Урок з математики для 3 класу на тему: " Утворення і записування трицифрових чисел. Порівняння виразів. Побудова кола. Розв’язування задач."

Про матеріал
Мета: удосконалювати вміння лічити сотнями, десятками ,одиницями; уміти утворювати трицифрові числа; називати числа від 1 до 1000 в прямому і зворотньому порядку; від будь - якого числа до вказаного; визначати попереднє і наступне число до будь - якого числа в межах 1000; округлювати числа до сотень, вчити будувати кола за допомогою циркуля. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини. За підручником “ Математика” (автор Наталія Листопад) ,3 клас.
Перегляд файлу

Моє село

Тема: Утворення і записування трицифрових чисел. Порівняння виразів. Побудова кола. Розв’язування задач.

Мета: удосконалювати вміння лічити сотнями, десятками ,одиницями; уміти утворювати трицифрові числа; називати числа від 1 до 1000 в прямому і зворотньому порядку; від будь - якого числа до вказаного; визначати попереднє і наступне число до будь - якого числа в межах 1000; округлювати числа до сотень, вчити будувати кола за допомогою циркуля. Розвивати  логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати любов до рідного краю, своєї Батьківщини.

Очікувані результати: учні лічать сотнями, десятками, одиницями; знають способи утворення трицифрових чисел; називають числа від 1 до 1000 в прямому і зворотньому порядку від будь-якого числа до вказаного; називають попереднє і наступне число до будь-якого числа в межах 1000; вміють порівнювати числа та вирази; округлювати числа до сотень, удосконалюють навички побудови кіл за допомогою циркуля.

Обладнання. Циркуль,  комп’ютер, телевізор, підручник для 3 класу

“ Математика” (автор Наталія Листопад) шаблони корабликів з математичними виразами, фотографії краєвидів села Острова,  силует казкового героя Знайки, куб.

Тип уроку:урок засвоєння нових знань.

Форма проведення уроку: урок – подорож.

Освітні галузі: математична,мовно – літературна,громадянська та історична.

Хід уроку

І. І . Організація учнів

Станьте, діти , всі рівненько,

усміхніться гарненько .

Настрій на урок візьмемо,

І працювати розпочнемо.

Діти у нашому класі розумні ,старанні, допитливі і урок буде незвичайний.

А працювати будемо під гаслом:

«Йти до школи не боюсь,

Що не вмію,я навчусь»

ІІ . Повідомлення теми і мети уроку.

А про що сьогодні на уроці математики ми будемо говорити ви дізнаєтеся, коли розшифруєте слова. ( Розв’яжіть приклади, запишіть числа у порядку зростання)

Гра “Шифрувальники”.

 (Усна лічба)

1)23+41=64( С )      2) 64-12=52 (О)

3) 52+8=60 (Є)                5)70-3=67( Е )

6) 58+24=82 (Л)              1)70-34=36   ( М )

                                         7)45+45=90( О )

36  52  60  64  67  82  90

М О Є  С Е Л О

-Село моє, для мене ти єдине,

Для мене ти - найкраще на землі.

Частинка серця, і України,

В тобі мої всі радощі й жалі.                            

(А. Демиденко.)

-У якому ми селі живемо?

-Де розміщене село?

     Сьогодні ми з вами помандруємо нашим селом. А також удосконалимо вміння лічити сотнями, десятками, одиницями; називати числа від 1 до 1000 в прямому і зворотньому порядку від будь-якого числа до вказаного; називати попереднє і наступне число до будь-якого числа в межах 1000; навчимося порівнювати числа та вирази; округлювати числа до сотень, удосконалимо навички побудови кіл за допомогою циркуля.

У нас будуть такі зупинки:

  1. Історична.
  2. Місточок «Каліграфічний.»
  3. Гай «Швидких обчислень.»
  4. Річка Серет.
  5. Цілюще джерело.
  6. Яр « Глибокої думки.»
  7. Пагорб «Наполегливості.»
  8. Острівська школа.
  9. Став «Подяки.»

ЗУПИНКА ІСТОРИЧНА.

 

     Коли було засноване село Острів ніхто не знає. Тільки воно ще давніше,ніж Тернопіль. Колись це було маленьке містечко. Сюди вздовж річки приходили люди помилуватися гарним  парком  і  палацом графа Баворовського, а також чудовими краєвидами.

ЗУПИНКА « МІСТОЧОК   КАЛІГРАФІЧНИЙ».

    Щоб нам пройти далі, потрібно перейти місточок Каліграфічний.

(Хвилинка каліграфії з логічним завданням).

Простежте залежність у запису і продовжіть ряд чисел.

100,200,…….1000.

ЗУПИНКА «ГАЙ  ШВИДКИХ  ОБЧИСЛЕНЬ».

Усна лічба:

Математичний диктант.

  • - найбільше двоцифрове число збільшіть на 1;
  • - знайдіть суму двох сотень і трьох сотень;
  •  - знайдіть різницю дев’яти сотень і чотирьох сотень;
  • - останнє число третьої сотні збільшіть у два рази;
  • - останнє число дев’ятої сотні зменшіть у три рази;

(№ 658,с. 118)

  •  

 А).« Мозковий штурм».

 

348-8

650-50

581-1

843-40

678-8

99+200

300+3

500+13

900+70

740+8

600+59

900+54

 

Б). Збільшіть на 1 кожне число в таблиці.

99

145

109

299

407

89

589

 

В). Між якими розрядними числами міститься кожне число. Запишіть за допомогою нерівності.

Наприклад: 600<675<700

933, 125, 376, 209, 411, 505.

Г). Округліть до сотень кожне число.

378, 498, 513, 209, 389, 645.

Д).  Гра « Пришвартуй кораблики».

( Завдання на дошці за № 660,с. 118.)Порівняти вирази.

ІІІ.Узагальнення і систематизація знань.

ЗУПИНКА «РІЧКА СЕРЕТ».

Стежка привела нас до річки Серет.

А). Щоб її переплисти ми маємо розв’язати задачу .(№ 662,с.118.)

Вправа « Кубування».

  • Що означає число9?
  • Що означає число30?
  • Що питається у задачі?
  • Чи можемо зразу відповісти на запитання задачі?
  • Як знати скільки тканини витрачають на один костюм?
  • Скількома діями можна розв’язати задачу?
  • Хто може сам розв’язати задачу?
  • Кому потрібна допомога?
  • Знайдіть вираз ,за допомогою якого розв’язується ця задача?

 30: (9:3);                30∙ (9:3) ;               30+(9:3);

Б). Задача № 663,с.119.

Прочитайте задачу. Перекажіть задачу за коротким записом.

 

  • Як знати скільки тортів майстриня – кондитерка випікає за 1 годину?
  • Як знати скільки тортів учениця випікає за 1 годину?
  • Яку дію потрібно виконати, щоб відповісти на запитання задачі?
  • Скількома діями розв’язується задача?
  • Запишіть самостійно розв’язок задачі.

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

ЗУПИНКА  «ЯР  ГЛИБОКОЇ   ДУМКИ».

№ 659,661.

ЗУПИНКА «ПАГОРБ НАПОЛЕГЛИВОСТІ». ( Самостійна робота).

№ 664.

 Геометричний матеріал.

Далі стежка попрямувала до нашої Острівської школи. Вона теж дуже давно збудована . Першою вчителькою у ній була Коржан Зіна Іванівна.

Щоб переступити поріг школи нам потрібно виконати завдання №665.

V. Підсумок уроку.

У школі нас зустрів мудрий Знайко.  Він нам запропонував завдання.

Вправа « Незакінчене речення».

  • Щоб накреслити коло використовують спеціальний інструмент - ….(циркуль).
  • У циркулі одна ніжка -…(рухома), а друга - …(нерухома).
  • Нерухому ніжку ставлять у точку, яка називається -….(центром кола).
  • Відрізок, який сполучає будь-яку точку кола з центром кола, називають ….(радіусом кола).

Вправа « Мікрофон».

- Найбільше сподобалося…..

- Важким для мене було….

- Я прийняв рішення…..

- Потрібно ще попрацювати над…….

Описание: C:\Users\roman\Desktop\images.jpg

Візьміть свої світлофори і визначтеся:

Червоний колір – «Було дуже важко».

Жовтий колір – « У мене були незначні помилки».

Зелений колір – «Я усе знав».

VI. ЗУПИНКА «СТАВ  ПОДЯКИ».

Сьогодні на уроці всі діти були активні, розумні, виховані,старанні, уважні.

Я дякую вам за вашу працю, і вручаю всім медалі « Острів’яни».

Домашнє завдання:

І група: № 666,667 –розв’язати вирази і задачу.

ІІ група: № 666,667 –розв’язати вирази і задачу( до задачі скласти обернену,розв’язати її усно).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 грудня 2021
Переглядів
606
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку