Інтегрований урок з математики і природознавства у 2 класі
Тема. Додавання одноцифрового числа до двоцифрового виду 76+4. Числові рівності.
Як тварини готуються до зими.
Мета. Формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Додавання в межах 100 з переходом через розряд»; сприяти розумінню школярами понять «позиційний принцип запису числа», «розрядний склад числа»; навчати обчислювати числові рівності; повторити структурні елементи задачі; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, записувати та обчислювати вирази з дужками; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне.
Формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: розширити знання учнів про підготовку тварин до зими; виховувати дбайливе ставлення до природи; розвивати здатність екологічно мислити.
Інтегрований урок з математики і природознавства у 2 класі
Тема. Додавання одноцифрового числа до двоцифрового виду 76+4. Числові рівності.
Як тварини готуються до зими.
Мета.
Формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Додавання в межах 100 з переходом через розряд»; сприяти розумінню школярами понять «позиційний принцип запису числа», «розрядний склад числа»; навчати обчислювати числові рівності; повторити структурні елементи задачі; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, записувати та обчислювати вирази з дужками; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської: розширити знання учнів про підготовку тварин до зими; виховувати дбайливе ставлення до природи; розвивати здатність екологічно мислити.
Тип уроку: інтегрований.
Основні терміни і поняття: позиційний принцип запису числа, розрядний склад числа.
Міжпредметні зв’язки: природознавство, літературне читання.
Обладнання: математичне віяло, сигнальні катрки, картки із завданнями, малюнки з зображенням тварин.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організація класу
Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
Щоб не було вам мороки,
Всі готові до уроку?
2. Актуалізація опорних знань
1) Усні обчислення
а) Гра «Ланцюжок» (фронтально за допомогою математичного віяла
з використанням прийому «Коментування»)
8+6-5+9+1-9+6-8+7-9+5-7
б) Розв’язування буквених виразів (фронтально з використанням прийому «Мікрофон»)
16-(а-5)= , якщо а=11;13;14
(а-4)+21= , якщо а=12; 13; 11
Малюнок із зображенням коника.
-Як комахи готуються до зими?
2) Каліграфічна хвилинка
-Запишіть число, у якому 8 одиниць.
-Охарактеризуйте це число (одноцифрове, сусіди, склад числа)
-Назвіть двоцифрові числа, у яких 8 одиниць, 8 десятків?
Малюнок із зображенням павука.
-Як зимують павуки?
ІІ. Основна частина
-Назвіть структурні елементи задачі.
-Складіть і розв’яжіть задачу:
Жолудів – 14 шт. ?
Горіхів - ?, на 8 шт. менше
1) 14-8=6(шт.) – горіхів
2) 14+6=20(шт.)
Відповідь: 20 штук.
-Як ви дізналися, що 14+6=20? (4+6=10; 10+10=20)
-Тож яка тема нашого уроку? (Додавання одноцифрового числа до двоцифрового виду 76+4)
-І сьогодні ми дізнаємося,
як тварини готуються до зими
Малюнок із зображенням білочки.
-Як білочка готується до зими?
2. Мотивація навчальної діяльності (з використанням методу «Незакінчене речення»)
-Нам потрібно вміти додавати двоцифрове число до одноцифрового…
-Нам потрібно знати, як тварини готуються до зими…
3. Опрацювання навчального матеріалу
1) Математичний диктант
Двоє учнів працюють біля дошки. Наприкінці роботи проводиться взаємоперевірка.
Запишіть число, у якому 5 дес. 7 од.
Зменшіть це число на 3 дес. 5 од.
Перший доданок 27, другий 22 , знайдіть суму.
Зменшуване 39, від’ємник 24, знайдіть різницю.
Сума двох чисел 70, перший доданок 40, знайдіть другий доданок.
2) Робота з підручником (№279 в парах)
Малюнок із зображенням ведмедя.
-Як ведмідь готується до зими?
3) Фізкультхвилинка
4. Узагальнення і систематизація знань
1) Розв’язування виразів (робота в групах з використанням прийому «Шифрувальник»)
16+4 |
|
|
38+2 |
|
|
53+7 |
|
|
65+5 |
|
|
82+8 |
|
|
90 |
60 |
70 |
20 |
40 |
н |
ж |
а |
к |
а |
Малюнок із зображенням кажана.
-Як кажан готується до зими?
-Що ви знаєте про цю тварину?
Літає крилами,
Ходить ногами,
Висить догори лапками.
Слово «кажан» походить від російського «кожа» - шкіра. Назва пов’язана тим, що роль крил у кажана виконують широкі шкіряні перетинки. Завдяки здатності до польту кажани поширені по всіх куточках Землі, але чисельність їх катастрофічно зменшується, і багато видів зараз знаходяться на межі зникнення. В Україні більшість видів занесені до Червоної книги України.
Довжина тіла кажанів – від 2,5 до 14 см. Тварини є переважно комахоїдними. Кажани добре бачать, але орієнтуються в просторі за допомогою ультразвуку. Кажани вилітають на полювання тільки вночі або в сутінках. Кажан за день з’їдає 5 г комах. Це приблизно 100 комарів або 20 мух.
Це корисні для людини істоти. Вони знищують комах-кровососів та шкідників лісу.
2) Графічний диктант (жабка)
Малюнок із зображенням жаби.
-Як жаба готується до зими?
ІІІ. Заключна частина
1. Домашнє завдання
С. 50, №301; 302.
2. Рефлексія
-Чого навчились на уроці?
-Як до двоцифрового числа додати одноцифрове?
-Поясніть розв’язання прикладу 87+3.
-Назвіть структурні елементи задачі.
-Що на уроці вас найбільше зацікавило?
-Що сьогодні здалося складним?
-Як ви будете використовувати те, що сьогодні вивчали7
-Чи досягли ви успіху під час роботи в парах, групах? Що цьому сприяло?