Математика. 1-й клас
Тема: Порівняння чисел у межах 100. Запис і читання чисел від 1до100.
Мета: формувати в учнів уміння читати й записувати числа від1 до 100;
учити порівнювати числа в межах 100,розвивати творче мислення, увагу, спостережливість; виховувати позитивне ставлення до предмета.
Обладнання :набір магнітних цифр, математичні віяла, ноутбук.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
Створення позитивного настрою
Учитель. Яка зараз пора року? Чим весна відрізняється від інших пір року?
_ Мені дуже подобається час, коли до нас прилітають птахи. І найбільше люблю спостерігати, як летять лебеді. Чекаючи зустрічі з птахами, я спробувала намалювати лебедя.
(Лебідь намальований з цифр)
_ Цей лебідь-математик складається із цифр. (Діти називають, які цифри зображені). Напишіть ці цифри і спробуємо їх писати каліграфічно.
Гра «Так чи ні»
.5 пальців на руці? ( Так)
. 2вогники у світлофорі? (Ні)
. У веселки 7 кольорів? (Так)
. Тиждень- це 5 днів? ( Ні)
. Єдина у кожного із нас є Батьківщина? ( Так)
( На дошці шкала настрою, діти визначають, який у кого настрій)
ІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів.
Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
Гра « Мовчанка»
( Учні показують відповіді математичними віялами)
.14, наступне-…..
. 13,попереднє-….
. Яка сума чисел 7 і 10?
. Яка різниця чисел 18 і 8?
. 13 зменшити на 1, дорівнює…
. 14 збільшити на 1, дорівнює..
Працюємо разом
Під диктовку записати двоцифрові числа у зошиті, а на дошці викласти ці числа за допомогою магнітних цифр. Працюємо «ланцюжком», починаючи з першої парти:32, 28, 60, 58,19,72, 87,90.
Руханка під пісню « Ой у лузі червона калина»
ІІІ Мотивація навчальної діяльності учнів.
Повідомлення теми уроку
( Учитель демонструє відеофрагмент про геометричні фігури та відеозавдання на лічбу зображення предметів)
Учитель. Як можна полічити предмети, не перелічуючи кожен?
( Обговорення способів лічби по одному, парами, групами)
ІV.Вивчення нового матеріалу.
Вправа з підручника
. Назвіть кількість кубиків на кожному малюнку.
( Спираючись на пояснення відеоуроку, учні називають кількість кубиків, порахувавши десятки і одиниці)
. Назвати число, у якому 1дес.8од., 4 дес.5од.,9 дес.9од.
Фізкультхвилинка
( Зображення цифр рухами)
V.Закріплення вивченого матеріалу
Порівняння чисел.
10<12 |
29*20 |
31*35 |
50*40 |
39>30 |
40*39 |
62*70 |
91*90 |
VІ. Підбиття підсумків уроку
( Діти визначають настрій за шкалою)