Урок з математики на тему:Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 54+30, 54+3.

Про матеріал
Тема: Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 54+30, 54+3. Мета: • навчальна: Ознайомити із правилом додавання двоцифрових чисел виду 54 + 30, 54 + 3; удосконалювати вміння розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки, закріплювати вміння розв'язувати задачі, вимірювати та порівнювати довжини відрізків • розвивальна: розвивати математичні навички, вміння працювати самостійно; математичне мовлення; увагу • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики. Обладнання:презентація, таблиці. Тип уроку: комбінований.
Перегляд файлу

Тема: Застосування загального правила додавання двоцифрових чисел до обчислень виду 54+30, 54+3.

Мета:

  • навчальна: Ознайомити із правилом додавання двоцифрових чисел виду 54 + 30, 54 + 3; удосконалювати вміння розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки, закріплювати вміння розв'язувати задачі, вимірювати та порівнювати довжини відрізків
  • розвивальна: розвивати математичні навички, вміння працювати самостійно; математичне мовлення; увагу
  • виховна: виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання:презентація, таблиці.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

І.Організаційний момент

− Ось і дзвоник пролунав,

 Для навчання час настав.

 Діти, встаньте всі рівненько,

 Спинки випрямте гарненько,

 Бо урок у нас незвичний −

 Чарівний, математичний!

ІІ.Актуалізація опорних знань учнів

1.Дидактична гра «Збери яблука в корзину»

(Слайд1)

40+20=60

2.Розвяжи задачу

  • Оля старша за Тараса на 3 роки.На скільки років Оля буде старша за Тараса через 5 років?
  • Мене звуть Сашком.У моєї сестри тільки один брат.Як звати брата моєї  сестри?

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні до нас на урок завітали гості.А хто саме ви зараз з вами дізнаємось

(Слайд 1)

  32

30  2

2десятки+20

5 десятків 6 одиниць=56

Давайте в наших зошитах напишемо число класна робота.

Сьогодні в нас 11 травня, Класна робота

Каліграфічна хвилинка(слайд 2)

2, 20, 27, 30, 42, 50.

Знайдіть серед ряду чисел круглі числа. 20, 30, 50, 20, 30,50

А чи знаєте ви, які числа є круглими?

Круглі числа, це числа, які закінчують нулем.Наприклад, 20, 10.А чи можуть бути круглими числа 2, 45, 23, 60, 70?

ІV.Первинне сприйняття та усвідомлення  нового матеріалу

1.Завдання 145 (усно) (Слайд3)

Щоб додати двоцифрове число до круглого числа, десятки додають до десятків і до результату додають одиниці.

 

Щоб додати двоцифрове число до одноцифрового, одиниці додають до одиниць і знайдений результат додають до десятків.

 

145

Обчислимо суму 65+20

У другому доданку немає одиниць.Отже, треба додати десятки 60 і 20 і до знайденого результату додати 5 одиниць.

40+6+2

Спочатку ми додаємо одиниці, а потім десятки. Отже, що ми будемо додавати? До 6+2=8

А тепер до 8 додаємо 40 = 48.Молодці, продовжуємо.

60+3+30

А тут навпаки в нас є виділені десятки, отже ми додаємо спочатку до 60 + 30 буде 90

А тепер до 90+3+93

50+3+10+5

А тепер в нас є виділеними 50 і 10 додаємо до 50 10 дорівнює 60

А зараз до 3 додаємо 5 дорівнює 8

А зараз 60+8=68

2.Завдання 146 146

3.Завдання 147 147

4.Завдання 148 148

5.Завдання 149 149

 Фізкультхвилинка

6.Завдання 150 150

7.Завдання 151 151

8.Завдання 152

152

V.Систематизація опорних знань, умінь та навичок учнів

Самостійна робота( за завданням 153)

153

VІ.Підсумок

1.Підсумкова бесіда

  • Що ми сьогодні вивчали на уроці?
  • Хто був сьогодні нашим гостем і допомагав нам ?
  • Які задачі ми розв’язували?
  • Які приклади ми розв’язували?
  •  

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
28 грудня 2019
Переглядів
669
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку