ТЕМА: Додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
МЕТА: Розвивати вміння додавати і віднімати багатоцифрові числа; вчити розв′язувати рівняння із застосуванням письмових обчислень; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до знань.
ОБЛАДНАННЯ: Схеми задач, таблиця усних обчислень, картки для опитування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
1. Привітання
2. Девіз:
Слухай уважно
Запам′ятовуй міцно
Обчислюй точно
II. Контроль та закріплення знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання
2. Математичний диктант : 850, 640, 460, 720, 105, 46000
– знайти суму чисел 510 і 340, 335 і 305
– знайти різницю чисел 800 і 340, 930 і 210
– суму чисел 350 і 700 зменшити у 10 разів.
– різницю чисел 480 і 20 збільшити у 100 разів.
3. Розумова гімнастика
● Усний рахунок
– Обчисли суми, для швидкості обчислення використай одну із властивостей додавання
17 + 55 + 23 51 + 15 + 19
● Гра-естафета
1 ряд 2 ряд
880 – 360 570 – 330
790 – 270 840 – 510
430 + 540 630 + 210
36 ׃ 9 + 0 25 ׃ 5 – 0
5 300 ׃ 100 · 10 310 ׃ 10 · 1000
III. Вивчення нового матеріалу
– Діти, що ви можете розказати про сьогоднішнє число?
1. Каліграфічна хвилинка 16
2. Оголошення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами будемо додавати і віднімати багатоцифрові числа, розв′язувати рівняння та задачі.
3. Підготовча вправа №317
4. Самостійне опрацювання нового матеріалу:
Розв′язати приклади з поясненням
908 22807
5. Первинне закріплення.
– коментоване виконання завдань №318(1)
6. Виконання завдання №318(2)
7. Фізкультхвилинка
IV. Розвиток математичних умінь учнів.
1. Усні обчислення за картками.
Яке число сховалось?
☺ + 14 – 50 250 + ☺ = 700 ☺ + 340 = 1000
2. Розв′язати рівняння №319 (біля дошки)
3. Розв′язування задачі №320 (самостійна робота)
(учні, які отримали сонечка, розв′язують задачу виразом)
4. №321
22кг – 5кг
? – 75кг
– Розкажіть задачу за скороченим записом.
V. Підсумок уроку.
VI. Домашнє завдання.