Тема: Складання таблиці ділення на 2. Задачі та приклади на ділення
Мета: повторити конкретний зміст дії ділення та зв’язок дії множення і ділення; скласти таблицю ділення на 2 з відповідної таблиці множення, розвивати увагу, мислення; формувати обчислювальні навички; виховувати любов до традицій нашого народу.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Підручник: Математика: підруч. для 2 кл. закладів загальної середньої / Н.П. Листопад. – К.- УОВЦ «Оріон», 2019
Обладнання: Мультимедійна презентація до уроку, індивідуальні карточки для опитування.
Хід уроку
I. Організаційна частина (Слайд 1)
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав,
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте
Щоб урок минув не марно,
Нам сидіти треба гарно.
Не крутитись на уроках,
Як папуга чи сорока.
У класі стало тихенько,
Усі сидять рівненько,
Вчитель до вас усміхається,
Наш урок розпочинається.
II. Контроль, корекція і закріплення знань (Повторення вивченого матеріалу)
1. Повторення теоретичного матеріалу
Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. А хто потрібно відгадати загадки
Стало біло навкруги —
Я розтрушую сніги,
Наганяю холоди,
Води сковую в льоди,
В дружбі з дітьми я всіма.
Здогадались? Я….
Зійшли сніги, шумить вода,
Земля вже квіти викида.
Буяє травка молода,
Все мертве оживає.
Коли, діти, це буває?
Сл. 2
2. Каліграфічна хвилинка
- Сьогодні вони прийшли неспроста до нас. 15 лютого відзначають свято Стрітення.
Зі старослов’янської саме слово «стрітення» можна перекласти як «зустріч». В цей день, згідно вірувань наших предків, зима зустрічається з весною — в них відбувається змагання, хто сильніший. Отже вони вирішили сьогодні своє змагання на деякий час припинита та подивитися хто як працює та що вміє і принесли свої завдання.
Завдання 1 сл. 3
- На каліграфічній хвилинці ми напишемо число 15
Охарактеризуйте його. Що це число може розказати про себе:
• Я двоцифрове число
• Попереднє число 16, на одиницю менше; наступне - 18, на одиницю більше;
• Я складаюсь з 1 дес. і 7 од.
• Я утворилось, коли до 10 додали 7.
• Щоб мене записати, дві цифри треба знати 1 і 7, і кожну з них в окремій клітинці писати.
- Підкресліть те число, яке на вашу думку ви написали найкраще.
3. Щоденні 3.Робота з карточками. (Слайд 4)
2 завдання від весни. Вона хоче подивитися як ви працюєте разом.
Виконаємо роботу на карточках(на вибір вчителя) хто швидше виконає
1. Обчислити приклади
2 · 7 – 9 = 5 90 – 2 · 8 = 74
2 · 8 + 16 = 32 2 · 4 · 2 = 16
2. Розв’язати задачу
Було – 45 м
Продали – 5 покупцям по 2 м
Залишилося – ?
1) 2 ∙ 5 = 10(м) – продали
2) 45 – 10 = 35(м) – залишилось.
4. Усний рахунок від зими. Сл. 5
|
2 ∙ 5 + 7 |
|
2 ∙ 8 – 9 |
|
2 ∙ 2 + 13 |
|
9 + 2 ∙ 4 |
|
2 ∙ 3 ∙ 2 |
|
31 – 2 ∙ 7 |
|
25 – 2 ∙ 4 |
|
30 – 2 ∙ 9 |
.
III. Вивчення нового матеріалу.
2. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми складемо і вивчимо таблицю ділення на 2. Будемо обчислювати приклади і розв'язувати задачі, використовуючи дану таблицю.
- Зима пропонує зробити завдання біля дошки № 629
4. Складання таблиці учнями 631
2 ∙ 2 = 4 4 : 2 = 2
2 ∙ 3 = 6 6 : 2 = 3
2 ∙ 4 = 8 8 : 2 = 24
2 ∙ 5 = 10 10 : 2 = 5
2 ∙ 6 = 12 12 : 2 = 6
2 ∙ 7 = 14 14 : 2 = 7
2 ∙ 8 = 16 16 : 2 = 8
2 ∙ 9 = 18 18 : 2 = 9
5. Первинне закріплення
а) - зачитування таблиці ділення ланцюжком.
- Прочитати приклад з найменшим результатом; з найбільшим результатом; найменшим результатом.
Б) самостійно №632 сл. 8
Весна пропонує вам попрацювати самостійно.
6. Розв’язування задач
- Зима принесла з холодними вітрами вам задачі
1. усно 633
2 письмово 634
7. Розвиток математичних знань. Робота в парах
- Нашим гостям уже час йти, вони на останок залишили листа, тож подивіться і виясніть, що вони вам написали. Виконання завдання: учні усно виконують обчислення і записують лише результат в рядочок через кому.
18 : 2 + 3=
30 - 2·7 =
9 – 16 : 2 =
10 : 2 + 9 =
2 + 14 : 2=
8: 2 : 2 =
1 |
2 |
9 |
12 |
14 |
16 |
к |
! |
ю |
д |
у |
я |
12 16 1 14 9 2
Д я к у ю !
- Що сказала вам гості за роботу на уроці? (Дякую).
IV. Підсумок уроку
Гра «Мікрофон»
- Хто завітав на урок?
- Чому сьогодні були у нас на уроці?
- Що нового вивчили на уроці?
- Що було найлегше?
- Які завдання викликали труднощі?
- Який висновок для себе ви зробили із сьогоднішнього нашого уроку.
1