 47 см . Ліктями вимірювали полотно , сукно.
Чи однакова довжина у Вас ?
Який висновок можна зробити ? Чи досконалі були такі мірки довжини ?
Довжину можна вимірювати стопами, кроками, руками.
Ще існує ФУНТ( британська міра довжини , приблизно 30 см як стопа людини
ДЮЙМ ( 2см 5 мм – ширина великого пальця.
Дюймовочка якої довжини ? (3 ячмінних зернятка ) .
ІV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V.ФОРМУВАННЯ ВМІННЯ ПЕРЕТВОРЕННЯ ОДИНИЦІ ДОВЖИНИ
1. Виконання завдань з підручника
401,402 ,403 взаємоперевірка
404 в парах оцінювання
VI.УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІННЯ РОЗВЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ
1.Колективне виконання Задачі 406
в - в : 4
2.Формування вміння обчислювати значення виразів на декілька арифметичних дій.
№ 408 Назвіть порядок дій у виразах , обчисліть їх.
Самостійна робота Варіант 1 і 2 .
4 *(713 -688 ):100 – 4* 25 : 100= 0
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Результати всіх вимірювань внести у таблицю
Записати їх у порядку зростання
Група 1- ____________________________
|
Учень 1 |
Учень 2 |
Учень 3 |
Учень 4 |
Сума |
Виміряти довжину долоні |
|
|
|
|
|
Виміряти довжину підошви взуття |
|
|
|
|
|
Виміряти обхват голови |
|
|
|
|
|
Виміряти зріст учасника |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Запиши всі числа у порядку спадання |
|
|
|
|
|
VII. ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
№410,411.
VIII. РЕФЛЕКСІЯ Вправа Незакінчене речення
На уроці я дізнався---
Я легко виконав…
Треба було подумати , коли ….
На уроці мене зацікавило …
Для життя з уроку я використаю …
IX. САМООЦІНЮВАННЯ