урок з математики "Додаємо і віднімаємо числа частинами" нова українська школа

Про матеріал
Підручник з математики, автори С.Скворцова, О.Онопрієнко, формуємо обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд
Перегляд файлу

Урок № 86. Додаємо і віднімаємо числа частинами.

 Мета: формувати обчислювальні навички додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд, актуалізувати вміння подавати число               у вигляді суми зручних доданків; суми розрядних доданків; закріпити прийом додавання й віднімання чисел частинами; формувати вміння додавати та віднімати частинами              двоцифрові              числа              з переходом через розряд, розв’язувати задачі.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Дзвоник дзвенить, не стихає,

Школярів усіх скликає:

Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)

Йде весна-красна в зеленій хустинці.

Несе весна-красна у скриньці гостинці:

Ягнятам-травицю, гусятам-водицю,

Каченятам-ряску, а малятам-ласку.

Доброго ранку!-травам росистим,

Доброго ранку!- квітам барвистим!

Доброго ранку!- сонечку ясному,

Людям усім і усьому прекрасному!

Слайд (хлопчик рве квітку)

Стривай! Не руш!

Діти,допоможіть мені і поясніть, як потрібно поводитися з квітами.

Сьогодні ми з вами помандруємо в гості до ….(весни)

А для цього треба побути шифрувальниками

Віршовані задачі (будинок з цеглинок LEGO)

1. Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

Вісім листочків дубових

Та сім кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

- Скільки ж я листків зірвав? (В)

2. Петрик книги протирав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він дев’ять книг,

Потім ще чотири.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (е)

3. Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (с)

4.Сойка сливи обривала,

Штук тринадцять десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три – пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (н)

5.В дельфінарії дельфіни

Дітей забавляли -

5 стрибали, 3 співали, а 2 малювали.

Хто з вас зможе, діти,

Дельфінів полічити? (а)

Яке слово отримали

15-В                                      8-н

13-е                                       10-а

11-с

Напишемо число – відповідь останньої віршованої задачі.

Рухлива вправа

Під час мандрівки ми повинні бути дуже уважними, щоб не пропустити зміни, які відбулися в природі. А поведе нас у подорож оцей чарівний ліхтарик, який я сьогодні знайшла під дверима школи. Його залишили лісові звірята. Тут первоцвіти - завдання, а звірята читати не вміють і чекають нашої допомоги. Коли ми виконаємо всі завдання, у лісі, в день весняного рівнодення засвітить ліхтарик. Допоможемо їм? Тоді за роботу.

  1. АОЗ (актуалізація опорних знань)

Керівник кожної четвірки підходить до ліхтарика і витягує первоцвіт-завдання. (На виконання завдання вчитель відводить 3 хв, потім групи звітують)

І група (підсніжник)

57+38=57+3+35=85                                     37+48=37+3+45=85

91-64=91-61-3=27                                         62-27=62-22-5=35

2 група (пролісок)

74=70+4                  48=40+8

26=20+6                   32=30+2

 

3 група (конвалія)

46+23=69                        23+18=41

56-38=18                          77-45=32      

4.ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Скільки чудових квітів дарує нам весна! Усі вони так і просяться в букет! Та ж їх так багато! Але якщо бездумно скласти з них букет-віник, він швидко зів’яне, і ви просто викинете його на смітник. Пам’ятайте, що все менше і менше на лугах, у лісі, на полях залишається красивих квітів. І все це з милості її величності людини. 

Відгадайте загадки і виконайте завдання:

У промінцях сонця ніжних

Край веселого струмка

Білий росяний…(підсніжник)

Раптом блиснув з-під листка.

Завдання 2. Знайди значення виразів, міркуючи за схемами. Якою сумою доцільно замінити другий доданок? від'ємник?

Я весною зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)

Завдання 4. Зістав вирази в кожному стовпчику. Значення якого виразу обчислити легше? Обчисли частинами. Чи можна міркувати так само при обчисленні іншого виразу в стовпчику?

Встала весна, чорну землю

Сонну розбудила,

Уквітчала її …(рястом)

Барвінком  укрила.

Завдання 5. Поясни міркування за схемами в першому рядку. Зістав суми чисел; різниці чисел. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування? Закінчи обчислення.

5.ЗВ (закріплення вивченого)

Тож якщо подобаються вам польові, лугові, лісові квіти – милуйтеся ними на природі. Отримуйте насолоду від їх краси і ніжності. І пам’ятайте, що збір рослин, що занесені до Червоної книги, заборонений!

Виконаємо завдання від мешканців Червоної книги:

Завдання 6. Виконай додавання і віднімання частинами.

Не рвіть трави товсті жмути,

Не рвіть в букети квіти,

Все,що навколо бачиш ти,

Рости повинно й жити.

6. Підсумок

Ось і виконали ми всі завдання чарівного ліхтарика. Легко нам було тому, що ми вміємо уважно спостерігати за світом  навколо нас. Тепер 20 березня, в день весняного рівнодення, у лісі, для звірят, засвітиться чарівний ліхтарик. Звірята дякують нам за допомогу.

  • То ж що ми сьогодні робили на уроці?
  •  

7.Рефлексія

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 лютого 2020
Переглядів
2459
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку